Hz Süleyman Hayatı Kısaca özeti

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Hz Süleyman Hayatı Kısaca özeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Hz Süleyman Hayatı Kısaca özeti

 2. 2
  Elvin
  Bayan Üye

  Cevap: Hazreti Davut'un oğlu olan hazreti Süleyman, babasının hükümdarlık görevinin yerine geldiği gibi sonraki yıllarında peygamberlik ile şereflenmiştir. Hükümdarlığını ve peygamberliğini doğudaki ve Batıdaki tüm hükümdarlar tanımış hatta dönemin güçlü hükümdarı olan Belkıs da onu ziyaret ettikten sonra peygamberliğini kabul etmiştir.

  Hazreti Süleyman'a diğer peygamberler gibi kendisine de bazı özellikler verilmiştir. Bunlar; kuşları anlama onlarla konuşabilme, cinleri görüp onlarla diyalog kurma (cinler de ona itaat etmiştir) rüzgara dilediğini yaptırma gücü verilmiştir. Mescid-i aksa hazreti Süleyman tarafından inşa edilmiştir.

  İsrailoğulları bu dönemde en iyi dönemlerini geçirmiştir. Fakat hazreti Süleyman'ın vefatından sonra devlet Yehuda ve İsrail olmak üzere ikiye ayrıldı. Varlıklarını uzun süre sürdürememişlerdir. Yehuda devleti Babiller'in egemenliğine girmiştir. İsrailoğulları devleti ise Asurlular tarafından yıkıldı.

  İsrailoğulları Roma, İran ve Yunanlıların egemenliğinde bir süre kaldıktan sonra bağımsız oldular.
  Babillerin yıkılması ile bağımsız oldular kendi şehirlerini kurdular. Fakat zamanla dinlerini unutup sapmaya başladılar.+ Yorum Gönder
hazreti süleymanın hayatı özet,  hz suleymanin hayati kisaca,  hz süleyman hayatı kısaca,  hz suleyman hayati kisaca,  hz. süleymanın hayatı kısaca
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi