Sarımsak Dondurucuda Saklanır Mı

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Sarımsak Dondurucuda Saklanır Mı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Sarımsak Dondurucuda Saklanır Mı

 2. 2
  Son Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: Sarımsak Dondurucuda Saklama Şekilleri
  Sarımsaklar baş olarak buzdolabı torbalarına konur ve doğrudan dondurucuya kaldırılır. Ya da, baş olarak strçe sarılır ve dondurucuya konur. Bu şekilde saklama fazlaca difrizde yer işgal edeceğinden, şimdiden aldığınız sarımsakaları asarak saklayın. Sarımsaklarımı şubat ayına kadar balkonda asılı tutuyorum. Şubat ayı başlangıcında ne kadar sarımsak artmışsa, hepsini baş olarak poşetleyip dondurucuya kaldırıyorum. Zaten sarımsakları dondurucuya kaldırmadığınız takdirde, bahar mevsimi ile birlikte sarımsaklar bozuluyor.

  Difrize şubat ayında koyduğum sarımsaklarımı "Eylül ayındayız" pazardan yeni almışım gibi kullanıyorum. Donmuş sarımsakları dondurucudan çıkardıktan sonra, çabucak çözülüyor. O yüzden çözdürmek için uğraşmaya gerek yok. Donmuş halde rengi gridir, yemek içerisinde kendi doğal "beyaz" rengini alır. Ayrıca, tat ve lezzetinde farklılık olmaz.
+ Yorum Gönder
dondurucuda sarimsak,  dondurucuda sarımsak nasıl saklanır,  sarımsak difrizde nasıl saklanır,  sarmısak dondurucuya nasıl konur,  sarımsak dondurucuya konur mu
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi