Karbonhidrat Ve Kalsiyum Eksikliğinde Görülen Hastalıklar Nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Karbonhidrat Ve Kalsiyum Eksikliğinde Görülen Hastalıklar Nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Karbonhidrat Ve Kalsiyum Eksikliğinde Görülen Hastalıklar Nelerdir

 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Karbonhidrat Ve Kalsiyum Eksikliğinde Görülen Hastalıklar Nelerdir

  a.Karbonhidratların çoğu canlılar için enerji veren temel besin maddeleridir.
  b.Karbonhidratlar, proteinlerin enerji olarak kullanılmasından çok vücutta yapım ve onarımda kullanılmalarını sağlar.
  c.Karbonhidratlar olmadan yağlar metabolize olamazlar. Karbonhidrat alınmadığında vücut enerji için yağları kullanmak zorunda kalır ama yağlar çok fazla enerji verdiği için yağların kullanımı sonucunda vücut asiditesi artar ve keton cisimciği dediğimiz zararlı maddeler oluşur. Bu da kalp ve böbrekte sorunlara yol açar.
  d.Karbonhidratlar sinir dokusu için gereklidir ve beynin tek enerji kaynağı karbonhidratlardır.
  e.Bazı karbonhidratlar sindirim için gerekli olan bağırsaklarda bulunan sağlıklı bakterilerin oluşumunda yer alır. Karbonhidrat eksikliğinde sindirim sistemi problemleri görülür.
  f.Karbonhidratların çoğu iyi birer lif kaynağıdır. Lifler ise vücudumuzu kalp hastalıklarından, kanserden, diabetten ve sindirim problemlerinden korur.  Kalsiyum yetersizliğinde; kemik ve dişlerde sorunlar, çocuklarda raşitizm, erişkinlerde osteoporoz , yaşlılarda osteomalasya, kaslarda sürekli titremeler, bacaklarda kramplar, saç ve tırnaklarda kırılmalar görülür.

  Fazla alındığında ise doku kireçlenmeleri, damar sertliği ve böbrek taşı oluşumu kolaylaşır, çocuklarda uzun kemiklerde normal dışı kemikleşmeler görülür.
 3. 3
  Ziyaretçi
  Fevkale de çok beğendim çok teşekkürler+ Yorum Gönder
kalsiyum eksikliğinde görülen hastalıklar,  karbonhidrat eksikliğinde görülen hastalıklar,  kalsiyum eksikliğinde görülen hastalıklar nelerdir,  karbonhidrat eksikliğinde oluşan hastalıklar,  karbonhidrat eksikliğinde görülen hastalıklar nelerdir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 5 kişi