Delta Force: Xtreme 2 Pc İnceleme

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Tam Çözüm ve İncelemeler Bölümünden Delta Force: Xtreme 2 Pc İnceleme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  eRen
  Özel Üye
  Reklam

  Delta Force: Xtreme 2 Pc İnceleme

  Reklam  Delta Force: Xtreme 2 Pc İnceleme

  Forum Alev
  Delta Force: Xtreme 2 (PC)

  Amerika teröristlere göz açtırmıyor

  Delta Force (DF), ilk olarak 1999 yılında çıkan, aynı isimli özel birliği temel alarak hazırlanmış bir FPS. Döneminin en iyi savaş oyunu olan yapım, �Savaş sanatı� olarak gösteriliyordu. İlkinin ardından yola devam eden seri, Black Hawk Down isimli oyunuyla yeni bir başlangıç yapmıştı. Son dönemde de düşüşe geçen seri, Xtreme 2�le dibe demir atıyor.

  Temizlenecek çok mıntıka var

  Delta ekibine mensup bir askeri kontrol ettiğimiz yapımda, Amerika için tehlike oluşturabilecek teröristleri, uyuşturucu kaçakçılarını ve silah tüccarlarını yakalamakla yükümlüyüz. Bunun için dünyanın dört bir yanında, farklı ülkelerde tehlikeli görevlerde yer alıyoruz. Bize pek yardımcı olmasalar da, bazen arkadaşlarımız operasyonlara dâhil oluyor. Görevlere başlamadan önce ufak bir bildiri alıyoruz ve ardından silahlarımızı seçerek bölgeye doğru harekete geçiyoruz. Kullanımımıza sunulmuş yirmiden fazla silah bulunuyor. Xtreme 2�de iki farklı Campaign ve toplamda 10 bölüm yer alıyor. Bu görevleri tek başımıza oynayabildiğimiz gibi, 4 kişiye kadar desteklenen co-op imkânıyla da oynayabiliyoruz.

  "Oyundaki yapay zeka oldukça kötü."
  Xtreme 2, önceki Delta Force yapımlarında da olduğu gibi devasa haritalar barındırıyor. Böylece saldırmamız gereken noktalara istediğimiz yerden ilerleyebiliyoruz. Fakat haritalar o kadar yavan ki, sanki boş bir kâğıt üzerine ufak bir kulübe çizilmiş ve siz sadece orayla ilgilenmek zorundasınız hissini uyandırıyor. Çevresel detaylar namına oyunda hiçbir şey yok. Yapım, Checkpoint sistemi kullanıyor. Öldürüldüğünüz zaman, en son kayıt noktasından mücadeleye devam ediyorsunuz. O ana kadar yaptığınız her şeyi tekrardan yapmak zorunda kalmıyorsunuz, ama gitmeniz gereken bölgeye tekrar yürümek zorundasınız.

  Tarih öncesi grafikler

  Oyunun teknik olarak kalitesi yok denecek kadar az. Yukarda da belirttiğimiz gibi, oyunun grafikleri çok çok kötü. Önceki DF oyununda kullanılan grafik motorunun aynısı kullanılmış, fakat sanki bu oyundaki görseller, ilk Xtreme oyununa göre daha kötü. Karakter ve araç tasarımları gibi başlıca görsel unsurlar, olması gereken düzeyin çok altında. Bu kötü tabloya, sesler de aynı dereceyle eşlik etmiş. Tabii ki düşmanlarımızın yapay zekâ düzeylerinde anormal durumlarla karşı karşıya kalmanız söz konusu. Şöyle ki, düşmanlarınız neredeyse hiç yer değiştirmiyor ve saklanma gereği de duymadan ateş ediyorlar. Çok uzak mesafelerden sizi keklik gibi avlayabiliyorlar ve siz kurşun nerden geldi demeden ölebiliyorsunuz. Fakat yakınlarına gittiğimizde sanki sizi görmüyorlar, çok komik tepkiler verebiliyorlar.


  "Grafikler genel olarak vasatın altında seyrediyor."
  Umutlar, başka bahara kaldı

  Yapımın Multiplayer özelliklerine göz gezdirirsek, 5 farklı modla karşılaşıyoruz. Bunlar; Deathmatch, Team Deathmatch, Team King of the Hill, Capture the Flag ve Flagball. Oyunu Online olarak oynayabilmek için Novaworld üzerinde ücretsiz bir hesap açmamız gerekiyor. Ardından, hazırlanmış kırktan fazla haritada diğer oyuncularla kapışabiliyorsunuz. Ayrıca tank, motosiklet ve helikopter gibi araçları kullanabiliyorsunuz. Oyunun çoklu oyuncu kısmı, yüz elli oyuncuya kadar destek veriyor ve Novaworld üzerinde Gold üyelik alındığı takdirde kalıcı istatistik sistemine de sahip olunabiliyor. Xtreme 2�nin betasını denediğimde çok şaşırmıştım, tam sürümü de tam bir facia oldu diyebilirim. Umarım Angel Fall isimli yeni yapım, daha güzel bir devam oyunu olarak hazırlanır.

 2. 2
  warrior14
  Yeni Üye

  --->: Delta Force: Xtreme 2 Pc İnceleme

  Reklam  teşekkür ederim güzel olmuş+ Yorum Gönder
delta force xtreme 2 sand trap bölümü,  delta force xtreme 2 1.bölüm nasıl geçilir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi