Hemşire Olmak için Hangi Derslerin iyi Olması Gerekir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Hemşire Olmak için Hangi Derslerin iyi Olması Gerekir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Nickiniz
  Özel Üye

  Cevap: Hemşire olabilmek için düz lise çıkışlı olup gerekli ygs veya lys puanıyla sağlık meslek okullarına yerleşebilirsiniz, ama Sağlık liseleri ek puanları oldukları için sizden avantajlı durumdadırlar.

  Genelde şu derslerin yüksek olması gerekmektedir;Türkçe, Temel Matematik (Matematik, Geometri), Sosyal (Tarih, Coğrafya, Din Kültürü, Felsefe) ve Fen Bilimlerinden (Fizik, Kimya, Biyoloji)
 3. 3
  Ziyaretçi
  matematik dersim fazla iyi değil ama diğer derslerim çok iyi hemşire olmak en büyük hayalim Allah izin verirse 8. sınıftayım desteklerinizi bekliyorum bu konuda fazla bilgim yok ama araştırıyorum yardıma ihtiyacım var. 4. 4
  Ziyaretçi
  Hemşire olabilmek için fen çözmek gerekiyormu

 5. 5
  Hakan
  Administratör
  matematik dersim fazla iyi değil ama diğer derslerim çok iyi hemşire olmak en büyük hayalim Allah izin verirse 8. sınıftayım desteklerinizi bekliyorum bu konuda fazla bilgim yok ama araştırıyorum yardıma ihtiyacım var.
  Hemşire olabilmek için sayısal ağırlıklı derslere önem vermeniz gerekmektedir.

  Hemşire olabilmek için fen çözmek gerekiyormu
  Evet. Fen, kimya, fizik ve matematik çözmeniz gerekmektedir.

 6. 6
  Ziyaretçi
  Matematik cok onemlimi acaba net puan kactir hemsirelik icin☺

 7. 7
  Ziyaretçi
  ben hemsirelikten korkuyorum ama hemsire de olmak istiyorum ne yapmaliyim igne vurmaktan cok korkuyorum

 8. 8
  Ziyaretçi
  benim bildiğim kadarıyla pek gerektirmiyor.

 9. 9
  Ziyaretçi
  7. Sınıftayim kucuklugumden beri hemşire olmak istiyorum.inşallah herkes istediği mesleğe sahip olur tabi bende.....

 10. 10
  Ziyaretçi
  Mrb ben 8yasindan beri paramedik okumak istiyorum ama açıktan 11sinifi okuyorum üstelik imam hatipliyim nasıl olacak paramedik olmam mümkün mü lütfen yardımcı olun.

 11. 11
  Ziyaretçi

  Hocam ben meslek lisesi ogrencisiyim bizim rehberlik hocamiz bizim hemsirilige gidemez siniz dedi nedenini ogrene bilirmiyim?

 12. 12
  Ziyaretçi
  Eğer hemşire olmak istiyorsan matamitiğininde iyi olması gerekiyor çünkü fizik kimya matamatik istiyor önünde daha uzun zaman var eğer istersen yaparsın matamatiğe önem ver 0 dan başla matamatiğe temelini sağlamlaştır inşallah yaparsın. ..

+ Yorum Gönder
hemşire olmak için hangi derslerin iyi olması gerekir,  hemşirelik için hangi dersler önemli,  hemşire olmak için hangi dersler iyi olmalı,  hemşire olmak için hangi dersler önemli,  hemsire olmak icin hangi derslerin iyi olmasi gerekir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi