Kanlı Elmas nedir

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Takılar Bölümünden Kanlı Elmas nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hakan
  Administratör
  Reklam

  Kanlı Elmas nedir

  Reklam  Kanlı Elmas nedir

  Forum Alev
  Kanlı Elmas nedir

  Elmas ham haliyle taşınılması çok kolay bir madendir. Bir ülkede problem olduğu zaman ve gitmeniz gerekirse ne evinizi nede arabanızı yanınıza alabilirsiniz. Ancak bir avuç büyüklüğünde ham bir elması yanınızda kolayca götürüp 30 milyon dolara satabilirsiniz. Bu açıdan ham elmaslar özellikle büyük elmaslar kolay paraya çevrilir olduğu için en kolay nakit taşıma methodudur.

  Afrikadaki iç çatışmaların finansmanı afrikadaki topraklarda çıkan ham elmasların kolayca satılabilmesi ile yapılmaktadır. Bu finansman kaynağı o kadar yayıldı ki tüm dünyayı sardı. Ancak buna da bir son verildi. Peki Nasıl ?

  De Beers kendi madenlerinden çıkardığı ham elmasları kendisine bağlı firmalara satar. Bu firmalarda bu taşları keser ve cilalar en son ürün olan pırlantaya çevirir. Bu pırlantalar lokal toptancılara toptancılarda kuyumcu dükkanlara satarak sizlere ulaştır.

  De Beers 'ın ışıltılı pırlantaları işte bu kanlı elmas denilen olgudan %100 uzaktır.
  Bu açıdan aldığınız pırlantaların güvenli madenlerden geldiğini sorgulamaya çalışın.
  Teknolojiyi destekleyen bir firma olarak internet üzerindeki en azından bizim kesin net olarak bildiğimiz firmalar

  Türkiye, Ağustos itibarıyla 45 ülke ile birlikte çatışma bölgesi elmaslarının ticaretini engelleyen Kimberley Süreci Sertifikası sistemine dahil olmuştur. Belçika’da oluşturulan bilgi bankasında ’temiz’ görünmeyen elmaslar Türkiye’ye sokulamayacak. 2. 2
  Fashion
  Bayan Üye

  Cevap: Kanlı Elmas nedir

  Reklam  Elmas modelleri

  Elmas modelleri.jpg

  Elmas modelleri1.jpg+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi