BioShock Tam Çözüm

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Tam Çözüm ve İncelemeler Bölümünden BioShock Tam Çözüm ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  eRen
  Özel Üye
  Reklam

  BioShock Tam Çözüm

  Reklam  BioShock Tam Çözüm

  Forum Alev
  BioShock (PC, Xbox 360)


  Bu tam çözümde size tam olarak hangi eşyaları nerde bulabileceğinizi veya ne zaman düşmanlarınızın size saldıracağını çok yakın tarif edemeyeceğiz. Burada yapılan sadece genel bir çözüm sunulması ve yol göstermek. Şimdi Bioshock’un 3 adet sonu olduğundan dolayı hangisini seçeceğinize dair siz karar vereceksiniz. Bunlar: Little Sister’ları öldürün, Little Sister’arı kurtarın veya onları görmemezlikten gelin.
  Önem verilmesi gereken öneriler
  -Elinizden geldiği kadar her şeyi arayın. Etrafınızda ne var ne yoksa mutlaka tarayın ve boşaltın. Bunlar çöp kutuları, ölüler, masalar, dolaplar, v.s. Her şey olabilir.
  -Elinizden geldiği kadar Tonikleri ve Slotları satın almaya çalışın.
  -Bol miktarda oyunu kaydedin
  -Rapture’ın geçmişini daha iyi anlayabilmek için mutlaka bütün videoları toplayıp dinlenmenizi tavsiye ederiz.
  -Plasmid yeteneğinizi yakın dövüş silahlarınızla kullanmaya özen gösterin. Bu daha az mermi harcamanıza yardımcı olacaktır ve oyunun sonlarına doğru artık yeterince güçlendiğinizde Plasmid atışınızı sıradan bir boru darbesi ile kombine ederek düşmanınızı haklayabilirsiniz.
  -Elinizden geldiği kadar düşmanlarınızın fotoğrafını çekmeye çalışın. Bunlar sonrada size artı puan getirecektir.
  - Bol miktarda Adam toplamaya çalışın
  - Size yolu gösteren pusulaya hep dikkat edin ve onun gösterdiği yolu takip edin.
  -Otomatları bulabilmek için haritaya bakın.
  -Gen-Otomatlar etrafta bulduğunuz Plasmid’leri değiştirmeye yarıyor.


 2. 2
  eRen
  Özel Üye

  --->: BioShock Tam Çözüm

  Reklam  Bir uçak kazasından sonra kendinizi denizin ortasında buluyorsunuz. Etrafınız yanan akaryakıtlarla çevrilmiş ve siz tek bir noktada suyun yanmayan bölümünden sağınızda kalan deniz fenerine doğru yüzmelisiniz. Oraya girdikten sonra kapı arkanızdan kapanıyor ve oradan çıkış imkânınız artık yok. Geriye tek bir yolunuz kalıyor. O yolu takip ettiğinizde sizi dibe götüren bir asansöre biniyorsunuz. Yolculuğunuz esnasında nerede bulunduğunuzu size anlatan bir kayıt dinliyorsunuz.


  Telsiz üzerinden bir konuşma dinliyorsunuz. Varış yerinize ulaştığınızda karşınızda bulunan pencereden karanlık bir salon görüyorsunuz ve bir insanın Splicer’dan kaçtığına şahit oluyorsunuz. Bu vatandaşın hiçbir şansı yok. Splicer tarafından öldürüldükten sonra yere yığılıyor. Splicer bu arada sizi fark ediyor ve asansörü zorla açmaya çalışıyor, fakat korkmayın. İçeri giremiyor! Bu esnada asansörden çıkıyorsunuz ve sola merdivene doğru ilerliyorsunuz. Karanlık merdiveni çıktıktan sonra büyükçe bir salona varıyorsunuz. Burada elektronik bekçi köpekleri bize asansörde saldıran Splicer’i kovalıyorlar. Atlas size yerdeki İngiliz anahtarını almanız için rica ediyor. İngiliz anahtarını aldığınız yerde duvarda bir delik var. Bu deliği silahınızla kırarak oradan geçin. Şimdi ilk çatışmanızla karşı karşıya geliyorsunuz. Kırdığınız duvardan geçer geçmez, size doğru yanan bir koltuk uçuyor. Sola doğru bir hamle ile çok kolay bir şekilde kaçabilirsiniz. Buradan yukarı doğru ilerleyin ve karşınıza çıkan Splicer’ı hemen haklamaya çalışın. Bunu da başardıktan sonra yukarı doğru ilerleyin ve Plasmid Center’a ulaşın. Aslanlar gibi ilk Plasmid’inizi enjekte ettikten sonra ara video geliyor.
  Şimdi Elektro Plasmid’inize kavuştunuz. Bununla düşmanlarınıza elektro atışlar sallayarak biraz ısınmalarına sebep oluyorsunuz. Her neyse, biz oyunumuza geri dönelim. Merdivenin önündeki kapıya gidin ve arızalı olan şalteri elektro atışı yaparak açın. Kapı açıldığında karşınıza bir koridor çıkacaktır ve buradan ilerlemeye başlıyorsunuz, ta ki uçak enkazından geri kalan parçalar yürüyüş yolunuzu kapatana kadar, fakat siz her şeye rağmen o enkazın arasından koridorun sonuna doğru yürümeye devam edin ve etrafta olup bitenlerin biraz da olsun tadını çıkarın. Koridorun sonuna geldiğinizde karşınıza otomatik açılan kapı çıkacaktır. Oradan geçtikten sonra küçük bir hol’e geliyorsunuz. Burada sağdan ve soldan inen birkaç basamaktan oluşan merdivenler var. Sağ tarafınızda kalan merdivenden indiğinizde karşınıza, öldüğünüzde sizi tekrar canlandıran hücre var. Gene sağ tarafınızda olan ölü beden göreceksiniz ve birkaç malzeme toplayabilmek için onu soyup soğana çevirin. Bu işlemi yaparken gene Atlas ile muhatap oluyoruz ve birazdan bize Splicer’ların saldırabileceğini bildiriyor. Tabiî ki aradan uzun zaman geçmeden size iki Splicer arkadaşımız saldıracaktır. Atlasın bize vermiş olduğu “sağ-sol” vuruş tavsiyesini uygulayarak bunları yerle bir ediyoruz. Burada hakladığınız elemanları soymayı unutmayın. Yolunuza dümdüz devam ettiğinizde sizi yukarı doğru çıkaran uzunca bir merdivene götürecektir.
  Buraya vardığınızda gene bir Splicer’i haklıyorsunuz, karşınızdaki kapıyı açıyorsunuz ve asansöre biniyorsunuz. Yukarı doğru yaptığınız yolculuk esnasında Atlas sizden ailenizi kurtarmanızı rica ediyor. Herhangi bir seçeneğimiz olmadığından dolayı bu görevi kabul ediyoruz. Son durağa geldiğinizde asansörden inin ve sağa doğru ilerleyin. Orada bebek arabasının önünde duran bir kadın karşınıza çıkacaktır. Bu bir tuzak olduğundan dolayı kadını öldürün ve bebek arabasında saklanmış tabancayı alın ve restorana doğru ilerleyin. Vardığınızda merdivenin sonunda bağırıp çağıran bir çift Splicer göreceksiniz. İlk önce adamı öldürmenizi ve daha sonra kadını öldürmenizi tavsiye ederiz. Şimdi ortalık temiz olduğuna göre etrafa biraz bakının, çünkü buralarda EVE iğneleri, yemek, ilk yardım çantaları, para ve bir ses bandı bulacaksınız. Daha sonra oku takip ederek tuvalete doğru ilerleyin. Önce Bayanlar tuvaletine bakın. Burada hayaletler göreceksiniz. Burada tuvaletin sonlarına doğru başka bir ses bandı alarak erkeklerin bölümüne dalabilirsiniz ve son tuvalet bölümünde duvarda bir delik göreceksiniz. O delikten geçtikten sonra telsizden Atlas’ın size söyleyeceklerini dinleyin. Sizin bulunduğunuz katın bir kat altında ilk Little Sister ile karşılaşacaksınız.
  Işıklandırma iskelesinin üzerinden tırmanarak merdivenin sonuna varın. Burada Little Sister’a saldıran bir düşmanın Big Daddy tarafından nasıl haklandığına şahit oluyorsunuz. Olaylar sakinleştikten sonra ölmüş Splicer’i soyun ve karşınıza kilitli olan demirin kilidini kırarak oradan geçin. Burada Atlas size Splicer’ları en kolay onlar suda dururken öldürebileceğini söylüyor. Splicer suda durduğunda Elektro silahınız ile suya ateş etmeniz bile yeterli ve arkadaşımız tarihe karışıyor. Şimdi merdivenden aşağıya inin ve sağa dönün. Fakat kemerli geçitten geçemiyorsunuz, çünkü alarm çalmaya başlıyor ve Splicer’lar size saldırmaya başlıyor. Elinizden geldiği kadar onları çabuk öldürmeye bakın ve yolunuza devam ederek Medical Pavillon’un giriş kapısına gelin. Burada tuzağa düşeceksiniz, fakat merak etmeyin. Düşmanlarınız size ulaşamıyor.

 3. 3
  eRen
  Özel Üye
  Atlas sizi ailesine götürecek yolun kapalı olduğunu ve bir yan yolu kullanmamız gerektiğini anlatıyor. Orada biraz bakının ve etrafta sizin işinize yarayacak malzemeleri toplamaya bakın. Ayrıca etrafta arızalı olan bir robot göreceksiniz. Bu robotu Hack’lemeye çalışın. Onu başarılı bir şekilde Hack’ledikten sonra sizi ölümüne koruyacaktır. Yolunuza devam ettiğinizde birkaç düşman ile karşılaşıyorsunuz, fakat robotunuz sayesinde ciddiye alınacak bir sorun teşkil etmiyorlar. Yukarı doğru çıktığınızda karşınıza acil çıkışı açacak şalterin önüne geliyorsunuz. Fakat maalesef işler o kadar da kolay değil, çünkü kapıyı açmak için şaltere bastığınızda alarmı aktive etmiş olacaksınız ayrıca cerrahi bölüme ulaşabilmek için, Doktor Stoneman’dan giriş anahtarını almanız gerekecek. Anahtarı aldıktan sonra şalterin önüne gelin ve u dönüşü yapın. Karşınızdaki açık kapıdan girin ve sol tarafta kalın. Burada güvenlik odasına geleceksiniz. Oraya vardığınızda direkt karşınızda makineli tüfek ve kullanmanız gereken bir şalter olacak. Onu aktive ettiğinizde artık cerrahi bölüme geçen kapı açık olacaktır. Kapıya tekrar geri döndüğünüzde çetin bir savaş bekliyor, ama ilk önce sizi algılamış olan sabit güvenlik robotlarını etkisiz hale getirin ve daha sonra size Splicer’lar gene saldıracak.
  Şimdi oradan Eternal Flame Krematoryum’a ulaşın. Bu bölümde de karşınıza öldürmeniz gereken bir Nitro Splicer çıkacaktır ve burada Güvenlik kamerasının da olması ayrıca bir dezavantaj. Şimdi ya güvenlik kamerasını Hack’lersiniz ya da tam isabetli üç vuruş ile onu yok edersiniz. Şimdi sedyede yatan ölünün yanında bulunan düğmeye basın. Sedye fırın içine girecektir ve fırın yanmaya başlayacaktır. Sedye bir süre sonra tekrar dışarı çıkacak ve önceden bulunan ölünün yerine Plasmid olacaktır. Buradaki işleminiz bitirdikten sonra oradaki merdivenden yukarı doğru çıkın ve Splicer’ların tümünü öldürün. Kapalı olan, fakat duvarı kırık olan odaya sürünerek girin. Bu odada size farklı bir Plasmid (ateş) verilecektir. Bir dolu Splicer odayı bastığından ve yerler benzinli olduğu için ilk denemenizi orada yapabilirsiniz. Benzin ateş aldıktan sonra her taraf cayır cayır yanacaktır ve bu arada düşmanlarınız da biraz közlenecektir. Odaya varmadan önce mutlaka buz ile kaplı bir kapı görmüşsünüzdür. Tekrar oraya gidin, ateş gücünüz ile buzu eritin ve o kapıdan geçin. Şimdi kendinizi morgda bulacaksınız. Orada sizi bir Plasmid bekliyor. Onu alın, tekrar çıkın ve bodrum katına inin. Gerçi her yer buz ile kaplı, fakat ateşin gücü sizde olduğundan dolayı bu engeli de aşmak pek de sizin için bir sorun teşkil etmeyecektir. Önünüzdeki koridordan geçin, sağa ve sola gitme imkânımız var şimdi de. Sağ tarafta Plasmid var ve sol tarafta da hikâyemiz devam ediyor. Siz ilk önce sağ tarafa dönün.
  Karşınıza çıkan kapıdan geçerek Kure All’a varmış olacaksınız. Fakat dikkat edin, çünkü kapıdan geçtikten sonra sağ tarafınızda size bomba atan güvenlik robotu olacak. Ya onu yok etmeye çalışın veya Hack’lemeye deneyin. Şimdi Plasmid aramaya devam edebilirsiniz. Gene kapıdan geçerek etraftaki bütün Splicer’ları halledin. İşiniz bittikten sonra duvardaki demirli bölmeden sürünerek geçin. Orada yeni bir Wrench Jokey Plasmid bulacaksınız. Bu size yakın dövüşte daha sert bir vuruş imkânı sağlıyor. Şimdi tekrar yol ayrımına geldiğiniz noktaya dönün ve sol tarafa doğru hikâyenize devam edin. Mekânda sizin karşınızda cazibeli bir şekilde av tüfeği görünüyor olacak. Onu yerden kaldırdığınızda ışıklar sönecek ve Spicer’lar size saldıracak. Onları yeni Plasmid’inizle ve İngiliz anahtarı vuruş kombinasyonu ile halletmeye bakın. Bu görevi de başarı ile tamamladığınızla ve kontrolü tekrar ele geçirdiğinizde Tele kinetik Plasmid’inizi almak için yolunuza devam edebilirsiniz. Sol taraftan Dandy Dental yönüne doğru gidin ve top fırlatma makinesinin orada Plasmid’inizi bularak ilk denemelerinizi orada yapabilirsiniz.
  Şimdi tekrar cerrahi bölüme geri dönün. Orada sizi gene bomba atan Splicer kardeşimiz olacak. Yeni yeteneğimiz sayesinde bize doğru atılan bombalardan bir tanesini yakalayıp enkaz ile kapanmış geçişe doğru fırlatın ve yolunuzu açın. Oradan geçtikten sonra Dr. Stoneman’in bölgesinde bulunuyorsunuz ve bol miktarda oraları koruyan sayısız güvenlik robotları var. Dikkatlice girin ve teker, teker onları ele geçirin. O bölgede asla bir daha bırakmak istemediğiniz bir Tonik bulacaksınız. Bu Tonik’in özelliği ise, size vuran birisi olduğunda ona sizin tarafınızdan otomatik elektrik akımı vermesi. Bunu da Dr. Stoneman’in ameliyat hanesinde bulacaksınız, fakat onu hak edebilmek için, doktor amcamızı ilk önce biraz kızartmamız lazım. Bu düşmanımız biraz inatçı ve çabuk ölmeyen cinsten olduğu için, maalesef silahlarınız burada pek fazla işe yaramayacaktır. Onun yerine etraftaki duran gaz şişelerini ona doğru atın veya etraftaki benzin birikimlere çekmeye çalışın ve onu ateşe verin. Bu arkadaşı da öldürdükten sonra onun üzerindeki işimize yarayacak eşyaları ve anahtarı alarak cerrahi bölümden çıkarak Foyer’a geri dönebilirsiniz. Oraya vardığınızda Big Daddy’si öldürülmüş Little Sister göreceksiniz. Telsizinizden Tennebaum size Little Sister’ları kurtarabileceğinizi söylüyor. Şimdi hangi yolu gitmek istediğiniz size kalmış. Little Sisster’i öldürdüğünüzde size 160 Adam puanı veriliyor, fakat minik kızımızı iyileştirirseniz sadece 80 Adam puanı veriliyor, fakat vereceğiniz karara istinaden oyunun sonu farklı oluyor. Her ne karar verdiyseniz de, aldığınız Adam’larla Gathers Garden’e giderek, gerekli olan tüm upgrade’leri yapabilirsiniz.
  Şimdi yine acil çıkışa doğru yolunuza devam edebilirsiniz. Bu arada size arkadaşımız Atlas yolumuzun üzerinde olan bir Big Daddy’yi öldürmemizi isteyecek. Bütün silahlarınızı doldurun, EVE’lerinizi tamamlayın ve sağlık durumunuzun %100’de olmasına özen gösterin. İlk karşınıza çıkan Big Daddy’ler pek de kolay öldürülecek cinsten değiller. Big Daddy’ler uzaktan hem hissedildiği ve duyulduğu için, onu bulmak pek de zor olmayan bir işlem.
  Kocaman arkadaşımız ile karşılaştığımızda onu ilk önce elektrik akımına tutun ve aynı zamanda makineli veya pompalı ile öldürmeye çalışın. Elinizde zırh delen bombalardan olduğu zaman sizin işinizi görecek demektir. Big Daddy ile işiniz bittikten sonra tüm ilginizi ve alakanızı Little Sister’a verebilir ve seçiminize göre kurtarabilir veya öldürebilirsiniz. Şimdi Medical Pavillon’a geri dönmek durumundayız. Burada bulmamız gereken bizi Neptunes Bounty’e götürecek ufak bir denizaltı var. Geri dönerken gene de çok dikkatli olmamız lazım, çünkü geçmiş olduğumuz ve temiz olarak gördüğümüz bölgeler bile daha sonra Splicer’lar tarafından ziyaret edilebiliniyor. Şimdi denizaltınıza binin ve Neptunes Bounty’ye doğru yolunuza devam edin. 4. 4
  eRen
  Özel Üye
  Atlas sizden balık fabrikasının içinde bulunan denizaltı limanını bulmanızı rica edecek. Yolunuza koruması ile beraber bir Little Sister çıkacak. Bu sefer Rosie cinsi Bag Daddy ile savaşmak durumundasınız. Bu diğer Big Daddy’lere rağmen daha kuvvetli silahlarla bezenmiş. Gene zırh delici silahlarınızla ve Elektrik akımınız ile çok da sorun teşkil etmeyecektir bu arkadaş. Balık fabrikasında çok dikkatli olmalısınız, çünkü çok fazla güvenlik robotları var. Bunların hepsini teker, teker yok edin ve barikatın üstünden geçerek bir odaya girin. Vardığınızda vurmanız gereken bir kapı var. Karşınıza Peach Wilkons çıkacak ve ancak araştırma kamerası verildiğinde size kapıyı açacağını söyleyecek. Bu aleti de Liman sorumlusunun odasında bulabilirsiniz. Zaten pusulanızı takip ettiğinizde sizi direkt oraya götürecektir. Yol üzerinde bol miktarda Splicer’lar ve ayrıca bir Little Sister karşınıza çıkacaktır. İhtiyacınıza göre onu öldürebilir veya hayatını kurtarabilirsiniz. Şimdi sağdan merdiveni çıkın ve yol gösteren oku takip ederek küçük bir odaya girin. Bu odada değişik güvenlik kameraları ve bomba atan robotlarla karşılaşacaksınız. Bu odadaki aletleri yok ettik veya Hack’ledikten sonra gönül rahatlığı ile yolunuz devam edebilirsiniz. Pusulanızı takip edin. Sizi deliği olan bir duvara yönlendirecektir. O delikten geçtikten sonra kaşınıza çıkan kilidi kırın ve Güvenlik odasına ulaşın. Burada aradığınız kamerayı alıyorsunuz. Gelmişken bir de camın arkasındaki Splicer’ın resmini çekebilirsiniz.
  Şimdi yine deliğin bulunduğu yere gelin, fakat geçmeyin. Onun yerine sağınızda bulunan küçük çıkıntıya çıkın ve Plasmid’inizi alın ve çatıdan aşağı atlayın. Kapıya doğru koşun ve koridordan geçin. Karşınızda yol çatallaşacaktır. İlk önce sola doğru gidin ve iki Splicer’ın resmini çekin. Karşınıza bir kapı çıkacaktır. Onu geçtikten sonra sağınızda havalandırma boşluğu çıkıyor. Oradan girdiğinizde şarap mahzeninde çıkacaksınız. Karşınızdaki kapı açma otomatı bozuk olduğundan ona elektrik vererek kapınızı açın ve restorana girin. Merdiveni çıkıp yolun sonuna kadar gidin. Karşınıza çıkan odada işinize ne yararsa toplayın, fakat dikkat edin! Çıkışta sizi bir Splicer bekliyor olacak. Onunda fotoğrafını çektikten sonra tekrar yolun çatallaştığı yere geliyorsunuz. Sağdan devam ettiğinizde kapının arkasında başka bir Splicer sizi bekliyor olacak. Onun da resmini çekin.
  Şimdi Peach arkadaşınıza geri dönün ve sizden istemiş olduğu malzemeleri teslim edin. Odaya girdikten sonra Peach sizden silahlarınızı posta borusuna atmanızı istiyecek. Maalesef Peach’in niyeti hiç de iyi değil, çünkü o işlemi yaptıktan sonra silahsız bir şekilde odaya girdiğinizde Peach size bir sürü haydutlarla saldıracaktır. Kameraları ve robotları yok ettik veya Hack’ledikten sonra ayrıca elemanları patakladıktan sonra açık olan demirlerden sağa doğru dönmelisiniz ki, silahlarınızı alabilesiniz. Duvarın önündeki buzları erittiğinizde orada bir yarık göreceksiniz. Oraya girdiğinizde haydutların hazinelerinin bulunduğu yere ulaşmış olacaksınız.

 5. 5
  eRen
  Özel Üye
  Koridordan dümdüz devam edin. Bir süre sonra solunuzda bir geçiş olacak. Burada da güvenlik robotu var. Size sorun yaratmaması için onu devre dışı bırakın. Şimdi güvenlik odasına gelene kadar devam edin. Oraya vardığınızda bir düğmeye basmak durumunda kalacaksınız. Fakat bu bir tuzak, çünkü o düğmeye bastığınızda Atlas’ın başı derde giriyor. Ona yardım edemediğinizden dolayı, onun ricasını yerine getiriyorsunuz. Size acilen küçük denizaltınıza gitmenizi istiyor. Önceden kapalı olan kapı şimdi açılmış olacak. Siz pusulanızın okunu takip edin ve Denizaltı görünene kadar takip edin. Ona ulaşamadan büyük bir patlama ile havaya uçacaktır ve bu sefer sizin başınız Splicer’larla belaya giriyor. Onların hepsini öldürün ve Arcadia’ya doğru yol alın.


  Arcadia’ya varır varmaz direkt kapıya doğru gidin asmalı kilidi silahınızla kırın. Daha sonra pusulanızı takip ederek metroya doğru yol alın. Oraya vardığınızda etraftaki bitkilere zarar veren bir gaz bırakıldığını göreceksiniz. Bu gazın özelliği ise onunla temasa geçen bitkiler artık oksijen üretemiyor olmalarıdır. Hemen Research Laboratuarlarına koşun. Orada Diana McCornick ile karşılaşacaksınız. Fakat onun için bu zarar görmüş bitkilerden bir örnek toplamanız gerekiyor. Ona zarar görmüş bir gül örneği getirmek zorundasınız.
  Gülün yolunu size pusulanızdaki okunuz gösterecektir. Oraya giden yolunuz elektrikli tellerle güvenlik kameraları, robotları ile bezenmiş olduğundan dolayı hayatınızı biraz zorlaştırıyor. Vardığınızda gülü koparın ve laboratuara geri dönün. Diana şimdi sizi içeri alacaktır. Girdiğinizde büyük bir camın ve kilitli olan bir de kapının önünde duracaksınız. Diana ise bu büyük camın arkasında sızan zehirli gazdan dolayı ölüyor, fakat son can çekişmelerinde sizin için önemli olan bir şifre yazıyor cama (9745). Bu şifre ile camın arkasında duvarda olan bir kasayı açabiliyorsunuz. Bitkileri kurtarmak size kalmış şimdi. Bunu yapabilmek için panzehiri üretmeniz gerekiyor. Gerekli olan malzemeler size bildiriliyor ve siz bu malzemeleri bulabilmek için Farmers markete gitmek zorundasınız. Bulmanız gereken malzemeler ise: 7 adet damıtılmış su, 7 adet enzim numunesi ve 7 adet Chlorophyll. Bu panzehirin ismi Lazarus-Vektor olarak konulmuş. 6. 6
  eRen
  Özel Üye
  Farmers Market’e vardığınızda sayısızca düşmanınızı yok etmek durumundasınız, çünkü ancak öldürdüğünüz düşmanlarınızla Chloropyll’i bulabiliyorsunuz. Bu maddeyi toparladıktan sonra yine okunuzu takip edin. Pusulanız sizi şimdi arı kovanına götürüyor. Oradan da enzim numunelerini topluyorsunuz. Tabiî ki arıların sizden uzak durabilmesi için size bir duman makinesi gerekiyor. Bunu da girdiğiniz bölümün girişinde bulabilirsiniz. Fakat makinenin kolunu çektiğinizde sadece 30 saniye duman salacaktır, bu da saldırı esnasında birden çok o kolu çekmeniz anlamına geliyor. Bu arada diğer düşmanları da unutmamak lazım, çünkü onlar size bu arada da rahat vermeyeceklerdir. İstenilen bütün numuneleri topladığınızda, arı kovanının sağında kalan bölümde, şarap mahzenine gitmeniz gerekiyor. Orada da sizden istenilen 7 adet damıtılmış suyu bulacaksınız. Bunların hepsini topladıktan sonra tekrar Arcadia’ya geri dönün.  Tüm topladığınız numuneleri Diana’nın öldüğü yere götürün. Şimdi U-Invent Station’da Lazarus Vektor ismindeki panzehiri üretin ve bunu sulama cihazının yönetim merkezine yerleştirin. Tam bu arada size yine Splicer’lar saldıracaktır. Onları hakladıktan sonra makineyi çalıştırın ve bahçedeki havanın nasıl temizlendiği izleyin. Daha sonra okunuzu takip ederek küçük denizaltınıza geri dönün ve Fort Frolic’e doğru yol almaya başlayın.  Oraya vardığınızda Sander Cohen isminde bir adam telsiz ile sizinle bağlantı kuruyor ve onun yanına gelmenizi istiyor. Siz okunuzu takip ederek arkadaşa doğru yol alıyorsunuz. Bunun için 2. denizaltının bulunduğu yerden sola dönün ve karşınıza iki kilitli kapı çıkana kadar yolu takip edin. Burada size Splicer’lar saldıracaktır. Onları öldürdüğünüzde kapılardan bir tanesi de kendiliğinden açılacak. Şimdi okunuzu takip ederek o bölgede bulunan Fleet Hall sinemasına gidiyorsunuz. Oraya vardığınızda solunuzda bir asansör olacaktır. Asansöre binin. Asansör sizi konser salonuna götürecek. Burada piyano çalan birisi ile karşılaşacaksınız. Onu öldürün ve resmini çekin. Resminizle beraber Sander Cohen’in istemiş olduğu büyük salona gidin ve tamamlanmamış başyapıtın oraya yerleştirin. Şimdi Sander sizden 3 resim daha isteyecek, fakat bu işin püf noktası bunların hala canlı olması ve sizin bunları öldürmek zorunda olmanız. Ancak öldürdükten sonra bunların resimlerini çekebiliyorsunuz.
  İlk kurbanınız Martin Finnegan isminde birisi. Onu bulmak için Poseidon Plazaya gitmeniz gerekiyor. Kendisini burada bulunan buz tünelinde bulabilirsiniz. İlk karşılaşmanızda vatandaş buz plasmid ile sizi donduracaktır. Bu tabiî ki sizi çok sinirlendirecek, siz vatandaşın canına ot tıkayacaksınız ve büyük bir zevkle arkadaşın ölü resmini çekeceksiniz. Bunu yaptıktan sonra tekrar Sander’a geri dönün ve başyapıtına resminizi yerleştirin. Şimdi Silas Cobb’u aramak için yola koyulabilirsiniz. O arkadaşı Rapture Records’daki odalarda bulabilirsiniz. Sizi firma unvanının asılı olduğu kapının arkasında karşılayacaktır. Onunda resmini çektikten sonra başyapıtın oraya gidin, fakat resminizi yerleştirmeden önce sağlığınızı tamamlayın ve şarjörlerinizi doldurun, çünkü resmi yerleştirir yerleştirmez size çok kızgın olan Splicer’lar saldıracaktır. Son olarak Hector Rodrigez’in peşine takılmak zorundasınız. Arkadaşı Eve’s Garden’daki barlarda yakalayabilirsiniz. Diğer arka tarafta kalan odaları gezerken size gene hayalet görüntüler karşınıza çıkacaktır. Onları izledikten sonra gidin, bizim arkadaşı öldürün. Artık başyapıtı tamamlamak için tekrar oraya dönün. Son resmide yerleştirdikten sonra Sander Cohen büyük bir yıldız endamı ile merdivenlerden iniyor ve size yardımlarınızdan dolayı ödülünüzü takdir ediyor. Ödülünüzü aldıktan sonra denizaltınıza geri dönün ve Hephaestus’a devam edin.

 7. 7
  eRen
  Özel Üye
  Buraya vardığınızda merkez bölümüne gitmek zorundasınız. Bunun için pusulanızı takip etmeniz yeterlidir. Kısa bir süre sonra kilitli bir kapıya geleceksiniz. O kapıyı ancak orada bulunan nükleer bir çekirdeğin aşırı yüklenmesinden kaynaklanan patlama ile açabilirsiniz. Bunu yapmadan önce sağlığınızın ve cephanenizin tam olmasına bakın, çünkü ihtiyacınız olacak. Akabinde Hephaestus Core’a gideceksiniz, fakat dikkatli olun. Her yerde bol miktarda düşman sizi bekliyor olacak. Pusulanızı takip ettiğinizde, bu sizi kaset kaydının olduğu bir yere götürecek. Onu dikkatlice dinleyin. Pablo Navarro sizden yapmanızı istenilen bir bombayı nasıl yapacağınızı anlatıyor. Bu bombayı yapabilmeniz için size gerekli malzemeler iki adet çeyreklik İyon jeli kutusu, dört adet R-34 tel tomarı ve bir adet Nitroglyserin dolgusu.
  İlk olarak okunuzu takip ederek bombanızın kabını buluyorsunuz. Bu işin en zor kısmı R-34 tellerini bulmak, çünkü bunları ancak öldürmüş olduğunuz Big Daddy’lerden elde edebiliyorsunuz ve bu arkadaşlarında pek de ölmeye niyetleri yok. İyon jelinde çok fazla zorlanmayacaksınız, çünkü her yerde bol miktarda bulabilirsiniz. Bu malzemeleri topladıktan sonra sadece geriye Kyburz’un ofisinde aramanız gereken Nitroglyserin geriye kalıyor. Ofise girebilmek için 0126 şifresini girmeniz gerekiyor. Lakin dikkatli olun. Buralarda Güvenlik robotlarından ve elektrikli tellerden kaynıyor. Erişmek istediğiniz nitro ise dolabın içinde bulunuyor. Onu açabilmek için masadaki düğmeyi kullanmanız gerekiyor. Düğmeye bastığınızda dolap açılacak ve siz nitro’nuza kavuşmuş olacaksınız. Şimdi ilk görev verilen noktaya gidin ve bombanızı orada toparlayın. Yanınızda bomba ile beraber pusulanızı takip edin ta ki geometrik yönetim merkezine gelene kadar. Gene burada güvenlik robotu var. Onu ya hack’leyin ya da devre dışı bırakın ve ortada bulunan çarkı çevirin, fakat bu pek de kolay olmayacaktır, çünkü size devamlı işinizi engellemek için birileri saldıracaktır. Bu işleminiz tamamlandıktan sonra asansöre geri dönün ve aşağıya doğru inin. Oraya vardığınızda acele koridordan koşun ve karşınıza çıkan kolu çekin. Bombayı ona uygun görülen yere yerleştirin, böylece bomba patlayacaktır.
  Bomba patladıktan sonra gene okunuzu takip ediyorsunuz. Buralarda da bol miktarda Splice’lar ile karşılaşıyorsunuz. Karşınıza bol miktarda kilitlerle bezenmiş kiliti kapıya geleceksizin. Bunların hepsini kırın ve kapıyı açın. 8. 8
  eRen
  Özel Üye
  Sizi havalandırma bacasına götürecek olan pusulanızı takip edin. Kendinizi Ryan’ın ofisinde bulacaksınız. Sizin sağınızda kalacak kapıdan geçin. Ryan sizinle uzunca bir sohbet ettikten sonra oradaki golf sopasını alarak onu öldürün. Ryan’dan aldığınız anahtarla büyük cihazın durduğu odaya götürün. Anahtarı gerekli olan bölüme yerleştirin ve mekanizmayı çalıştırın. Şimdi kıyamet kopacak, çünkü Atlas gerçekte kim olduğunu size açıklıyor. O karmaşanın içinde bir Little Sister yanınıza gelerek onu takip etmenizi isteyecek. Tereddüt bile etmeden onu takip edin. O sizi Olympu Heights’a görtürecek.  Uyandıktan sonra Little Sister’i takip edin. Şimdi sizin Suchong’un dairesini bulmanız gerekecektir. İlk kapıyı küçük arkadaşımız bize açıyor, fakat ikinci kapı kapalı. Onun için odanın arka kısımlarında size bir dirsek verilecektir. Onu kapalı olan kapıya taktığınızda kolaylıkla açılacaktır. Bu bölümde gerçektende çok dikkatli olmanız lazım, çünkü her yerde düşmanlarınız sizi öldürmek için fırsat kolluyor. Suchong’un dairesi bodrum katında. Oraya vardığınızda ses kaydı bulacaksınız. Ses kaydında 192 adında bir deneyden bahsedilecek. Bu deneyin panzehirini bulmak gene bizim görevimiz, çünkü Fontaine adında bir vatandaş bizim kafamızdan geçenleri bilebiliyor ve kontrol edebiliyor. Bunun engellemek için pusulanızı takip edin. Sizi panzehirin olduğu odaya götürecektir. Bak şuna…! Bir de ne görelim…! Panzehir yerinde yok. Şimdi asansöre doğru ilerleyin ve 5744 kodunu girerek onu çalıştırın. Vardığınızda Fontaine’in dairesinde olacaksınız. Çok dikkatli olun, çünkü her yerde güvenlik kameraları, robotlar ve Splicer’lar olacaktır. Bunların hepsini hakladıktan sonra panzehirinizi bir üst kattan almaya gidebilirsiniz. Bu arada panzehirimiz güvenlik telleri ile donatılmış ve o kadar kolay da ulaşamıyoruz. Tele kinetik yeteneğinizi kullanarak birazcık uğraşın ve bu sorunu da çözeceksiniz. Panzehirinizi içtikten sonra yan tesirinin olduğunu fark ediyorsunuz. Dakikada bir sizin plasmid’lerini değiştiriyor. Tennebaum sizinle bağlantıya geçerek bu panzehirden bir tane daha bulmanızı isteyecek, çünkü sadece ikinci panzehirini içerek birincinin yan etkilerinden kurtulacaksınız. Pusulanızı takip ederek Apollo Square’e geliyorsunuz ve ikinci panzehirinizi de burada buluyorsunuz.  Direkt merdivenlerden yukarı gidin ve karşınıza çıkacak Bid Daddy’i haklayın. Pusulanızı takip edin ve panzehiri içerek tekrar plasmid’lerinzin eski durumuna kavuşun. Tekrar pusulanızı takip ederek yolu geri dönün. Geri dönüş yolunuzda sayısızca Splicer, güvenlik kameraları ve robotlar karşınıza çıkacaktır. Bundan dolayı sağlığınızın tam olmasına özen gösterin. Gerçi plasmid’leriniz de artık elinizde olduğuna göre bu çok da bir sorun teşkil etmeyecektir. Şimdi mini denizaltına geri dönün ve Point Prometheus’a doğru yol alın.

 9. 9
  eRen
  Özel Üye
  Şimdi Fontaine’i bulup öldürmeniz gerekiyor. Vardığınızda merdivenlerden yukarı çıkın ve orada bulunan iki güvenlik robotunu devre dışı bırakın. Şimdi sağa doru devam edin ve büyük salona gidin. Burada Fontain’i yenebilmek için Big Daddy olmanız gerekiyor. Fakat eksik olan kıyafetinizin parçalarını toplamanız gerekiyor. Bundan dolayı hiç beklemeden arayışa çıkmalısınız. Kıyafetinizin ayakkabıları bir üst katta kütüphanede bulunuyor. Buraya vardığınızda birçok güvenlik kamerası ve düşmanınız sizi bekliyor olacak. Bunu tamamladıktan sonra kütüphanenin hemen karşısında Optimized Eugnics bölümünü göreceksiniz. Kapıdan geçtiğinizde birçok düşman tarafınızdan öldürülmeyi bekliyor. Siz Live Subject Testing bölümüne giderek oradaki ses değiştirme cihazını bulmanız gerekiyor. Oradaki kontrol odasına geldiğinizde de zaten bu cihazınızı bulacaksınız. Şimdi tekrar ana salona geri dönebilirsiniz. Orada Failsafe Armor Escorts bölümüne gelin ve güvenlik robotunu devre dışı bırakın. Kapıdan geçtiğinizde Candidate Conversion bölümünde kendinizi bulacak ve sizi öldürmek isteyen Big Daddy ile karşılaşacaksınız. Bu problemi de hallettikten sonra kapıdan geçin ve Big Daddy kıyafetinizi orada buluyor olacaksınız. Bir sonraki oda da ona uygun kaskı bulacaksınız.
  Kıyafetiniz tam olduğuna göre eksik kalan bir tek nokta var, o da Big Daddy gibi kokmak olacaktır. Bunun için Pherhomon numunesi bulmanız gerekecektir. Birincisi girişte hemen sağ tarafta masanın üstünde bulacaksınız. İkincisi bir alt katta ve üçüncüsü ise bu komplesin en dipteki odasında bulacaksınızdır. Bunların hepsini topladıktan sonra bir havalandırma deliğin önünde durun ve bekleyin. Göreceksiniz ki, hemen bir Little Sister sizin yanınıza gelecektir ve sizi takip edecektir.  Şimdi işte en zor bölüme geldiniz, çünkü bundan sonra sizin göreviniz Little Sister Adam toplarken onu korumak olacaktır. Şimdi sadece pusulanızı ve Little Sister’i takip ederek ilerliyorsunuz. Bu arada bir öneri verelim. Little Sister Adam almak için eğildiğinde hep Splicer’lar saldırıyor. Bu bölümü de geçtikten sonra diğer bölümün girişinde ciddi morali bozuk bir Big Daddy ile karşılaşıyorsunuz. Bunu elinizden geldiği kadar çabuk öldürmeye bakın ve Little Sister’i takip edin. Yolun sonuna geldiğinizde elinizden geldiği kadar tüm silahlarınızı ve sağlığınızı maksimum düzeyde tutun, en zorlu dövüşünüz sizi bekliyor olacak. Kendinizi hazır hissettiğinizde asansöre binin.


  Aslında silahlarınızda doğru seçimi yaptığınızda o kadar da zor bir düşman olmaktan çıkıyor sevgili arkadaşımız. Plasmid’lerinizi yakın dövüş için donatın. Ona kuvvetli vuruşlar yaparak ve o size vurduğunda elektrik akımına kapılarak tam üç kere ondan Adam almanız gerekiyor. Bu arkadaşı da hakladıktan sonra son final sahnesi geliyor, fakat bu sahne, oyundaki Little Sister’ları öldürüp veya kurtarmanızdan kaynaklanan kararlarınızdan dolayı farklı olacaktır.

+ Yorum Gönder
bioshock tam çözüm,  bioshock tam cozum,  bioshock tam çözümü,  bioshock 1 tam çözüm
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi