El Yapımı Müzik Aletleri Nasıl Yapılır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden El Yapımı Müzik Aletleri Nasıl Yapılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  El Yapımı Müzik Aletleri Nasıl Yapılır

 2. 2
  Ecrin
  Bayan Üye

  Cevap: TEF :
  Materyal: Kağıt tabak ya da plastik kapaklar, zımba, küçük ziller, ip veya ince tel. Kağıt tabağın ya da plastik kapağın etrafına zımba ile delikler açın, zilleri ip ya da tel ile deliklere geçirin. Çocuğunuz farklı dekorasyon materyelleri kullanarak (çıkartmalar, ponponlar, simli yapıştırcılar vb.) tefi dekore edebilir.

  DAVUL :
  Materyal: Teneke yada kalın karton kutular, ince deri parçası,kalın lastik ya da sağlam ip. Kutunun üst kısmını açın. Lastik ya da ip ile kutunun üzerini deri parçası ile kaplayın, dekoratif materyallerle etrafını boyayıp süsleme projesini çocuğunuzun yapmasını isteyebilirsiniz. Ritim sopaları ile vurarak keyifli müzik aktivitelerinde kullanabilirsiniz.

  RİTİM SOPALARI: (Birbirine çarparak tempo tutmak için.)
  Materyal:İki tahta çubuk (25 cm uzunluğunda) ve toksik olmayan yağlı boya çubukları yağlı boya ile farklı renkler ve şekillerde boyayabilirsiniz.

  MARAKAS YAPIMI
  Yoğurt kutusunun üzerini yapışkanlı kalın jelatinle (burası davulun üst kısmı yani çalınan kısmı oluyor),gövdesini turuncu graponla kapladım,süsledim.Tahta çubukları ile birlikte davulumuz çalmaya hazır.(Evde bulunan ince çubukları kullandım)+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi