Sigaradan Kurtulma Yolları Nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Sigaradan Kurtulma Yolları Nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Sigaradan Kurtulma Yolları Nelerdir

 2. 2
  Asya
  Bayan Üye

  Cevap: Sigaradan Kurtulma Yolları Nelerdir


  Günümüzde sigara içenlerin sayısında yaşanan artışa paralel olarak sigaradan kaynaklı sağlık sorunları da fazlalaşmıştır. Sinsi bir şekilde vücudumuzu ele geçiren, çeşitli hastalıklara yakalanmamıza sebep olan ve bizi doğrudan ölüme götüren sigaradan kurtulmanın vakti sizce de gelmedi mi? Eğer geri kalan hayatınızı sağlıklı bir biçimde geçirmek istiyorsanız sigaradan kurtulmalısınız. Bu konuda sizlere yardımcı olacak sigarayı bırakma önerileri sizlerle.  Sigara Bırakma Yöntemleri

  Unutmayın sigara ”beyinde” biter ”beyinde” başlar. Aslında her şey sizin nefsinize bağlı bir durumdur. Öncelikle sigaradan kurtulmak için her gün defalarca içtiğimiz sigara tüketimini azaltmak için elinizden geleni yapın. Sigarayı size anımsayacak ve hatırlatacak ortamlardan ve çevrenizden uzak durun. Sigara içilen ortamlardan, ve alkol barındıran kafe, bar gibi gençlerin özellikle tercih ettiği ortamlara kesinlikle girmeyin ve gençler de bırakmak istiyorsa bu ortamlardan mümkün olduğunca uzak kalmaya çalışsınlar. Sık sık meyve tüketin, su için, televizyon izleyin, bilgisayar oynayın kısaca size zevkli gelen her şeyle oyalanmaya başlayın.

  Sigaranın dumanı dişlerinize ciddi derecede zarar verdiği için her gün üşenmeden dişinizi fırçalamaya gayret gösterin. Size temiz ve doğal gelen yerlerde spor yapın! Fazla abartmayacak şekilde sık sık yemek yiyin.

  Sigara kriziniz geldiğin de nefes alıp verin, kendinizi gevşemeye bırakın. Sigarayı hatırlamayacak düşünceler kurun, kafanız da hayaller kurun. Sigara yerine kibrit yakın ve kibriti söndürerek kül tablanızın içerisine atın. Bu formül bir çok sigarayı bırakmak isteyen insanlar tarafından deneniyor. Sigarayı bırakmayı kafanıza taktıktan sonra sık sık sinirleneceksiniz, yorgun halleriniz olacak ve konsantrasyon düzeniniz alt üst olacaktır. Bunları kafanıza takmamaya özen gösterin!


  Unutmayın sigarayı bırakarak sağlıklı bir yaşama adım atacaksınız ve ölüm riski taşıyan sigaradan tamamen kurtulacaksınız. Bunları uyguladıktan sonra her gün sigarayı azalttığınızı ve bir gün tamamen bıraktığınıza sizde şaşıracaksınız. Sigarayı bırakmak isteyenler mutlaka öncelikle bir uzmana danışmaları gerekmektedir.
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi