Sony PlayStation 3 incelemesi

+ Yorum Gönder
Diğer Araçlar ve Soru ve Sorunlarınız Bölümünden Sony PlayStation 3 incelemesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Sony PlayStation 3 incelemesi

  Reklam  Sony PlayStation 3 incelemesi

  Forum Alev
  Sony PlayStation 3 incelemesi

  Sony PS3 - Ön yüz


  Sony PlayStation 3 - Ön yüz

  Sony PlayStation 3’ün ön yüzüne üst yukarıdan bakıldığında cihazın iki kısma ayrıldığı görülüyor. Sağ tarafta Blu Ray oynatıcı ve sol tarafta ise bir kapakla örtülü çeşitli tipte dahili bellek kartı yuvaları yer alıyor. Cihazın desteklediği bellek kartı tipleri şöyle: CompactFlash tip I & II, Microdrive, Secure Digital, miniSD, Memory Stick ve Memory Stick PRO Duo. SDHC (SD High Capacity) bellek kartı desteğinin olmamasını ilginç bulduk, sanırız firma bu konuda bir güncelleme yayınlayacaktır. Ön yüzün sol kısmının alt tarafında dört adet USB 2.0 Hi-Speed bağlantı girişi ve bunların hemen yanında da sabit disk ile WLAN bağlantı durumlarını gösteren iki adet LED bulunuyor.

  Sony PS3 - SIXAXIS


  Sony PlayStation 3 - SIXAXIS

  PS3 oyun konsolunun SIXAXIS olarak adlandırılan kablosuz bağlantı özelliğine sahip bir kumanda birimi bulunuyor. SIXAXIS, üzerinde oyun oynarken kullanılan çok sayıda buton bulunan bir kumanda birimi. Aynı zamanda bu kontrol birimi ile cihazın sanal klavyesi ve Blu Ray ile oynatılan video görüntülerle ilgili menü de kullanılabiliyor. Bu kontrol birimini verimli bir şekilde kullanabilmek için yapısına alışmak gerekiyor. Özellikle daha önce bu tür bir birimle karşılaşmamış olan kullanıcıların bir süre pratik deneyim kazanmaları gerekiyor.

  Sony PS3 - USB bağlantılar


  Sony PlayStation 3 - USB bağlantılar

  Sony PS3 oyun konsoluna USB Mass Storage Class uyumuna sahip olan harici USB cihazlar da bağlanabiliyor. Bu cihazlar PS3’e bağlandığı zaman ekranda hemen beliriyorlar ve içerikleri kontrol ediliyor. Oynatılabilen veya gösterilebilen dosya formatları arasında diğerleri ile birlikte ATRAC, MP3, AAC, JPEG ve MPEG-4 yer alıyor. Bazı durumlarda bağlanan cihazın içerisinde daha çok sayıda dosya olduğu halde bunlardan sadece bir tanesinin ekranda gösterildiği oluyor. Bu gibi durumlarda menüden “show all” (Hepsini Göster) seçeneği seçerek USB cihazda bulunan tüm dosyaların ekranda gösterilmesini sağlayabiliyorsunuz.

  Sony PS3 - Arka yüz


  Sony PlayStation 3 - Arka yüz

  PlayStation 3 oyun konsolunun arka yüzü dört adet arayüz bağlantı girişi, adaptör girişi ve cihazın açma kapama düğmesi konumlandırılmış. Arayüz girişlerinden ilki cihazın kalitesini de gösteren HDMI bağlantı noktası. Bunun yanında LAN girişi, bir (optik) dijital çıkış ve AV çoklu çıkış yer alıyor. Bağlantı noktalarının altında yer alan havalandırma kesitleri Sony PS3’ün ısınma konusunda sıkıntı yaşamamasını sağlıyor. PS3 oyun konsolu dikey veya yatay olarak kullanılabiliyor.

  Sony PS3 - Kurulum


  Sony PlayStation 3 - Kurulum

  Sony PlayStation 3 HD (High Definition) ve SD (Standart Definition) olmak üzere iki farklı görüntü çözünürlüğü sunuyor. HD uyumlu veya Full HD LCD ekrana sahip olan kullanıcılar HDMI kablosu ile bağlantıyı gerçekleştirebiliyorlar. Bu durumda PS3 en yüksek HD çözünürlüğünü otomatik olarak ayarlıyor. Bu seçenekler arasında 1080p (16:9), 1080i (16:9) ve 720p (16:9) yer alıyor. Standart çözünürlük seçenekleri ise 576p (16:9 / 4:3) veya 576i (16:9 / 4:3). Bu seçeneklerde “i” eki Interlace’i “p” eki ise Progressive’i ifade ediyor. Bu ikisinden ise daha yüksek görüntü kalitesi ile ekranda en az titreşimi sağladığından dolayı Progressive tercih ediliyor.

  Sony PS3 - Sabit Disk


  Sony PlayStation 3 - Sabit Disk

  Sony PS3, Avrupa’da şimdilik sadece 60GB sabit disk seçeneği ile piyasada olacak. Cihazın sabit diski verilerin depolanmasına yarıyor. Örneğin USB bağlantısı ile dosyalarınızı PS3’ün sabit diskine aktarabiliyorsunuz. Bunu yanı sıra sabit diski Sony Network ile indirilen dosyaların depolanmasında da kullanabiliyorsunuz. Sony PlayStation 3 gerçek anlamda bir çoklu ortam konsolu. Aslında ‘oyun konsolu’ ibaresi bu cihazı tam olarak anlatmaya yeterli değil, hiç şüphesiz Sony ilerleyen zamanlarda farklı kampanyalarla bu konuyu daha net bir şekilde ifade edecektir. 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Sony PlayStation 3 incelemesi

  Reklam  PlayStation 3 resmî olarak PS3 şeklinde kısaltılır Entertainment tarafından üretilen ve PlayStation 2'nin ardından gelen PlayStation serisinin üçüncü video oyunu konsoludur+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi