Boyu Uzatan şeyler Nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Boyu Uzatan şeyler Nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Boyu Uzatan şeyler Nelerdir

 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Boy Uzatan Besinler Nelerdir

  Tek başına beslenmek ve egzersiz yapmak pek fayda vermez.Öncelikle bunların herbirini düzenli bir şekilde yapmanız gerekiyor.
  Hiçbir vitamin ve besinin gereksiz olmadığı anlaşılmalı ve yeterli miktarda alınmalıdır. Ancak boyu kısa olanlar bazı ürünleri gereğinden fazla tüketmeleri gerekmedir.

  Bunların arasında en önemlisi balıktır. Balığın boy uzatmaya etkisini hemen hemen herkes bir yerden duymuştur. Özellikle boy sorunu olan çoğu arkadaş balık yağını haplarını genellikle kullanmışlardır. Ancak unutulmamalıdır ki her şeyin doğal olanı daha da sağlıklıdır. Yani balık hapları kullanmak yerine haftada üç kez torik, kefal, uskumru ve palamut gibi yağlı balıklar fırında buğulama yada ızgara yapılıp tüketilmelidir. Tabi bazı sorunlardan dolayı bunu yapmanız mümkün değilse emin olduğunuz gerçek balık yağından yapılmış balık yağı hapları kullanmanızda ufakta olsa etkili olacaktır.


  Balıktan sonra yine en çok kullanılan ve her yerde bulunan süt, peynir ve yoğurt gibi kalsiyum bakımından zengin besinlerde mutlaka tüketilmelidir. Bu besinler hem kemiklerinizin daha güçlü olmasını hem de boy uzamasının olumlu yönde etkilenmesini sağlar.

  Bunların yanında yeşil yapraklı bitkileri de bol bol tüketmelisinizdir. Aynı zamanda ekstradan kalsiyum, magnezyum ve çinko içeren doğal tabletleri de kullanabilirsiniz.

  Çocuğunuzun boyunun uzaması gibi bir problemle karşı karşıyaysanız bu yazımızdaki kürü uygulayarak çocuğunuzun boyunun uzamasına yardımcı olabilirsiniz.

  .Bu kürü deniyerek çocuklarınız uzun boylu olmasına yardımcı olcaktır.Boylu olmak, beslenmeyle, direkt ilişkili bir durumdur. Ruşeym, kemik gelişimi ve sağlıkaçısından, çok faydalıdır. Her yaş grubunun, rahatlıkla kullanabileceği ruşeym, çocuklarda, günde 1 kaşık, 15 yaş üzerinde olanlara için ise günde 3 kaşık, tüketilebilir. 21 yaşına kadar boy uzamasına yardımcı olan bugday özünün yanı sıra, boy otu’da kullanılabilir. Boy otu yenilerek tüketilir, yağı ise, eklem yerlerine ve topuklara sürülür.
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi