Elektriksel gerilim

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Tatlı Sözlük Bölümünden Elektriksel gerilim ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  elifizmir
  Özel Üye
  Reklam

  Elektriksel gerilim

  Reklam  Elektriksel gerilim

  Forum Alev
  İki konum arasındaki elektriksel gerilim farkı, artı yüklü bir noktasal yükü bu iki konum arasında ilerletmek için (elektriksel güce karşı) üretilen iş olarak tanımlanır. Bu iki konumdan biri sıfır gerilim noktası olarak düşünüldüğü takdirde, çevresindeki her hangi bir konumun gerilimi, noktasal bir yükün oraya ulaşması için gereken iş olarak tanımlanabilir. Tek yüklerin geriliminin hesaplanabilmeksi için, ikinci konumun sonsuzda yer aldığı varsayılır. Elektriksel gerilimin ölçüm birimi volt'tur (1 volt = 1 joule/coulomb).


  Bu kavram, sıcaklığa benzetilebilir. Uzayın her hangi bir konumu için bir sıcaklık değeri söz konusudur, ve iki konum arasındaki fark ısının hangi yön ve miktarda değiştiğini gösterir. Benzer biçimde, uzayın her konumu elektriksel gerilim değerine sahiptir, ve iki konum arasındaki gerilim farkı, bu kavramın arkasındaki gücün yön ve şiddetini gösterir.
 2. 2
  GAZİBE
  Bayan Üye

  Cevap: Elektriksel gerilim

  Reklam  Elektrik konusunda gerilim anlamı aşırı yük gibi algılanmaktadır.Oysa gerilim elektriğin tam kendisidir.Yani gerilim olması elektriğin olması anlamına gelmektedir.Elektrik konusunda uzman olan kimselerin bu konu hakkında yaptıkları araştırmaların buna isim vermelerini sağlamaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi