Kitapları Korumak için Alınabilecek önlemler Nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Kitapları Korumak için Alınabilecek önlemler Nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Kitapları Korumak Için Alınabilecek önlemler Nelerdir

  Kitapların Ömrü Nasıl Uzatılır


  1) Kitaplarınızı her zaman yatay ya da dikey bir biçimde, düz duracak şekilde yerleştirin. Aynı boyuttaki kitapları birlikte yerleştirmeye özen gösterin. Kitaplarınızı hiçbir zaman yamuk duracak biçimde rafa koymayın. Ayrıca kitaplarınızı rafa çok sıkışık bir biçimde dizmenizin, raftan alırken kitabın kapağına ya da cildine zarar verebileceğini unutmayın. Kitabı raftan alırken, yanındaki kitapları belli bir boşluk yaratacak biçimde iki yana iterek almak istediğiniz kitabı cildin üst tarafından değil, kenarlarından tutarak çekin.

  2) Kitaplarınızı bir ısıtıcının çok yakınına koymayın. Ayrıca doğrudan güneş ışığına maruz kalmasını engelleyin ve rutubetli yerlere koymaktan da sakının. Eğer kitaplarınız rutubetlenirse, üzerindeki küfü kuru bir bezle silin ve en fazla 45 dakika güneş ışığı altında bekletin. Ancak uzun süre güneş ışığı altında bekletmenizin de kitabınıza zarar vereceğini unutmayın. Eğer elinizdeki çok değerli bir kitap ise kendiniz temizlemeye çalışmadan önce bir uzmana danışın.

  3) Kitaplarınızı tutarken ellerinizin temiz ve kuru olmasına dikkat edin. Yağ, ter ve kirin kitaplarınıza büyük zarar verebileceğini unutmayın.
+ Yorum Gönder
kitapları korumak için alınabilecek önlemler,  kitapları korumak için neler yapmalıyız,  kitapları nasıl korumalıyız,  kitapları korumak için ne yapmalıyız,  kitapları korumak için alınacak önlemler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 6 kişi