Türk Çocuğu Ecdadını Tanıdıkça Daha Büyük işler Yapmak için Kendinde Kuvvet Bulacaktır Ne Demek

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Türk Çocuğu Ecdadını Tanıdıkça Daha Büyük işler Yapmak için Kendinde Kuvvet Bulacaktır Ne Demek ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Türk Çocuğu Ecdadını Tanıdıkça Daha Büyük işler Yapmak için Kendinde Kuvvet Bulacaktır Ne Demek

 2. 2
  Hakan Demir
  Özel Üye

  Cevap:
  "Türk Çocuğu Atalarını Tanıdıkça Daha Büyük İşler Yapmak İçin Kendinde Kuvvet Bulacaktır.

  Atatürk, Türk Tarihi’ne büyük önem verdi. O, Türk milliyetçiliği görüşüne dayanan bir millî tarih anlayışını benimsedi. Atatürk, bu görüşünü "büyük devletler kuran Atalarımız büyük ve kapsamlı medeniyetlere de sahip olmuştur. Bunu aramak, tetkik etmek, Türklüğe ve cihana bildirmek bizler için bir borçtur "ve" Türk çocuğu Atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır." sözleriyle dile getirmiştir.

  Atatürk, Türk milletine millî bir heyecan verip onu haysiyet ve vakarına kavuştururken, uyguladığı inkılâpların yanında bir millî tarih şuuru da vermeyi bilmiştir. Bugün hepimize düşen görev, her Türk gencinin öncelikli meselesi milli tarihi bilinci ile yetişip, mensup olduğu milletine ve kendisine güven duymasını sağlamaktır.

  Büyük ölümlere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir. (Atatürk)
  Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir. (Atatürk)

  Ölene dek fikirlerine bağlıyız Ulu Önderim! Saygı, sevgi ve minnettarlık ile anıyorum. Bize bırakmış olduğun bu kudretli miras için ne kadar teşekkür etsek, ne kadar minnet duysak, ne kadar gururlansak da hiçbir zaman yeterli olmayacaktır. Şimdiye kadar olduğu gibi her daim, her adımda, her nefes alışta izindeyiz izinde olmaya devam edeceğiz. Biz ve bizim gibi evlatların olduğu müddetçe kemiklerin sızlamayacak Atam.

  Saygılarımı sunar, atmış oldun adımları, yaptığın devrimleri her daim savunup yaşatacağıma ant içerim.
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi