Anadilin Önemi ile ilgili Kompozisyon

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Anadilin Önemi ile ilgili Kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Anadilin Önemi ile ilgili Kompozisyon

 2. 2
  Nickiniz
  Özel Üye

  Cevap: İnsanlığın en önemli keşfidir dil. Dil bazen bir ferdi bazen de bir toplumu tanıtır bizlere. Bu sayede insanlık tarihi hakkında günümüz toplumlarının nasıl süre geldiğine anlatan en büyük araç olarak karşımıza çıkar. Dil insanlar arasında ki bağı kurmak için bir kolaylıktır, alışveriş ve bilimsel alanlarda dil sayesinde büyük bir ilerleme katedilmiştir.

  Dil yalnız anlık bir kullanım aracı haricinde yeni gelecek nesle bir fener misali ışık tutar. İnsanlar arasında kullanılan yazılı ve yazısız kurallar örf ve adetlerimize uygun hazırlanmış hukuksal işlemler o dili konuşan insanların ülkesini geleceğe taşıyan büyük bir unsurdur. Anadil tam olarak ifade edilen nokta kültür aktarımı yapılmasıdır. Bu kültür biraz açacak olursak, büyüklerden gördüğümüz veya dinlediğimiz türküler,ninniler,yemekler,giyim, kuşam ,folklor ve daha sayamadığımız bir çok değer anadil sayesinde geleceğe taşınmaktadır.

  Ana dilin korunması için dil üzerinde büyük çalışmalar yaparak her daim olan yeni nesli bu konu hakkında bilinçlendirmek gerekmektedir.Mümkün olduğu kadar yabancı kelimeler yerine halk dilini kullanmaya özen göstermeliyiz.Aksi taktirde bir arada amabirbirini anlamayan asimile olmuş bir halk gibi kaybolup gideriz.
 3. 3
  Ziyaretçi
  Harika bir kompozisyon 4. 4
  Ziyaretçi
  tşk ederim çok lazım oldu

+ Yorum Gönder
ana dilimizin önemi,  anadilin önemi ile ilgili kompozisyon,  ana dilin onemi,  ana dil kompozisyon,  anadilin önemi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi