Virüslerden Korunma Yolları Nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Virüslerden Korunma Yolları Nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Virüslerden Korunma Yolları Nelerdir

  Virüslerden Korunma Yolları Hakkında Bilgi

  Bilgisayar kullanıcılarının en önemli sorunu kuşkusuz virüsler. Özel olarak hazırlanan programlar sayesinde virüslerin sisteme sızması engellenirken aynı zamanda, casus programlar ve hacker atakları da önlenebiliyor. Elbette bu programların bir diğer özelliği, her an bir tarama yapılarak, bilgisayara virüs bulaşıp bulaşılmadığının da öğreniliyor olması. Microsoft Windows işletim sistemi kullanıcılarının yararlanabileceği virüs koruma programlarını, internet siteleri aracılığıyla test amaçlı, ücretsiz olarak kullanmak mümkün.

  Kişisel kullanım için
  AntiVir firmasının kişisel kullanıcılar için geliştirdiği virüs koruma programı, www.free-av-com sitesinden, Grisoft firmasının antivirüs programı ise www.free.grisoft.com adresinden yüklenebilir. Bu programlar, internet üzerinden kolaylıkla yüklenebilmesi amacıyla, kişisel bilgisayar kullanıcıları için özel olarak tasarlanmış durumda. Antivirüs ve elektronik güvenlik pazarının iddialı firmaları da ürünlerini test amaçlı ücretsiz olarak kullandırıyor. www.trendmicro.com, www.symantec.com, www.mcafee.com ve www.pandasoftware.com adreslerinden güvenlik ürünleri araştırılabilir, antivirüs programları test edilebilir.

  Mac için de var
  Bu arada çoğu site, kullanıcılarına, internete bağlı kalınırken online güvenlik kontrolü servisini de sunuyor. Antivirüs ve e - güvenlik uygulamaları, bilişim pazarında genel olarak Microsoft tabanlı sistemler için geliştiriliyor. Ancak, www.intengo.com adresinden Macintosh işletim sistemleri için geliştirilen güvenlik çözümlerine de ulaşılabilir. Antivirüs programı, son çıkan virüslere karşı önlem almakta yeterli olmayabilir. Bu sitelerden yeni tasarlanan ek programlara da ulaşılabiliyor.

  Basbakanlik.gov.tr niye kullanılmıyor?
  Başbakanlık Başmüşaviri Akif Beki, resmi yazışmalarında e - posta adresi olarak ‘basbakanlik.gov.tr’ yerine özel bir şirketin adresini kullanıyor.

  Geçtiğimiz hafta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ‘Avrupa Birliği ve Türkiye’nin bilişime bakışı’ konulu röportaj yapmak üzere Başbakanlık Başmüşaviri ve Başbakanlık Sözcüsü Akif Beki ile e - posta yoluyla bir haberleşmemiz oldu.

  Akif Beki, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ‘gazeteler için yüzyüze mülakat vermediğini, istisnai olarak seyahatlerinde ve televizyon yoluyla yüzyüze röportaj verdiğini’ hatırlatarak, görüşme talebini reddettiğini, e - posta yoluyla bildirdi.

  Yahoo.com da var
  Yazışmalar sırasında Başbakanlık Başmüşaviri Akif Beki’nin kullandığı elektronik posta (e - posta) adresi dikkatimi çekti. Beki, ‘Superonline.com’ uzantılı bir e - posta adresi kullanıyordu. 2005 yılını ‘bilişim’ yılı ilan eden, özellikle kamu kurumlarında e - dönüşüm konusunda oldukça iddialı olan hükümetin, bu kadar üst seviyede, Başbakanlığın resmi adresini (basbakanlik.gov.tr) kullanmayıp özel bir şirket adresini seçmesi, hem güvenlik hem de kurumsallaşma (e - dönüşüm) açısından soru işaretlerini akla getiriyor. Bu arada, birim yöneticisi Ahmet Tezcan da ‘yahoo.com’ uzantılı e - posta adresi kullanıyor.
+ Yorum Gönder
virüslerden korunma yolları nelerdir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi