Pişmanlık ile ilgili Ayetler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Pişmanlık ile ilgili Ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1

 2. 2
  Asya
  Bayan Üye

  Cevap: PİŞMANLIK AYETLERİ

  Derken ALLAH ona yeri eşiyerek kardeşinin cesedini nasıl gömeceğini gösteren bir karga gönderdi. "Bana yazıklar olsun" dedi. "Şu karga kadar olup da kardeşimin cesedini gömmekten aciz miyim?" Artık o pişman olmuştu. (5/31)

  İşte kalplerinde hastalık olanları: "Zamanın felaketleriyle aleyhimize dönüp bize çarpmasından korkuyoruz" diyerek aralarında çabalar yürüttüklerini görürsün. Umulur ki ALLAH bir fetih veya Katından bir emir getirecek de onlar nefislerinde gizli tuttuklarından dolayı pişman olacaklardır. (5/52)  Ne zaman ki (yaptıklarından dolayı pişmanlık duyup başları) elleri arasına düşürüldü ve kendilerinin gerçekten şaşırıp-saptıklarını görünce: "Eğer Rabbimiz bize merhamet etmez ve bizi bağışlamazsa kesin olarak hüsrana uğrayanlardan olacağız" dediler. (7/149)

  Zulmeden her nefis yeryüzündekilerin tümüne sahip olsa bunu (azaba karşılık) mutlaka fidye olarak verirdi. Onlar azabı görünce pişmanlıklarını gizlerler oysa onlar haksızlığa uğratılmadan aralarında adaletle hükmedilmiştir. (10/54)

  (Allah ) Dedi ki: "Az bir süre (bekle) onlar gerçekten pişman olacaklar." (23/40)
+ Yorum Gönder
pişmanlık ile ilgili ayetler,  kuranda geçen pişmanlık ayetleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi