Hayvancılık Desteklemeleri Ne Zaman ödenecek

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Hayvancılık Desteklemeleri Ne Zaman ödenecek ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Hayvancılık Desteklemeleri Ne Zaman ödenecek

 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap:
  Hayvancılık Desteklemeleri Ne Zaman Ödenecek Hakkında Bilgi


  Hayvancılığın Desteklenmesi Hakkında Bakanlar Kurulu Kararı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak, 1 Ocak 2012 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi. Karar ile bu yıl için hayvancılığın desteklenmesiyle ilgili hususlar belirlendi.

  Karara göre, Hayvan Kayıt Sistemine (Türkvet) ve Soykütüğü-Önsoykütüğü Sistemi veri tabanına (e-ıslah) kayıtlı, kültür ırkı veya kültür ırkı melezi en az beş baş anaç sığıra sahip, ulusal düzeyde üst örgütlenmesini tamamlamış bir hayvancılık örgütüne üye olan yetiştiriciler ile Hayvan Kayıt Sistemine kayıtlı dişi mandaya sahip olan yetiştiricilere, anaç sığır için soykütüğüne kayıtlı olanlara farklı olmak üzere hayvan başına ödeme yapılacak.
  Anaç sığır başına ödeme birim miktarı, 200 başa kadar tam olarak, 200 baş ile 500 baş arası için yüzde 50’si, 500 baş ve üzeri için ise yüzde 25’ine karşılık gelen tutarın ödenmesi suretiyle uygulanacak. 1163 sayılı Kooperatifler Kanununa göre kurulmuş hayvancılık faaliyeti yürüten tarımsal amaçlı işletmeler tek işletme kabul edilecek.

  Büyükbaş hayvanlar için verilecek destekleme primleri kaç para?
  hayvan başına anaç sığır için 225 TL, anaç manda için 250 TL, sığır soykütüğü için de ilave olarak 50 TL ödenecek.
  Soykütüğü-Önsoykütüğü Sistemi veri tabanına kayıtlı guncelhbr.com anadan suni tohumlama sonucu doğan tüm buzağılar için dişilerine Brucelosis S-19 aşısı yaptırmak şartıyla buzağı başına 60 TL destek ödemesi yapılacak.

  Küçükbaş hayvanlar için verilecek destekleme primleri ne kadar?
  Koyun-keçi için hayvan başına 10 TL, oğlak tiftiği için 15 TL, ana mal için 14 TL, tali ırklar için de 10 TL destek verilecek.
 3. 3
  Ziyaretçi
  Bilgi için çok teşekkür edeim sizlere bu site her zamanki gibi şov yapıyor+ Yorum Gönder
hayvan desteklemeleri ne zaman verilecek,  koyun küpe desteklemeleri ne zaman ödenecek,  hayvan destekleri 2013 ne zaman ödenecek,  hayvan desteklemesi ne zaman verilecek,  hayvancılık desteklemeleri ne zaman ödenecek
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 5 kişi