Anne Sütünü Artırmanın Yolları Nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Anne Sütünü Artırmanın Yolları Nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Anne Sütünü Artırmanın Yolları Hakkında Bilgi

  Anne Sütünü Artırmanın Yolları İle İlgili Yazı


  . Doğumdan önce doktorunuzdan emzirme ile ilgili gerekli eğitimi almalısınız. Kendinizi fiziksel ve psikolojik açıdan emzirmeye hazırlamalısınız.
  . Bebeğiniz doğduktan sonra ki ilk yarım saat içinde sütünüz gelmese de onu emzirmelisiniz. Emzirmeden önce şekerli su vermemelisiniz.
  . Yeni doğan bebeklerin sık sık beslenmeleri gerekmektedir. Bebeğinizi günde en az 8 ya da 10 öğün emzirerek hem sütünüzün çoğalmasını sağlar hem de göğüslerinizin şişliğini engellemiş olursunuz.
  . Bebeğinizi emzirme süreniz onun isteğine bağlı olarak değişse de her emzirme süresinin 20 dakika olmasında yarar vardır.
  . Yenidoğanı inek sütü ya da hazır mamalar ile beslemeniz onu anne sütünden uzaklaştırabilir ve sütünüzün azalmasına neden olur. Bebeğiniz 4-6 ayına ulaşana kadar onu anne sütüyle beslemeye özen gösterin.
  . Biberon kullanmak bebekler için daha kolay bir yöntem olacaktır. Bebeğinize vereceğiniz başka sıvıları biberonla vermemeye çalışın, bu şekilde biberona alışabilir ve zamanla anneyi emmeyi reddebilir.
  . Emziren anneler tükettikleri gıdalara özen göstermelidir. Her gün mutlaka süt ürünleri tüketmeli ve vücudunun ihtiyacı olan proteini kuru baklagillerden ya da et ürünlerinden karşılamalıdır.
  . Her emzirmeye, bir önceki beslenmede en son verilmiş memeden
  başlanmalıdır.
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi