Sevgi Barış ihtiyaç istek Görüş Yanlı Davranış ile ilgili Hikaye

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Sevgi Barış ihtiyaç istek Görüş Yanlı Davranış ile ilgili Hikaye ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Sevgi Barış ihtiyaç istek Görüş Yanlı Davranış ile ilgili Hikaye

 2. 2
  Hakan Demir
  Özel Üye

  Cevap: ORMANDAKİ HUZUR

  Ormanlar kralı aslan son zamanlarda neşesini kaybetmiş, son derce mutsuz ve üzgün görünüyordu. Son sözü söylemeye alışkın olan, her zaman dediği yapılan aslan son günlerde ormana söz geçiremez olmuştu. Artık ormanda kavga, kargaşa eksik olmuyor bunu gören aslan ise otoritesi sarsıldığı için ne yapacağını bilemeyerek çok üzülüyordu. Aslan eski sevgi ve barış dolu günleri özlüyor ama bu işinden çıkabilmek için ne yapacağını da bilemiyordu. Aslan yeniden barışa ihtiyaç duyur ama ormanın en dürüst hayvanları bile artık birbiri ile iyi geçinemiyordu.
  Hayvanlar da eski barış dolu günleri özlemişti. Kavga ve kargaşa içinde olmalarının sebebi orman içindeki bazı hayvanlara karşı sergilenen yanlı davranışlardı. Onlar herkesin birbirine karşı tarafsız davranmalarını istiyordu.
  Bu durumun farkında olan ve ormanın en sakin hayvanı olan kaplumbağa bir gün aslana bir teklifte bulunur ve burumun önüne geçmek için bir yemek düzenlemeyi teklif eder. Aslan zaten işin içinden çıkamadığında kaplumbağanın bu önerisine sıcak basar ve ormandaki tüm hayvanlar bu yemekte bir araya gelir. Bu yemeğe zebraların en dürüstü, kuşların en akıllısı, ayıların en hoşgörülü olanı gibi belirli niteliklere sahip olanlar çağırılır. Aslan bu toplantıyı yönetecek kişidir. Ormandaki hayvanlara dönerek der ki:
  - Şimdi herkes içinden geçenleri döksün. Herkes rahatsız olduğu durumu burada dile getirirse bu durumda sorunlarımızı çözer ve eski günlerimize geri dönebiliriz. Herkes kendi görüşünü söylerse bu durumun önüne geçebiliriz. Eğer sorun devam ederse ben sorun yaratan kişileri ormandan göndereceğim.
  Bu konuşma üzerine ormanda yaşayan hayvanlar bazıları korkudan bazıları sorunlarının dinlenmesinden memnun olduklarından anlatmışlar rahatsız oldukları her şeyi. Böylece sorunlar çözülmüş orman hayvanları eski günlerine geri dönerek yeniden mutlu ve huzurlu şekilde yaşamaya devam etmişler.
 3. 3
  Ziyaretçi
  çok güzel bir hikaye teşekkürler+ Yorum Gönder
sevgi barış ihtiyaç istek görüş yanlı davranış dürüstlük ile ilgili hikaye,  sevgi barış dostluk ile ilgili hikaye,  sevgi barış ihtiyaç istek ile ilgili hikaye,  sevgi barış doğruluk ihtiyaç istek,  sevgi barış ihtiyaç istek görüş yanlı davranış dürüstlük hikaye
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 31 kişi