Dinimizin Aileye Verdiği önem ile ilgili Ayetler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Dinimizin Aileye Verdiği önem ile ilgili Ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Dinimizin Aileye Verdiği önem ile ilgili Ayetler

 2. 2
  Ecrin
  Bayan Üye

  Cevap: “İçinizden kendileriyle huzura kavuşacağınız eşler yaratıp aranızda sevgi ve rahmet var etmesi Allah’ın varlığının belgelerindendir Bunda düşünen insanlar için dersler vardır”

  “Allah sizlere kendinizden eşler, eşlerinizden de oğullar ve torunlar var eder."

  "İçinizdeki bekârları, kölelerinizden ve cariyelerinizden salih olanları evlendirin. Eğer yoksul iseler, Allah onları lütfu ile zenginleştirir. Allah lütfu bol olandır, bilendir."

  "Gençler, sizden gücü yeten evlensin. Çünkü evlenmek, gözü harama karşı korur, namusu muhafaza eder. Evlenmeye gücü yetmeyen de oruç tutsun, çünkü oruç şehveti kırar."

  "Dünya bir geçimden ibarettir. Şu geçim dünyasının en güzel nimeti de saliha kadındır."

  "Mümin, Allah korkusundan ve Ona itaatten sonra, saliha bir kadından yararlandığı kadar hiçbir şeyden yararlanmamıştır. Çünkü ona emretse sözünü dinler, yüzüne baksa kendisini sevindirir, üzerine yemin etse yeminini doğru çıka-rır, başka tarafa gitse kendisinin gıyabında namusunu ve malını korur." 3. 3
  Ziyaretçi
  Allah sizden razı olsun bu ayetlerden dolayı+ Yorum Gönder
islamda ailenin önemi ayet ve hadisler,  ailenin önemi ile ilgili hadisler ,  islamın aileye verdiği önem ile ilgili ayetler,  islam dininin aileye verdiği önem ile ilgili ayetler,  ailenin önemi ile ilgili ayetler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi