Virtual Villagers 4 The Tree Of Life Tam Çözüm

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... Sonuncu8Sonuncu9
Tanıtım ve Tam Çözüm ve İncelemeler Bölümünden Virtual Villagers 4 The Tree Of Life Tam Çözüm ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  matrak2246
  Yeni Üye
  Reklam

  Virtual Villagers 4 The Tree Of Life Tam Çözüm

  Reklam  Virtual Villagers 4 The Tree Of Life Tam Çözüm

  Forum Alev
  TARİFLER
  3 Sweet Plant (Sarı Çiçek),Fresh Water ve sonra yiyecek deponuza bir köylüyü bırakarak kazana yiyecek atın.Siyah duman çıktığında köylülerinizi kazanın üstüne bırakın (çocuklarda dahil) yiyeceği yedikten sonra ağacın yanına gidecekler ve onurlarını sunacaklar.

  3 adet Soapy plants (Beyaz Çiçek) ve deniz suyu (Altta duran kaseler deniz suyu koyar kazana üsttekiler tatlı,temiz su (Fresh) ) kazana bunları attığınızda siyah duman çıkar.Köylünüzü üzerine bıraktığınızda sabun üretmiş olacaksınız.


  Puzzleların çoğunda mesleklerin adept seviyesine ulaşmış köylülere ihtiyacınız olacak.

  PUZZLES
  Puzzle #1 - Cutting Tool
  (Kesici Alet)
  Bir köylünüzü sahildeki büyük balık kemiklerinin üstüne bırakın.Ateş yakmış olmalısınız.Kemikleri kesici alete çevirip bilim adamlarının iş yaptığı yerin yanına bırakacaktır.

  Puzzle #2 - The Stream (Akarsu)
  Akarsuyun önündeki tahtaları aldığınızda bir boşluğa döküldüğünü farkedeceksiniz.Eskiden aktığı yerin altında o boşluğa tam gelecek şekilde bir taş vardır.Adept Scientist seviyesinde bir bilim adamınızı alıp taşın üstüne bıraktığınızda o deliği kapatacak ve akarsu normal akışa sahip olacaktır.

  Puzzle #3 - Boiling Water
  Kazanınızı kaynatmak için öncelikle kazanın içine suyunuzu koyun.Sonra bilim adamlarının çalıştığı yere giden köprünün yanında taş birikintilerini göreceksiniz.Bir köylünüzü o taşların üstüne bırakın.(Ateş yakmış olmalısınız.) Köylü taşı alıp ateşin içine yerleştirecektir.Taş kırmızılaşınca köylünüzü taşın üstüne bırakın.Taşı alıp kazanın altına koyacaktır.Kaynar kazanımız artık hazır.Bitki karışımlarını yapabiliriz.

  Puzzle #4 - Soap Invented
  Sabun yapmak için kazanımıza deniz suyu ve 3 adet soapy bitkisinden (beyaz bitki) ilave ediyoruz.Tabi ki kazanımızın her tarifte kaynar olması gerekiyor.Siyah dumanları gördüğümüzde köylümüzü üzerine bırakıyoruz sabunlarımız üretilmiş oluyor.

  Puzzle #5 - The Butterflies
  Kesici alete ihtiyacımız var.

  Deremizin akmayıpta kuruttuğu bir bitki görüyoruz.Bunu yapabilmemiz için deremizin bu bitkiyi iyileştirmesini beklemeliyiz.Yeşerdiğinde üzerinde kelebekler olacaktır.Bir köylümüzü bu bitkinin üzerine bırakıyoruz.Kesici aleti getirip kestiğinde üzerine koku püskürtecek ve kelebekler bu köylüyü takip edecek.Köylümüzü tutup yavaş yavaş hareket ettirerek (kelebeklerin peşini bırakmaması için) hayat ağacımızın üzerine bırakıyoruz.Kokuyu ağaca sürüyor ve kelebekler artık ağacımızın yanında uçuşuyorlar.

  Puzzle #6 - The Frog Rescue
  Deremiz tamamiyle akmaya başladığında yapabiliriz.

  Yağmur yağdığında köyün ortası kayalıklardan başlayan köprünün yanında su birikiyor ve orada kurbağalar oluşuyor.Bir çok köylümüzü alıp bu biriken suyun üstüne bırakın.Kurbağaları toplayıp deremizin içine bırakacaklar.Ve artık deremiz kurbağalarada sahip..

  Puzzle #7 - The Cooking Pit
  Sarı meyve ağaçlarının bulunduğu yerde bulunan kare şekilli üstü beyaz taşlarla kaplanmış bir yer görüyorsunuz.İnşaatcı köylülerimizi alıp üstüne bırakın.Orayı tamamen temizlediklerinde ihtiyacımız olan 4 adet ısıtılmış taş.Bunu yaparken kazanınızda su olmamasına dikkat edin yoksa kazana bırakıyorlar.4 adet taşı oraya koyduklarında mor üzüm topladığımız yerin yanındaki palmiye ağacının üstüne bir köylümüzü bırakıyoruz.Bu taşların üstünü o ağacın yapraklarıyla örtüyorlar.Ve artık meyvelerimizi toplayabiliriz.

  Puzzle #8 - Cloth Invented
  NOT: Kesici aletin olması lazım..

  Ateş için topladığımız odunların yanında "pulpy vines" bitkisi vardır.Köylümüzü üstüne bırakıyoruz.Kesici alet almaya gidiyor gelip kestiğinde kazan için 3 adet pulpy vines bitkimiz oluyor.Şimdi kazana deniz suyu ilave ediyoruz.Ardından ısıtılmış taşı koyuyoruz.Pulpy vines bitkilerini kazanın içine atıyoruz.Hemen hazır oluyor.Köylümüzü üstüne bırakıyoruz.Kazandan hazır olan maddeyi alıp götürüp yere döküyor.Bir köylünüzü bu maddenin üstüne koyduğunuz %10 tamamlanıyor.Bu şekilde köylülerinizi bitirdikçe tekrar üstüne getirin.Tamamlandığında elbise evimizin yanına bırakıyor bezleri (bolts cloth).

  Puzzle #9 - The Nursery School
  NOT: Learning kategorsini seviye 3 yapmanız gerekmekte.

  Okulu inşa ettiğinizde bir adet Adept Parent yeteneğine sahip köylünüzü alıp okula bırakın.Dersler başlamış olur..

  Puzzle #10 - The Mossy Rocks
  NOT: Bunun için iki çocuğa,bir yetişkin köylüye ihtiyacımız var.Vede Pierslerin (iskelelerin) tamir edilmiş olması gerek.

  Deniz suyu doldurduğumuz yerde yengeç çıkıp giriyor hızlıca.Bir çocuğumuzu hemen üstüne koyuyoruz."distract" çıktığında diğer çocuğumuzuda üstüne koyuyoruz yengecin hemen yapmamız lazım iki çocuğunda yengeçle uğraşması lazım.Bunun ardından hemen bir köylümüzü yengecin üstüne bırakıyoruz.Alıp götürüyor ve deremizdeki taşlara bırakıyor.Bunu 4 kere tekrarlıyoruz.Taşların üstü temizlenmiş oluyor.

  Puzzle #11 -The Grand Feast
  NOT: Gerekenler Food Mastery kategorisinde seviye 3'e gelmeniz,Balık ağını tamir etmeniz ve meyve pişirme yerinin tamir edilmiş olması.
  Hızlı olmalısınız.

  İhtiyacımız olanlar 1 Soapy Plant (Beyaz Çiçek),1 Spicy Plant (Kırmızı Çiçek),1 Sweet Plant (Sarı Çiçek),Fresh Water (Tatlı Su),ısıtılmış taş,mantar (çocukların topladığı yerden çıktığında kazan hazırsa kazanın içine atarlar.),yiyecek depomuza iki köylüyü bırakıyoruz kazana yiyecek götürüyor,Mor üzüm ilk başlarken topladığımız,Sarı Meyve (köylüler kendi topladıklarında kazan hazırsa kazanın içine atarlar.) ve balık (balıkda sarı meyve gibi kazan hazırsa köylüler toplarken kendileri atıyorlar kazana.)

  Kazanımızın soğumaması için sıcak taşını sürekli sağlamamız yararlı olacaktır.

  Puzzle #12 - Fishing Nets
  NOT: Bunun için construction kategorisinde seviye 3 olmamız gerekiyor.

  Köylülerimizin daha fazla yiyeceğe ihtiyacı oluyor.Balık ağlarını tamir etmek için 5-6 civarında beze (bolts cloth) ihtiyacımız var.Köylülerimizi iskeleye bıraktığımızda kendileri ağı tamir edecektir.Yeterli sayıda bez üretmemiz gerekmekte.Balık Ağını tamir ettiğimizde balıklar ağlara atlıyor ve köylülerimiz topluyorlar.Tükenmeyen kaynaktır.

  Puzzle #13 - Tree Branch
  NOT: Kesici alet,sabun,bolts of cloth (bez) ihtiyacımız olanlar.Dendrology kategorisinde seviye 3 e ulaşmış olmalısınız.

  Adept Scientiest yeteneğine ulaşmış köylünüzü ağacımızın kurumuş dalına bırakın.Bez alıp saracaktır.Tekrar alıp kurumuş dala bırakın.Bu sefer kesici aleti getirip kurumuş dalı kesecektir.Şimdi dalı temizlemeye ihtiyaç var.Sabunun üstüne koyun köylünüzü.Sabunu alıp temizleyecektir.Kurumuş dalın yerine yeni bir dal filizlenecektir.

  Puzzle #14 - Honoring the Tree
  İlk başta verdiğim tarifteki sarı çiçekleri uygulayarak yapıyoruz. 2. 2
  matrak2246
  Yeni Üye

  --->: Virtual Villagers 4 The Tree Of Life Tam Çözüm

  Reklam  Puzzle #15 - Tree Hole
  NOTE: Bunun için küçük çocuklara yapılan okulun yapılmış olması gerekiyor.Vede sabun.Birde Adept Parent seviyesine ulaşmış bir köylü.

  Öncelikle Adept Parent seviyesinde bir köylü buluyoruz.Sabunun üstüne bırakıyoruz.Sabunu göle atacaktır.Köylümüzü göle attığımızda köpükleri temizleyecek.Temizleme işlemi bittiğinde köylümüzün üzerinde parlayan ışıkları göreceğiz.Şimdi bu Adept Parent seviyesindeki köylümüzü alıp rüzgar flütlerinin olduğu meditasyon yerine bırakıyoruz.Oturup meditasyon oluyor.Sakın kimsenin oraya girmesine izin vermeyin yoksa meditasyon bozulur,yarım kalır.Çocuklar ziyarete gelecektir hep.Bunun için okuldaki öğretmeninizi 2-3 dakikada bir okulun üstüne tekrar koyun ki tüm çocuklar okula gelsin tekrar tekrar..Meditasyonu tamamlanan köylümüzü alıyoruz.Başında 3 adet altın parlaması gibi ışık oluyor.Temizlikten gelen beyaz ışıklarında kaybolmaması lazım.Bu köylümüzü alıp ağacın ortasındaki karanlık boşluğa bırakıyoruz.Kişi içeri girip siyah bir parça alıyor.Ve ateşin üstüne atıyor.Ağacımızın açığı kapanacaktır.

  Puzzle #16 - The Lei For the Tree of Life
  NOT: Bunun için Adept Scientist seviyesine ulaşmış bir köylüyle,karanlık boşluğunun kapatılmasına ve 3 adet bolts of cloth'a (beze) ihtiyacımız var.

  Bilim adamlarının çalıştığı yerde 3 adet kutu göreceksiniz.Adept Scientist seviyesindeki köylümüzü alıp bunun üstüne koyuyoruz.Ve takip ediyoruz.Yere koyduğunda köylümüzü tekrar bu ip gibi bitkinin üstüne bırakıyoruz.Bez alıp bezle sarıyor.Şimdi ekrana iyi bakın.Bir adet kuş geliyor mavi renklerde arı kuşu.Bu kuşu takip edin arada bir geliyor.Bu kuşun konduğu çiçeği gördüğünüzde 5-6 adet köylünüzü çiçeğin üstüne bırakın çiçekleri toplayıp ipe bağlayıp hazırlayacaklar ve ağaca süs olarak asacaklardır.Bunu 3 kutudaki bitkiler bitene kadar tekrarlayın.Ağacımız artık süslendi.

  Oyunumuzdaki tüm puzzleları başarıyla tamamladık..
  Şimdi arkamıza yaslanıp koleksiyon eşyalarını toplayabiliriz.. 3. 3
  matrak2246
  Yeni Üye
 4. 4
  okyanus1001
  Yeni Üye
  selamlar arkadaşın cok güzel olmuşta benim kazan su dolu ateşin üstünde degil ama o kazanı nasıl boşaltcam bi caresi yokmu

 5. 5
  matrak2246
  Yeni Üye
  Var okyanus bak o kazanın orada üstü demir parmaklıklı gibi bir boşluk var bir köylüyü oraya bırak kazanı boşaltır 6. 6
  dino10000
  Yeni Üye
  merhaba arkadaslar 8.puzzle( Cloth Invented) cozerken "pulpy vines" bıtkısının uzerıne koylu koyun demıssınız fakat ben koyluyu bıtkının uzerıne koydugum zaman "this flower is not in full bloom yet" dıye bır yazı cıkıyor. Bunun nedenını anlayamadım yardımcı olursanız cok sevınırım ıyı gunler.

 7. 7
  istbad_boy
  Yeni Üye
  selam hacım çok güzel anlatmışın sağolasında benim büyük bi problemim var çacuk nasıl yapıyor bir tane yaptırdım ama başka yapamadım onuda nasıl yaptım pek anlamadım 6 kişi var hala biride öldü:D cvp yazarsan sevinirim

 8. 8
  matrak2246
  Yeni Üye  Çiçekli bitkilerin üstüne koyarsak öyle diyorlar.Arı kuşunun onları kullanılır hale getirmesi lazım.Bizim bitkimiz ateş yakmak için topladığımız odunların yanında çiçeksiz sadece birçok yaprağı bulunan bitki.Bunun üstüne koyduğumuz zaman kesici aletimiz varsa toplarlar.Üstteki resimde halka içine aldığım bitki Pulp vine

 9. 9
  dino10000
  Yeni Üye
  tamamdır oldu :) acıklamaların ıcın gercekten cok sagol puzzle ları anlattıgın ıyı olmus kac gundur arıyordum. Emegıne ıcın tesekkur ederım. ıyı gunler

 10. 10
  matrak2246
  Yeni Üye
  Rica ederim :) Yardımcı olduysam sorun yok :) Bende aramıştım bazı yerlerde çok takıldım yaptıktan sonra yazayım benim gibi ihtiyacı olanlar olur dedim :)

 11. 11
  istbad_boy
  Yeni Üye

  --->: Virtual Villagers 4 The Tree Of Life Tam Çözüm

  Reklam  Lütfen yardım bu çocuklar neden hep kız oluyor köy kız çocuk doldu hiç erkek olmuoyr son bir erkek kaldı bir çözümü var mı?

 12. 12
  matrak2246
  Yeni Üye
  Malesef onun bir çözümü yok ama erkek kadın farkı yok oyunda hatta kadınlar daha yararlı :) hem kariyer yaparlar hem çocuk 1-2 erkek olsa yeter şans işi doğurulanın cinsiyeti malesef

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... Sonuncu8Sonuncu9
virtual villagers 4 tam çözüm,  virtual villagers 4,  virtual villagers 4 nasıl oynanır,  virtual villagers 4 çözüm,  virtual villagers 4 hileleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi