Besmele ile ilgili Peygamberimiz (s.a.v) in buyrukları-hadisleri

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Sünnet - Hadis Bölümünden Besmele ile ilgili Peygamberimiz (s.a.v) in buyrukları-hadisleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  desert.rose
  Usta Üye
  Reklam

  Besmele ile ilgili Peygamberimiz (s.a.v) in buyrukları-hadisleri

  Reklam



  Besmele ile ilgili Peygamberimiz (s.a.v) in buyrukları-hadisleri

  Forum Alev
  Hz. Aişe radıyallahu anha anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Sizden kim bir şey yerse "Bismillah (Allah'ın adıyla)" desin. Bidayette söylemeyi unutmuşsa, sonunda şöyle söylesin: "Bismillahi fi evvelihi ve âhirihi (başında da sonunda da Bismillah)."
  Ebu Davud, Et'ime 16, (3767); Tirmizi, Et'ime 47, (1859).
  Hz. Cabir radıyallahu anh anlatıyor. "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Kişi evine döndüğü zaman içeri girerken ve yemek yerken Allah'ın adını zikrederse, şeytan (avanelerine): "Size burada gecelemek de yok akşam yemeği de yok!" der. Ama kişi, eve girerken Allah'ı zikreder fakat akşam yemeğini yerken zikretmezse, şeytan (avenelerine): "Akşam yemeğine kavuştunuz ama burada gecelemeniz mümkün değil!" der. Adam eve girerken ve yemeğe başlarken "Bismillah!" diyerek Allah'ı zikretmezse, şeytan (avanelerine): "Yemeğe de yetiştiniz, yatmaya da!" der."
  Müslim, Eşribe 103, (2018); Ebu Davud, Et'ime 16, (3765).



 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Besmele ile ilgili Peygamberimiz (s.a.v) in buyrukları-hadisleri

  Reklam



  Besmele her türlü işi yaparken çekilmesi gerekmektedir. Çünkü her kapalı kapıyı açmakta, işleri kolaylaştırmaktadır. İşe başlarken Allah'ın adı anılmakta her şey Allah'ın emrinde olduğu için tüm kapılar açılmaktadır.







+ Yorum Gönder
peygamberimizin besmele ile ilgili hadisleri,  peygamberimizin besmele ile ilgili sözleri,  besmele hakkında peygamberimizin hadise
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi