Online Alışverişin Avantajları ve Dezavantajları

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Online Alışverişin Avantajları ve Dezavantajları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1

 2. 2
  Ecrin
  Bayan Üye

  Cevap: Avantajları
  İnternet üzerinde yapılan alışverişler her sene yeni rekorlar kırmaktadır. Her yıl birçok yeni yüz internet üzerinden alışveriş yapmaya başlıyor. Peki, internet üzerinden alışveriş yapmak ne kadar mantıklıdır? Hangi internet sitelerine güvenmek gerekir? En güvenli internet alışveriş siteleri hangileridir?
  İnternet üzerinden alışveriş yapmanın avantajlarından birisi aynı malı daha ucuza satın alabilmektir. Mağazadaki fiyatın yarısına bir ürünü satın alabilme imkânı var.
  İnternet üzerinden satış yapanlar ise dükkân kirası, çalışan vb. diğer öğelerdeki masrafları aşağı çektikleri için ürünlerini ucuza satabilmekteler.
  Online alışveriş yapmak neredeyse sınırsız ürüne aynı anda ulaşabilme imkânı vardır. Böylece bunları birbirleri karşılaştırma ve en iyisini seçebilme şansı doğmaktadır.
  Dezavantajları
  Online alışverişin dezavantajlarına geldiğimizde şunları görüyoruz. Online olarak alınan bir ürünün geri iade edilmesi zordur.
  Eğer internete hâkim değilseniz güvenilir olan alışveriş siteleri ile güvenilir olmayanı alışveriş sitelerini birbirine karıştırabilirsiniz. Bu da size pahalıya mal olabilir. Dolandırılma ihtimali, özellikle internete ve bilgisayar dünyasına yabancı olanlar için daha fazladır.
  Ürünlere dokunarak kalitesi hakkında fikir sahibi olabilme şansınız yoktur. Yine ürünleri alırken deneme şansınız da yoktur. Aldığınız bir ürünün kargo ve diğer masrafları gerçek mağazada alacağınız fiyattan daha fazla olabilir.
  Alışveriş sitesinin kaçak, yasa dışı olması durumunda kişisel bilgilerinizin istemediğiniz kişilerin eline geçmesine neden olabilir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi