Doğru ve Dürüst Olmak ile ilgili Ayetler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Doğru ve Dürüst Olmak ile ilgili Ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Son Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: Doğru ve Dürüst Olmak Hakkında Ayetler

  O, âlemler için, içinizden dürüst olmak isteyenler için, ancak bir öğüttür. (81. Sure (Tekvîr Suresi), 27. Ayet)

  Allah da, "Her ikinizin de duası kabul edildi. Öyleyse dürüst olmakta devam edin ve sakın bilmeyenlerin yolunda gitmeyin" dedi.(10. Sure (Yûnus Suresi), 89. Ayet)

  Allah şöyle diyecek: "Bugün, doğrulara, doğruluklarının yarar sağlayacağı gündür. Onlara içinden ırmaklar akan, içinde ebedi kalacakları cennetler vardır. Allah onlardan razı olmuş, onlar da Allah´dan razı olmuşlardır. İşte bu büyük başarıdır.’ (Maide Suresi 119. Ayet)

  Ey iman edenler! Allah´a karşı gelmekten sakının ve doğru söz söyleyin ki Allah sizin işlerinizi düzeltsin ve günahlarınızı bağışlasın. Kim Allah´a ve Resülüne itaat ederse, muhakkak büyük bir başarıya ulaşmıştır. (Ahzab Suresi 70. ve 71 Ayet)

  Ey iman edenler! Allah'a karşı gelmekten sakının ve doğru söz söyleyin ki Allah sizin işlerinizi düzeltsin ve günahlarınızı bağışlasın. Kim Allah'a ve Resülüne itaat ederse, muhakkak büyük bir başarıya ulaşmıştır.(33. Sure (Ahzâb Suresi), 70. Ayet)

  Ey iman edenler! Allah'a karşı gelmekten sakının ve doğrularla beraber olun.(9. Sure (Tevbe Suresi), 119. Ayet)
 3. 3
  Ziyaretçi
  Her ayetin konusu iniş mevzuları farklıdır Ellerinize sağlık canlar+ Yorum Gönder
dürüstlük ile ilgili ayetler,  dürüst olmak ile ilgili ayetler,  dürüstlükle ilgili ayetler,  doğru sözlü olmak ile ilgili ayetler,  dürüstlük ile ilgili ayetler kısa
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi