gtaya araç kurma???

+ Yorum Gönder
Diğer Araçlar ve Soru ve Sorunlarınız Bölümünden gtaya araç kurma??? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ozan_18
  Usta Üye
  Reklam

  gtaya araç kurma???

  Reklam  gtaya araç kurma???

  Forum Alev
  ya arkadaslar gta vıe cıty oyununa turk arabalarını kurcam turk cıty yukledım ama bazı arabalar yıne yok arabaları ındırdım ama ımage toolala kuruluyomus kullanılısını bılen varsa anlatıırmı ben bılmıyorum kuramadım...

  konuyu nereye accagımı bılemedım...yanlıssa kusura bakmayın...
 2. 2
  gFb-Mmth
  Özel Üye

  --->: gtaya araç kurma???

  Reklam  ya kanka saten orda KARTAL,,MURAT 131,, gibi arabalar war daha ne olcaktı :D 3. 3
  ozan_18
  Usta Üye
  arkadasım ben sahıncıyım sahın yuklıcem+ bır suru araba otobus munıbus yaması ındırdım onlarıda kurmak ıstıyorum.. 4. 4
  fatih1252
  Emekli
  Walla kanka bende de war ama bi anda oyun bozuldu siliom tamamen yüklüom gne aynı:S!!!!

 5. 5
  gFb-Mmth
  Özel Üye
  Kanka Bnm BildigiM TrainerLer GecerLi Olmuo..

 6. 6
  OR@L
  Usta Üye
  Alıntı ozan_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ya arkadaslar gta vıe cıty oyununa turk arabalarını kurcam turk cıty yukledım ama bazı arabalar yıne yok arabaları ındırdım ama ımage toolala kuruluyomus kullanılısını bılen varsa anlatıırmı ben bılmıyorum kuramadım...

  konuyu nereye accagımı bılemedım...yanlıssa kusura bakmayın...
  Oyunu buradan indirdi iseniz içinde kurulumu hakkında bilgi var zaten>>

  http://www.forumalev.net/oyun-g-h/26...uper-bisi.html

  Oyunda hangi hangi arabaların olduğu hakkında bilgi de bulunmakta.

  İnternetten indirdiğiniz diğer yamaların kurulumu da indirdiğiniz partı çıkarında içinde setup yada direkt dosya vardır. Setupu oyun içine kuracaksınız direkt dosyayıda oyunun kurulu olduğu yere kopyalayacaksınız.

  oyun içinde ekelnen arabalar vardır ama araba sayısı az olarak belirlenmişse şehirde göremeyebilirsiniz..

 7. 7
  ozan_18
  Usta Üye
  Alıntı OR@L Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Oyunu buradan indirdi iseniz içinde kurulumu hakkında bilgi var zaten>>
  http://www.forumalev.net/oyun-g-h/26...uper-bisi.html

  Oyunda hangi hangi arabaların olduğu hakkında bilgi de bulunmakta.

  İnternetten indirdiğiniz diğer yamaların kurulumu da indirdiğiniz partı çıkarında içinde setup yada direkt dosya vardır. Setupu oyun içine kuracaksınız direkt dosyayıda oyunun kurulu olduğu yere kopyalayacaksınız.

  oyun içinde ekelnen arabalar vardır ama araba sayısı az olarak belirlenmişse şehirde göremeyebilirsiniz..
  denedım ama olmadı ımage tools dıye bır programla kuruluyomus bu yamalar. turk cıty kurdum ama ıstedıgım arabalar yok. neyse saolun

 8. 8
  ersa
  Emekli
  indirdin gosyaları gta nın kurlu oldu yerlere ve kalsorlere at belki sine yara aynısı basıma geldi:Dve oldu :D

 9. 9
  Baryular
  Üye
  yaw hiç kimse bilmiyo ve kafasından uyduruyor .
  onun için img tool indir aç sonra gta klasöründe model / gta.img dosyası var (adını tam hatırlamayırum )onu img toolla aç indridigin araba yamasının adını kopyala ve img tool a gel find de adı yapıştır bulunan dosyayı sil sonra add de ve araba yamsını ekle

  not ; 2 tane araba dosyası var ona göre işlemi yap :)

  ayrıca bi soru ; +rep tuşunu kullanmayı biliyormusun ? :):):):):)

 10. 10
  sarışın
  Yeni Üye
  arkadasım saol ama yaparsam emın ol rep sana kurban olsun :D

 11. 11
  Mr. Myth
  Aktifleşmemiş Üye

  --->: gtaya araç kurma???

  Reklam  GTA 3 ve Vice City, araç yükleme rehberi (PC)

  Gta 3 ve Vice City’i hepimiz oynadık, bitirdik. Senaryo kısmı bitince kendini boşlukta hissedenler taksi, polis vb. görevleri yaptılar. Unique jump’ları tamamlamaya çalıştılar. O da yetmedi gizli paketleri bulmaya çalıştılar vs… Ama artık oyunda bazı değişiklikler yapmanın vakti geldi de geçiyor.
  Bu yazıda Gta 3 ve Vice City için araba yükleme, img tool ve gta mod installer programlarını kullanmayı anlatacağım. Bu yazı için biraz geç kalınmış diyebilirsiniz. Ancak bana gelen tonlarca mailden dolayı artık yazmak boynumun borcu haline geldi. Herkese bunu ayrı ayrı anlatmak pek mümkün olamayacağı için düşündüm de en iyisi bir zoom yazısı hazırlamak. Yazıya başlamadan önce önemli birkaç not belirtmem gerekiyor:
  1-) Gta mod installer, img tool programları ve arabaları gta3.net adresinden bulabilirsiniz. (tools bölümü)
  2-) Yine gta3.net adresindeki arabalar hem Gta 3 için hem de Vice City için geçerlidir.Yani istediğiniz oyuna yükleyebilirsiniz. İSTİSNA: Vice City’deki motorlar.
  3-) Real Gta’daki gibi bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Yani arabalar bembeyaz görünüp çok detaysız olabilir. Bunu düzeltmenin yolu Real Gta’yı düzeltmek ile aynı (bkz mod/map inceleme bölümü/real gta sayfa 2)
  4-) Özellikle img tool programını kullanıyorsanız araba dosyalarını doğru yere koymaya çok özen gösterin. Yanlış yere koyacağınız dosya büyük bir ihtimalle oyunun çökmesine neden olacaktır.
  5-) Vice City’e araba yüklemek için img tool programını kullanmaya çalışırsanız işlem yaparken hata verme olasılığı çok yüksek. O yüzden img tool’u Gta 3 için, Gta Mod installer’ı ise her ikisi için rahatça kullanabilirsiniz.
  GTA MOD INSTALLER
  Hemen belirtmeliyim ki bu programı kullanmak img tool’a göre son derece basit ve rahat. Önce programı yukarıda bahsi geçen siteden indirin. Ben versiyon 2.2’yi kullanıyorum. Programı Winzip şeklinde indirdiniz. Winzip’in içinden en yukarıda bulunan GTA Mod Installer v2.2.exe’yi masaüstüne yada herhangi bir yere atın. Bu program sayesinde kolayca araba yüklemek için arabaları zip formatında indirmeniz gerekiyor. Programı çalıştırdıktan hemen sonra karşımıza 3 seçenek çıkıyor. Eğer Vice City’e araba yüklemek isterseniz üsttekini, Gta 3’e araba yüklemek isterseniz ortadakini seçin ve next deyin. Bu ekranda da üsttekini seçin ve yine next deyin. Şimdi karşınıza 2 tane konum belirtmeniz gereken bir ekran çıkacak. Üsttekine Vice City’i ya da Gta 3’ü yüklediğiniz klasörü belirtmelisiniz (Hangisi için seçtiyseniz onu yani) Ör: C:\Program Files\Rockstar Games\GTA Vice City. Alttakine ise arabayı indirdiğiniz zip dosyasının konumunu belirtmelisiniz. Ör: C:\Downloads\ferrari.zip şimdi yine next deyin. Şimdiki ekranda hiçbir şey değiştirmeden next deyin. Success! ile başlayan bir mesaj görürseniz başarıyla yapmışsınız demektir. Şimdi exit deyip indirdiğiniz arabayı deneyebilirsiniz. Eğer zip formatında indirmediyseniz yeni bir zip dosyası yaratın ve bu zip dosyasının içine araba dosyalarını atın. Artık zip dosyası oldu bile.
  IMG TOOL
  İşte karşınızda GTA’ya araba yükleme konusunda onlarca insanın gıcık olmasını sağlayan program. GTA Mod Installer programı oyundaki her şeyi değiştirmenize imkan tanımazken img tool sayesinde neredeyse her şeyi değiştirebilirsiniz. Ancak yine hatırlatayım bu programı GTA 3 için kullanın çünkü Vice City’de sürekli sorun çıkartıyor. IMG Tool 3’ü indirin. Zip dosyasının içindeki setup.exe’yi çalıştırın. Programı herhangi bir yere yükleyebilirsiniz. Daha sonra programı çalıştırın. İlk çalıştırdığınızda boş bir ekran olacak. File’dan Open deyin. GTA3’ü yüklediğiniz klasörün altında models diye bir klasör bulunuyor. Models klasörünün içinden de Gta 3 isimli img dosyasını seçin. Şimdi programın içinde binlerce dosya çıkacak. Tam olarak 3856 tane. Hepsini teker teker silmek zorundasınız. Tamam, tamam şaka yaptım :). Şimdi programı kapatın. Artık img tool’u aktif hale getirdik. Ama işin aslı daha başlamadı. Artık doğrudan GTA3/models klasörünün içine girdiğinizde 2 tane farklı simge göreceksiniz. Birinin adı gta3 diğeri ise txd ve artık bunları çift tıkladığınızda direkt img tool sayesinde açılacaktır. Buraya kadar her şey tamam. Şimdi işin asıl kısmına geçebiliriz.
  Bir araba dosyası indirdiniz. Araba dosyasının içinde mutlaka olması gereken dff ve txd uzantılı dosyalar vardır. Örneğin cheetah.dff ve cheetah.txd. Diyelim Mercedes’i indirdiniz ve içinde bahsettiğim gibi cheetah.dff ve cheetah.txd dosyaları mevcut. O zaman Mercedes’i yüklediğiniz takdirde eski Cheetah’e veda edeceksiniz demektir. Yani Cheetah’i kaldırıp yerine Mercedes yüklemiş olacaksınız. Buradan sonrasını anlamak için en iyisi bir örnekle anlatayım. Gta3.net sitesinden downloads bölümünden cars bölümünü seçin. Ben Lamborghini’yi anlatmak istiyorum. Çünkü araba çok güzel ve içinde araba yüklemek için tüm önemli dosyalar mevcut. Lamborghini’lere girdiğinizde en altta bir Murcielago var. Resmine bakarsanız flyonfire yazıyor. Arabayı download ettiniz. Dosyanın içindeki her şeyi bir yere atın. Mesela masaüstüne. Öncelikle banshee.dff ve banshee.txd’yi yükleyelim. Dff uzantılı olan için Gta3/models klasörünün içindeki gta3 dosyasını açın. Oradan banshee.dff’yi bulmanız gerekiyor. 2saat aramaktansa yukarıdaki edit menüsünden find deyin ve banshee.dff yazın. banshee.dff’yi buldunuz. Şimdi üstünü bir kez tıklayınca, mavi olunca yukarıdaki commands menüsüne girin. Oradan delete deyin.B öylece eski banshee.dff’yi sildiniz. Yenisini eklemek için yine commands menüsüne girip add deyin masaüstüne attığınız banshee.dff’yi seçin. Tamam dff uzantılı olanı hallettik. Sıra txd uzantılı olanda. Şimdi GTA3/models klasörünün içindeki txd dosyasını açın. Deminki yöntemle banshee.txd’yi aratarak bulun. Commands menüsünden delete deyin ve daha sonra yine commands menüsünde add deyip masaüstündeki banshee.txd’yi seçin. Bunu da hallettiniz. Programdan çıkın. Ama işimiz hala bitmedi. Geriye handling.cfg, wheels.dff, default.ide ve son olarak da carcols.dat dosyaları kalıyor. Ama bundan sonra img tool’u kullanmayacağız. handling.cfg dosyasını GTA3/Data klasörüne, wheels.dff dosyasını GTA3/models/generic klasörüne, geriye kalan default.ide ve carcols.dat dosyalarını da GTA3/Data klasörünün içine atın. Arabanız yüklenmiştir.
  Bir de bir şey daha açıklamakta yarar var. Bizim indirdiğimiz araba dosyasının içinden banshee.dff ve banshee.txd çıktığı için bu dosyaları silip ekledik. Yani banshee.dff ve banshee.txd yerine infernus.dff ve infernus.txd olsaydı bu dosyaları commands menüsünden silip ekleyecektik. Anlatmak istediğim indirdiğiniz arabanın ismi önem taşıyor.
  Bu şekilde oyundaki tüm arabaları değiştirip farklı bir oyun yaratabilirsiniz. Zaten bir tanesini yapmayı öğrenince gerisi çocuk oyuncağı gibi gelecektir. Yine de img tool programı yerine gta mod installer programını kullanmaya çalışın. Eğer bu program sorun çıkartır ya da yüklemezse geriye img tool’dan başka çare kalmıyor. Umarım herkes anlayabilmiştir.Yeni arabaların keyfini çıkartmaya bakın. Ne de olsa yeni bir Gta oyunu için daha çok bekleyeceğiz.


  Alıntıdır...Umarım işini görür.

 12. 12
  Ziyaretçi
  allahım sen bana sabır ver yarabbi ya olum her seye yanlış hileleri vermeyin bak ya

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi