God Of War 3 Unchated 2'ye Karşı

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Tam Çözüm ve İncelemeler Bölümünden God Of War 3 Unchated 2'ye Karşı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  BeLaLı12
  Üye
  Reklam

  God Of War 3 Unchated 2'ye Karşı

  Reklam  God Of War 3 Unchated 2'ye Karşı

  Forum Alev
  God Of War 3 Unchated 2'ye Karşı  Yeni jenerasyon oyun konsollarının piyasaya sürülmesiyle başladı büyük savaş. 2005 yılında Xbox 360 ve hemen ardından Playstation 3 ve Wii oyun piyasasına dahil oldu. Fakat aylar geçtikçe PS3 diğerleriyle aradaki farkı açmaya başladı. Bu fark Uncharted 2 ile doruk noktasına ulaştı. Fakat herkesin ortak düşüncesi bunun bile bir üst kademesi olduğu. God of War IIII. PS3 kullancıları ikiye bölünmüş durumda, bir kısmı Uncharted 2′nin PS3′ün zirvesi olduğunu düşünürken kimiside buna cevap olarak Mart ayını bekleyin diyor. Çünkü Mart ayında Playstation 3 oyununun efsanevi oyunu God of War 3 çıkartılacka. Peki gerçekten hangisi daha üstün olacak. Hadi hem bu iki oyun hemde iki karakter arasında elimizdeki materyaller dahilinde bir karşılaştırma yapalım.  Bu iki görüntünün ilki Kratos’un ikincisi ise Nathan Drake’nin görüntüsü. Kratos’un cildine baktığımız zaman tüm detayları olabildiğince açık bir şekilde görebilmek mümkün. En küçük ayrıntılar bile yapımcılar tarafından düşünülmüş ve karakterin görünüşüne oldukça başarılı bir şekilde aktarılmış. Kılıç ve yara izleri, kırışıklıklar Kratosun yüzünde yer edinmiş. Bunun yanında görünüşüde son derece canlı olmuş. Diğer taraftan Nathan Drake, Kratosa oranla oldukça genç duruyor. Yüzünde herhangi bir kırışıklık veya yara izide tasarlanmamış. Buda Nathan Drake’nin dış görünüşünün Kratosa oranla daha basit olmasına neden olmuş. Ayrıca görüntü olarakta Kratostan daha solgun bir hali var.
  İkinci Karşılaştırma


  Burada iki oyundaki dövüşleri ele almaya çalıştık. God of War 3′teki dövüşü henüz tam olarak bilemediğimiz için Uncharted 2 odaklı konuşacağız. Bildiğiniz gibi Uncharted 2′de özellikle dövüş sahneleri oldukça keyifliydi. Karşımızdakini yere sererken oldukça heyecanlı bir şekilde bunu yapabiliyoruz fakat yine dövüş sahnelerinde ki çeşitlilik çok fazla değil. Sadece şu iki resmi karşılaştırdığımızda sanki God of War’da bir kafa koparma sahnesi, Uncharted 2′de bir adamı yumruklamaktan daha heyecan verici gibime geliyor. Ama bunun yorumunu sizlere bırakıyoruz.
  Üçüncü Karşılaştırma


  Uncharted 2′nin çevre ve manzara görüntülerine diyecek bir lafımız yok. Gerçekten bazı görüntüleri en iyi manzara görüntüleri olarak gösterebiliriz. Fakat yukarıda ki God of War III ekran görüntüsü sanki bu seviyeyi bir adım ileriye götürecek gibimize geliyor. Aslında bu iki görüntüde oyun içindeki gerçek görüntüler değil fakat bize oyun görüntüleri hakkında sağlam bilgiler sunuyor. Şunu söyliyeyim bu konuda sanki tek birinci seçmek diğerine haksızlık olur.
  Dördüncü Karşılaştırma


  Yeniden iki kahramanın karşılaştırmasına dönüyoruz. Bu iki görüntüye bakarak şunu söyleyebilirim ki bence yine Kratos’un Nathan Drake’ye üstünlüğü söz konusu. İki görüntüye de bakacak olursanız Nathan Drake’nin görüntüsünün oldukça iyi olduğunu göreceksiniz fakat maalesef Kratos’a bakınca Nathan Drake’nin yeterli olmadığını görüyoruz. Herşeyden önce Kratos’un yüzünde gördüğümüz o inanılmaz ifade Nathan Drake’de yok. Nathan sadece kaşlarını çatmakla yetinirken Kratos adetayla suratıyla insanı dövüyor. Bizden şimdilik bu kadar. Haberin asıl kaynağı DLC Oyun’dur. Eğer son zamanlar çokça yaşadığımız gibi sitemizde ki herhangi bir haberi başka bir sitede görürseniz izinsiz alınmış yani çalınmış demektir.Elimizdeki materyallerle sizlere farklı bir haber okutmak istedik sizlerde yorumlarınızla bu karşılaştırmaya katkıda bulunabilirsiniz. Saygılarımızla.. 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: God Of War 3 Unchated 2'ye Karşı

  Reklam  God of War III , üçüncü kişi aksiyon-macera tarafından geliştirilen video oyunu Santa Monica Studio tarafından yayınlanan Sony Computer Entertainment (SCE). Için yayımlanan PlayStation 3 Mart 16, 2010 tarihinde (PS3) piyasaya çıktı+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi