Tepeden tırnağa tek parça

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Takılar Bölümünden Tepeden tırnağa tek parça ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sen_AY
  Usta Üye
  Reklam

  Tepeden tırnağa tek parça

  Reklam  Tepeden tırnağa tek parça

  Forum Alev
  Tulum Modelleri


  Tulumlar geri döndü
  İster vamp olun, ister sportif ve rahat, tulum giymenin rahatlığını hissettiğinizde bir daha vazgeçemeyeceksiniz…

  Eski zamanların divalarından, şimdilerin ünlü yıldızlarına kadar birçok kadın tulum giymeyi tercih ediyor. 1940'lardan günümüze kadar gardıropların vazgeçilmez parçalarından olan tulumların o zamandan bu zamana hiç değişmeyen ve eskimeyen modasına göz atmak istiyorsanız, tıklamaya başlayın!


  Moda sahnesinde ilk kez 40'lı yıllarda beliren tulum; Greta Garbo ve Katharine Hepburn gibi cesur yıldızlan yorumuyla 'erkeksi iş kıyafeti' tanımından sıyrılarak kadın gardırobunda radikal bir yer edinmişti.

  1975'de ilk butiğini açan Agnes B. ise meşhur iş kıyafetleri tasarımcısı Adolphe Lafont'un tulum modellerini günün zevklerine göre çok daha canlı renklerde ve eğlenceli formlarda satışa sunmuştu.


  Tulum 70'li yıllarda yaptığı zirve ile disco glam'e de damgasını vuracak; Abba üyeleri, Farrah Favvcett, Ali MacGraw gibi ünlü yıldızların da vazgeçilmezi olacaktı.

  Peki ya şimdi? Tulum bu yaz; yeni sofistike yorumlarıyla geri dönüyor.

  Tasarımcılar; hayal gücünü körükleyen sayısız tulum modelleriyle adeta birbirleriyle yanşıyorlar…


  Siluet
  Başlangıçta tulum; pantolon ve gömleğin tek parça halinde kullanılmasından meydana geliyordu. Bu sezon; Jean Charles de Castelbajac'ın çok ceplİ tasarımından Hermes'in klasik modellerine varıncaya kadar pek çok alternatifiniz olacak.
  Tulumun farklı üst kısımlarıyla çeşitlilik yaratabilirsiniz! Bustiyer şeklinde, boyundan bağlı, sırtı açık, derin V dekolteli ya da sadece düğmeli gömlek şeklinde olanlar gibi... Ancak üst her nasıl olursa olsun bacak kısmında akıcılık ve hafif dokumlu duruş çok önemli!
  Şalvar şeklindeki tulumlardan uzak durun! Vücut formunuzu bambaşka ve istenmeyen bir noktaya taşıyabilirler.
  Daha zarif bir görünüm için hafif bol tulumları tercih edin.


  Doku
  • Mutlaka akıcı olmalı! Ancak akıcılıktan kasıt; aşırı bol bir doku ya da üzerinizden kayıp giden bir yumuşaklık anlamına gelmiyor kesinlikle! Hafif ve şık bir döküm en ideali!
  • Saten, ipek, jarse, pamuklu ya da ince gabardin materyal olarak tulumun ruhunu oluşturuyor.
  • Aşırı transparan materyallerden uzak durun!
  • Emprimelere dikkat! Çünkü baştan aşağı iri papatya desenli bir materyal sizi olduğunuzdan daha kalın ya da iri kemikli gösterebilir.
  • Karışık tonlar tulumda hareket özgürlüğünü, geometrik şekiller ise sofistike yaklaşımı temsil ediyor.


  Nasıl giyilir?
  Tulum; maskülen bir giysi koduna sahip olsa da; gece ve gündüz, şehirde ya da tatilde doğru kullanıldığı takdirde kadınsı seksapeli zirveye taşıyor. Gün İçinde klasik model bir tulumu aksesuarlarla oynayarak hareketlendirebilir, gece ise daha sofistike modellere yönelebilir; bustiyerli, boyundan bağlı ya da sırtı açık olanları tercih edebilirsiniz.


  • Siluetinizi vurgulamak ve bacak boyunuzu daha uzun tutmak için tulumunuzu topuklu; özellikle de dolgu topuklu bir ayakkabı ile tamamlayın. Yazlık mekanlarda ya da sahil şeridinde ise sofistike olmak şartıyla; düz bir sandaleti de tercih edebilirsiniz.
  • Tulumunuzu sade ve zarif bir kemer ile tamamlayın. Kalın motosiklet kemerlerinden uzak durun! Tulum; kalçaları daha ince gösteriyor ve güzel bir kemer ile tamamlandığında da boyu ortaya çıkarıyor.
  • Tulumun içine atlet giydiğiniz takdirde çok daha spor bir görünüm elde edersiniz. Ancak kalınlık yapmaması ya da izinin belli olmaması için ince olanları tercih edin. Renkleriyle de oynayın! Kahverengi tulumun içine safran rengi atlet giyerseniz görünümünüze boyut ve hareket katmış olursunuz.


  • Tulumunuzu gömlekle de tamamlayabilirsiniz. Ancak tercihinizi maskülen, uzun kollu ve yakası açık bir gömlekten yana kullanın.
  • Tulumunuzun içine mat renklerde askısız sutyen de giyebilirsiniz.
  • Tulumunuzun üzerine erkek ceketi ya da bolero da giyebilirsiniz.
  • Tulumunuzla büyük takılar kullanmayı tercih edin! Yüzükler, bilezikler ve XXL kolyeler gibi...
 2. 2
  Nisa Çolak
  Özel Üye

  Cevap: Tepeden tırnağa tek parça

  Reklam  Şimdilerin modası olan tek parça tulumları büyükten küçüge her insanın giye bilmesi ve içinde rahat bir şekilde hareket etmelerinden dolayı gönül rahatlığı ile giye bilmektedirler.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi