Hangi 3d tv yi önerirsiniz

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Televizyon Bölümünden Hangi 3d tv yi önerirsiniz ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gulsah10
  Üye
  Reklam

  Hangi 3d tv yi önerirsiniz

  Reklam  Hangi 3d tv yi önerirsiniz

  Forum Alev
  arkadaslar 3d tv almaya karar verdim. sebepleri ile hangi marka modeli önerirsiniz. samsung hariç olsun. kullandıkları gözlükler feci onlarla tv falan seyredilmez 2. 2
  zişann
  Üye
  Reklam  Gülşahcığım sadece samsung değil, diğer tüm markalar sg teknolojili gözlük kullanıyor, sg gözlükle izleme yapmak istemiyorsan tavsiye edebileceğim tek marka lg'dir.

  Çok doğru düşünüyorsun Gülşah, sg gözlük teknolojili 3d tv istemiyorsan elinde sadece philips ve lg kalıyor zaten çünkü sadece ikisi fpr gözlük kullanıyor ve fpr gözlük lg'nin icadı, philipsin panellerinide lg'nin yaptığını düşünürsek ve lg nin görüntü işletim sisteminin daha iyi olduğunu göz önünde bulundurursak elde tek marka kalıyor oda lg.

  Gülşah yukarıda ki mesajda da dediğim gibi, lg'nin görüntü işletim sistemi daha iyi ve fiyatları daha uygun. Bu iki özelliğin dışında Lg'ninde Philips'inde 3D full hd, led, smart ve sinema tv çeşitleri aynı, çünkü ikiside lg'nin geliştirdiği fpr gözlüğü ve panelleri kullanıyor.

  Evet gülşah, philipsin panellerini de lg üretiyor, fpr gözlüklerinide lg'den alıyor, tek farkı kendi görüntü işlemcisini kullanması.

  Görüntü kalitesi panelden çok görüntü işlemcisine bağlı, yoksa lg'de philips'te aynı panelleri kullanıyor, ikisininde görüntü kaliteleri aynı olmalıydı ama değil, lg'nin görüntü kalitesi daha iyi, çünkü görüntü işlemcisi daha iyi.

  Arkadaşlar ürünün bir özelliği aklıma takıldı ve araştırdım, ama çok farklı bir bilgiyle karşılaştım, bu televizyon 3D tv değil, 3d özelliği yok, konu açan arkadaş karıştırdı galiba.

  Benimde duyumlarım bu yönde, sadece duyumlarımda değil gözlemlerimde bu yönde, lg'nin 3D full hd, led, sinema ve smart tv'lerini, bu tv'lerde üç boyutlu izleme yapma imkanı sunan fpr gözlüğü deneme fırsatı bulduğum teknomarketlerde karşılaştırma yaptığım ürünlerle lg'nin arasında gözle görülür görüntü kalitesi ve parlaklık farkı vardı.

  Lg'nin Fpr gözlük sayesinde ekran titremesi ve crosstalk sorununu en aza indirgemiş olmasıda çok büyük bir başarı.

  @törpü
  Törpü bahsettiğimiz fpr gözlükle izleme yapma şansı bulduğumuz lg'nin yeni nesil 3D tv çeşitleri, iki boyutlu görüntüyü üç boyutlu görüntüye çevirebiliyor, görüntü kaybı muhakkak yaşanıyor ama en aza indirgenmiş şekilde, çok fazla bir eksilme olmuyor görüntü kalitesinde ve parlaklığında.

  3D yayınların ve kanalların sayılarını artması uzun sürecek gibi, o nedenle yayın ve kanalları üç boyutlu izlemek için, görüntü kalitesi ve parlaklıkta az bir kayıpta olsa çeviri özelliğini kullanmak zorundayız.

  @törpü, aldığın film 3D ise üç boyutlu izleme yapabilirsin, iki boyutlu bir film satın aldıysan çeviri özelliğini kullanarak 3 boyutlu izleme yapabilirsin ama filmin kalitesine göre görüntü kalitesi ve parlaklık azalabilir.

  Üç boyutlu filmlere ağırlık verseler biraz, daha fazla üç boyutlu film çekseler, 3D tv'si olanların üç boyutlu izleme yapmaları için, yayınların ve kanalların sayısı artana kadar en azından.

  Gülşahcığım indirilmesine indiriliyor film, filmi satında alabilirsin orda sıkıntı yok, sen 3D tv çeşitlerinden birini satın al da gerisi kolay, fpr gözlüklü 3D tv düşünüyorsun değil mi ?

  Yayınlar ve kanallarda üçüncü boyuta geçmeye başlıyor, bence çok doğru bir seçim yapmışsınız, yakında bunu sizde anlayacaksınız, birde 1000 tl gibi bir fark yok 2D led tv'lerde 3D led tv'ler arasında, 42 LW4500'ün çeviri özelliğini deneyebildinizmi ?


  Bir çok 3d film var bu sitede, ben şimdiden indirip arşiv yapıyorum, ilerde fpr gözlüklü 3d tv çeşitlerinden birini satın aldığımda film sıkıntısı yaşamak istemiyorum. Aslında bu aksilikler peşimi bırakmamaya devam ederse ben 3D tv'mi satın aldığımda yayınlar ve kanallarda üçüncü boyuta geçmiş olurlar,film sıkıntısı yaşamam herhalde:D

  Foralev inşallah ama benimde satın almama epeyce var gibi, tam fiyatını denkleştirdim diyorum, acil bir durum çıkıyor para oraya gidiyor, bir kısmetsizlik var bu işte, bir türlü kavuşamadık 3D smart tv'imle:S

  RüzgarGülü lg'nin yeni nesil 3D tv çeşitlerinin hepsi fpr gözlükle üç boyutlu görüntü izleme olanağı sunuyor, senin satın aldığın 42 lw4500'te yeni nesil bir 3D tv, bu arada verdiğim linkteki üç boyutlu filmlere baktın mı ?

  LG'nin Samsung'un D6500'üne karşılık gelen LW4500 bir inceleyin bence, ve sonra lütfen bana neden D6500 dediğinizi söyleyin murat bey, gerçekten merak ettim, sizin gördüğünüz artıların neler olduğunu ?

  Bütün markaların kendince artıları var, ama konu 3D tv olunca markaların artıları değil gözlüklerin artıları ön plana çıkıyor, çünkü izleme gözlükle yapılıyor, gözlükten geçip göze ulaşan görüntünün kalitesi ve parlaklığı belirleyici oluyor 3d tv seçiminde, bu nedenle fpr gözlüklü 3D tv çeşitleri revaçta.

  Aklıma birşey takıldı, panasonic 3D tv olarak sadece plazma üretiyor değilmi arkadaşlar ?

  LG tv'lerde DTS ses codec'inin olmadığını bilmiyordum, çok gerekli olmasada yinede önemli bir özellik, lg tv satın aldıysak yada varsa harici disk veya flash belleklerimizdeki hd 3D filmlerimizi izlemek için mecburen oynatıcı alacağınız :(

  Polarize gözlük daha rahat diyorsanız diye bir ifade kullanmışsınız, sizcede öyle değilmi P®øƒєﻛﻛíøиαL, birde Philipste 3d tv çeşitlerinde fpr gözlüğü kullanıyor artık, yani sadece lg'de yok polarize gözlük.

  Ne açıdan baktığına bağlı gülşah, görüntü kalitesi ve parlaklığını fark etmek istiyorsan tabiki takıp gözünle görmen gerekiyor, ama gözlüğü takmadan da tipinden, ağırlığından izleme yapacağın zaman ne kadar rahatsız olacağını tahmin edebilirsin.

  3D tv olarak panasonic ve lg'yi tavsiye etmişsiniz, ama ama panasonic'in 3D olarak sadece plazmaları var ve onlarda sg gözlük kullanıyor.

  Sg gözlükle de belli bir süre film izlenebilir, oyun oynanabilir, o süre ya sizin yada gözlüğünüzün pili bitene kadar olabilir, o nedenle kesintisiz üç boyutlu eğlence isteyenler için en doğru tercih fpr gözlüklü 3D full hd, led, smart veya sinema tv çeşitleri.

  Film izlerken yine bir nebze dayanılabilir sg gözlüğün yaşattığı mide bulantısına ve baş dönmesine çünkü bir film en fazla 2 saat sürüyor, asıl oyun meraklıları için durum vahim, sg gözlükle uzun süre oyun oynayabileceklerini düşünüyorlarsa çok yanılıyorlar, sorunsuz ve sıkıntısız uzun süreli oyun keyfi düşünenler 3D tv seçimini fpr gözlüklü olanlardan yana yapmak zorundalar.

  Bu smart tv'lerde ki PVR özelliğinden haberi olan varmı arkadaşlar, harika bir özellik, bu özellik sayesinde istediğimiz diziyi, filmi, futbol karşılaşmasını kayıt edip daha sonra izleme şansı bulabiliyoruz, yani misafir geldiğinde, yada dışarda işimiz olduğunda aklımız dizide, filmde kalmayacak, sonradan reklamsız bir şekilde izleme yapabileceğiz.

  Gerçekten çok iyi düşülmüş bir özellik pvr özellik, başka bir işimiz olduğunda aklımız dizide yada filmde kalmayacak acaba ne oldu diye.

  Smart tv satın alınacaksa dahili uyducu alıcısı olan modellerin alınması en mantıklısı, bu sayede hem uydu alıcısı gereksinimi ortadan kalkıyor hemde pvr özelliği kullanılabiliyor.

  Çok uygun uydu alıcıları var, maliyet açısından değilde ekipman ve kablo kalabalığından kurtulmak için bence çok mantıklı bir seçim olur dahili uydu alıcılı smart tv satın almak.

  LW650S, LW570S ve henüz Türkiye'ye gelmeyen LW980S dahili uydu alıcılı smart tv modelleri lg'nin.

  LG getirmedi ama LW 980S'i, satış siteleri getirdi, ama ben lg garantisine önem veriyorum, o nedenle gelmedi diye belirttim, lg getirmedi yani.

  LW 980S'in 55 ekran modeli 6500 tl idi bir satış sitesinde, şağı beş yukarı bu civarlarda satışa sunulur sanırım. 3. 3
  foralev
  Üye
  Gulsah fiyat aralığın nedir acaba?

  Philips'in yarısından çoğu Lg'nin demek ki:))

  Pek çok yerde okudum Lg'nin 3d tv çeşitlerinin görüntü kalitesinin çok iyi olduğunu..

  @zişan Lg'nin 3d tv çeşitlerini benim de denemişliğim var. Görüntü kalitesinde ve parlaklıkta sana katılıyorum.

  Lg'de ekran titremesi minimum olduğu için film izlerken baş dönmesi ve mide bulantısı yaşanmıyor..

  Piyasada çok sayıda 3d film yok zaten. İllaki çeviri özelliğini kullanarak filmleri veya videoları 3d yapıyoruz. 3d yayın yapan kanal sayısı da az..

  Filmleri arkadaşlarınızdan da temin edebilirsiniz.. Önce fpr gözlüğü teknolojili 3d tv çeşitlerinden satın almak gerek.

  Zişan paylaşım için çok teşekkürler. Sayenizde forumda 3d film izlemek isteyenler izleyebilecekler..

  @zişann güldürdünüz.. Umarım 3d yayın kanalları çoğalmadan 3d tv çeşitlerinden birini satın alırsınız. Çünkü yayın kanallarının çoğalmasına daha epeyce bir vakit var..

  Zişann her işte bir hayır vardır. Belki çok iyi bir kampanya yakalayacaksınız ve uygun fiyata 3d smart tv satın alacaksınız.. Hem de en büyük boyutlu ekrandan..:)

  Sg gözlüğü teknolojisinin 200 TL fiyatlı 3d gözlüğünü satın almak hiç akıl karı değil. Fpr gözlüğü 15 TL olarak dururken..

  Her pahalı olan teknolojik cihaz iyi olacak diye birşey yok tabi. Satın alırken araştırma ve karşılaştırma yapacaksın.. Ön yargılı olmadan ismi duyulmamış markalara da göz atacaksın. Yeni teknolojileri mühendisler düşünüp buluyor. Belki de hiç tanınmamış markaların mühendisleri öyle birşey bulurlar ki en büyük markalar onların müşterisi olur..

  Panasonic'in çok eski Tx modeline sahip led tv'sinde sadece 3d özelliği var. 3d özelliği sadece plazmalarında var.

  Fpr gözlüğü ile sg gözlüğünü denemeden de aradaki fark kolaylıkla anlaşılır. Biri kalın ve ağır, diğeri hafif ve ince..

  Samsung sg gözlüğünden fpr gözlüğüne geçse bence eski yerini tekrar kazanabilir..

  Fpr gözlüğü sadece Lg ve Philips kullanıyor..He ikisi de lcd led tv..

  Sg gözlüğü ile bir filmi izlemeyi bitirebilirisniz ama mideniz bulanarak ve başınız dönerek..

  Sg gözlüğü insanı teknolojiden soğutur..

  Smart tv'lerin akıllı özelliklerinden biri.. Dizi çılgınlığı devam ederken kaçırdığımız dizler olmayacak.. Smart tv'nin pvr özelliği ile dizileri kayıt edip tekrar tekrar izleyebiliriz..

  Sadece bu özelliği için bu tv'yi satın alacak o kadar insan var ki...

  Zaten cebimizden para çıkıyor..Bari en iyi 3d tv'yi satın alalım. Uzun süre kullanacağız nasıl olsa.. Dahili uydu alıcısı olan modeli almak ve pvr özelliğini kullanmak bence daha akıllıca.

  Olmuşken en iyisi olsun isterim. Ama uydu alıcılı smart tv'lerin en pahalı smart tv'ler olduğunu unutmamak gerek..

  Arkadaşlar Lg smart tv'lerde dahili uydu alıcılı olan modeller neydi acaba?

  Lw 980s 3d smart tv bence 2012 Ocak ayında Türkiye'de satışa çıkarılır.. Acaba fiyatı ne olur?

  6500 TL bence uygun bir fiyat. Çünkü bu en son teknolojili smart tv..Ama tabi zamanla fiyatı biraz düşer..

  Kampanya ya da promosyonla fiyatı satın alınır düzeye iner... 4. 4
  törpü
  Üye
  evet fiyat aralığı kaç ekran tarzı detaylar verirsen yardımcı olabiliriz:onay:

  bu bahsettiğiniz fpr gözlük teknolojisine sahip televizyonlar- 3D Sinema tv olarak geçiyor sanırım- normal yayınıda 2d görüntüden 3d görüntüye dönüştürüyormuş doğru mu? yani ben 2d olan bir filmi rahatlıkla 3d ye dönüştürebilir miyim? görüntü kalitesi bozulur mu?

  @gulsah10 3d yayından değil fılmlerden bahsedıyorum zaten. aldığım herhangi bir filmi 3d seyredip seyredememe olanağından

  @RüzgarGülü 3d çeviri özelliğini kullanmadınız mı? filmleri çevirerek fpr gözlük ile rahatlıkla izleyebiliyorsunuz benim bildiğim

  Ben tv yi 2199 tl ye electroworld den aldım aynı tv nin 3d siz olanı 1299 tl idi en son yani arada 900 tl fark oluyor.:(
  3d çeviri özelliğini kullanmadım hiç bilmiyorum, ama verilen hediye gözlükler fpr özelliğine sahipmi bilmiyorum.


  verilen gözlükler fpr teknolojisine sahiptir. 42lw4500 modelinde sg gözlük yok

 5. 5
  haticeasln
  Üye
  Benimde tavsiyelerim olucak, fiyat aralığını söylersen ..

  Peki aklında olan bir marka ya da model yok mu?

  Phılıps' te başarısını LG' ye borçlu o zaman, LG' nin panelleri zaten dikkatli bakıldığında kaliteli olduğu çok belli.

  Kesinlikle bu sayede 3D film, video izlerken en iyi görüntü kalitesi ile izlemiş oluyoruz.

  D6500 ile LW4500' ü kıyaslarsak çoğu insan FPR gözlüğü teknolojisi LW4500' de diye onu tercih ediyor. Tabi fiyat ve özellik farkıda cabası..

  İlk olarak size çok teşekkür ederim, yorumunuzdan dolayı. Fakat bende çok merak ettim ve denedim SG ile FPR gözlüğünü, SG gözlüğünün şarj olayı falan varmış ayrıca elektromanyetik dalgalar yayan bir cihaz olduğu ve göz sağlığına zarar verdiği söyleniyor. Ben denediğimde ise bunları anlayamadım tabi çünkü 2-3 dakikalığına denedim ama şunu kesin söyleyebilirim ki; 2-3 dakika denememe rağmen baş ağrısı yaptı ve gözümden çıkardığımda başım dönmeye başladı. Bu yüzden bununla bir film izlemek mümkün değildir, diye düşünüyorum.

  FPR gözlüğü ise normal güneş gözlüğü gibi gözümü rahatsız etmedi, tabi uzun süreli kullanınca bir sorun çıkar mı? bunu bilemem ama şarj sorunu olmaması da iyi bir özellik bence.

  Polarize gözlüklerde 3D görüntüyü veriyor nasıl olsa, bu yüzden onu kullanmak daha mantıklı değil mi sizce ?

  3D olarak zaten Samsung' u tercih etmem ama MaviAdam dediğiniz gibi sadece her dosyayı açma konusunda iyi.

  Diğer markalar SG gözlüğü teknolojisi yani işkence teknolojisi kullanıyor :)

  SG gözlüğü ile bir film izlemeyi başaran insan varsa, valla helal olsun. ;)

  Yani bence de en iyisi FPR gözlüğü teknolojisini kullanmak ya da hiç film izlememek, oyun oynamamak.

  Dayanılmaz, SG gözlüğü oyundan soğutur beni.

  Kesinlikle, canımız ne zaman dizi izlemek isterse açıp izleyebilcez. Gerçekten smart TV' ler için bulunmaz nimet diyebilirim.

  Bence de en mantıklı olan bu, bende eğer smart TV alıcak olursam dahili uydu alıcısı olan modellerden alırım.

  Arada sadece dahili uydu alıcısı farkı olursa fiyat farkı az olur, yani bir uydu alıcısının fiyatından daha az diyebilirim.

  Kimse uydu alıcısına ayrı bir para ödemeyi istemez. Hem böyle olunca daha uyguna geliyor.

  En iyisini istiyoruz yani olsun o kadar da.

  TV izlerken en iyi görüntü kalitesi ile izlemeye başladığımız da, verdiğimiz paranın değdiğini anlarız zaten.

  LG' nin lw serisi çok başarılı gerçekten.

  LG' de yakın bir zamanda getirir o zaman.

  Özelliklerine falan bakılırsa diğer modellere göre yüksek olur ama diğer markalara göre yine uygun olur sanırım.

  Kampanyada olursa alınabilir ama diğer türlü bütçemi zorlar.

  Haklısın aslında, en son teknojinin bu fiyatta olması gayet normal.

  Tabi zamanla kampanyalarda olur.

 6. 6
  gulsah10
  Üye
  2000 en fazla 2500 tl gözden cıkartabilirim. ama yerim olmadığından en fazla 42" tv olabilir bu arada

  valla okuduklarım kadarıyla lg düşünüyorum artık

  olabilir tabi ama 2 markanın gözlükleri sayesinde aklıma yattı hafta sonu ikisinede bir bakayım diyorum . 2 markanın karşılastırmasını yapabilir misiniz?

  philipsin panelleridemi lg nin

  vay bunu bilmiyordum

  öyle gözüküyor şu durumda :)

  görüntü kalitesi aslında herseyi gösteriyor

  helal olsun valla herseyi düşünmüşler.

  görüntü kalitesinde herhangi bir azalma olmuyor

  zaten 3d yayınlar olmadığı için mecbur ceviri olması lazım.

  3d yayınların çoğlaması tvlere olacak rağbete bağlı olacaktır.

  @törpü zaten bende farklı birşeyden bahsediyorum.

  3 boyutlu film indirilebiliyrmuş zaten ben tv alabilirsem filmlerin bir çoğunu indirmeyi düşünüyorum

  eee ceviri özelliğinde sorun mu var

  verdiğiniz linke baktım çok teşkkürler bende merak ediyordum

  çok iyiye almışsınız nasıl memnunmusun

  hediye verdikleri samsungun 1 tane gözlük baska almak istesen nasıl alıcan tanesi en az 200 tl. hemde değmicek bir gözlük

  bir kere görüntü kalitesi cok daha yüksek

  gereksiz para harcamadanda yüksek kalite sahibi olunabiliyor

  ben mesela sharpın bu kadar iyi bir marka olduğunu bilmiyordum . tamam 3d tv de onlarda kötüymüş ama diğer tv leri göz alıcı

  3d tvlerde ve smart tv lerdeki uygulamalar cok akıllıca düşünülmüş.

  samsungun panelleri parlak demişsiniz ya katılıyorum ama buda gözü yormazmı

  zaten diğer marklarda ortak oldu onlarda sg gzlükleri kaldırıcak belli .

  zaten iki gözlük arasındaki fark ikisinide aynı gün deneyince anlaşılıyr

  takmadan bir görüntü izlenmeden fark ortaya cıkmaz

  bir ürün iyi olduktan sonra bana izlemeyi keyifli hale getirebiliyorsa ağırlığının benim için bir öenmi yok. ağırda taş gibimi ağır hayır. ağır olsun ama kaliteli olsun ben ona bakarım.

  samsung evet eskiden benim iinde vazgeccilmezdi ama şimdi asla eskisi gibi değil. heleki 3d tv lerde tam bir hayal kırıklığı oldu benim için

  gözlük sorununun kendileriinde farkındalar herhalde ,yoksa birleşmeye gitmezlerdi ama yinede cok geç kaldılar hemen müdahale etmediler

  hiç 3d plazmalarda fpr gözlük kullanan yokmu

  yani plazmalarda fpr yok hiç

  aynen öyle . fpr gözlükler ile uzun süre rahatca oyun oynanabilir,film izlenebilir

  fpr gözlük oyun konsolu kullananlar için çok iyi olmuş.

  zaten oyuna basladıktan sonra hiç yoksa 2 saat devam ediyorsunuz.o sg gözlükler ile nasıl dayanılır 2 saat

  en fazla kullanım süresi ne kadar acaba sg gözlükte

  öncelikle bilgi için tesekkürler. kaydedici özelliği olması baslı basına bir özellik. helal olsun

  ben sadece bu özellik için bile alabilirim.

  dahili uydu alıcılı smart tv ile smart tv arasında fiyat farkı çokmu

  evet bende abkındım doğru söylüyorsunuz

  doğru söylüyorsunzu uydu alıcı almak yerine hepsi bir arada daha mantıklı

  aynen. bende olsam uydu alıcılı isterim

  sonucta fazladan artısı var olucak o kadar :)

  aynen katılıyorum size

  lg 3d tvlerde siyah rengi daha düşük olmasıda bir artı

  bu 980s şuanda türkiyede var

  lw serisi ile aştılar kendilerini

  cok iyi tv ama en üst seviye tv siymiş lg nin

  su an hiç yokmu .yurt dısında ise orda fiyatları nedir

  kampanyada zor olur bu modelde

  basta böyle zamanla fiyat düşücektir

  zaten lg fiyatlarda cok fazla abartıya kaçmıyr

 7. 7
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Ben Lg nin 42 lw4500 modelini aldım yanında 7 tane 3d gözlüğü hediyeliydi. Televizyon çok güzel fakat henüz hiç 3d film izleyemedik çünkü 3d filmlerin boyutu çok yüksek olduğu için indiremiyorum bir kaç dvd satan yere gittim ellerinde 3d film yokmuş.. Anlayacağınız bu tv nin sadece 3d özelliği için boşuna 1.000 tl fazla vermiş olduk. Türkiye de henüz 3d film teknolojisi gelişmiş değil, bu yüzden 3d özellikli televizyon alırsanız paranıza yazık edersiniz.

  Ben tv yi 2199 tl ye electroworld den aldım aynı tv nin 3d siz olanı 1299 tl idi en son yani arada 900 tl fark oluyor.:(
  3d çeviri özelliğini kullanmadım hiç bilmiyorum, ama verilen hediye gözlükler fpr özelliğine sahipmi bilmiyorum.

  verdiğiniz linkte 240 sayfa var hangi bi sayfaya bakayım bilemedim

 8. 8
  muratay71
  Yeni Üye
  samsung D6500 serisini gözlük hediyelisini alın.Hiç soruşturmayın

 9. 9
  P®øƒєﻛﻛíøиαL
  Usta Üye
  Samsung Sony Panasonic gibi markalar active shutter gözlükler kullanarak 3D teknolojisi verirler. Bundan önceki senelerde LG ve Phılıps firmalarıda aynı şekilde bu teknoloji kullanıyorlardı fakat kullanıcılardan gelen baş ağrısı şikayetleri göz yorma gibi problemler ortaya çıktından sonra özellikle LG firması yeni nesil 3D teknoloji sloganıyla pasif gözlüklerle izlenebilen 3D tv yaptılar. Yanlız bu teknolojiyi kullanan televizyonlar özellile şu an evlerinde kullanan kullanıcılar var ise deneyebilir tv karşısına çapraz açıdan izlemeyi denedikleri zaman görüntüyü çift görürler. 3D yi tam alamama gibi bir durum söz konusu olabilir. Ama avantajı nedir diye sorarsanız ucuz gözlük maliyeti. Samsung markasının bu sene çıkardığı teknoloji ile aktif gözlükler televizyon ile gözlükleri bluetooth teknolojisi ile senkronize ederek baş ağrısını en aza indiriyor.
  Bana soracak olursanız ben her iki televizyonu kullandım. her ikisinde de baş ağrısı yaptı. Biraz bünyeyle alakalı sanırım. :)

  Samsung tv'ler parlak panel kullanırlar hd görüntüler daha canlı ve bana göre daha iyi. özellikle USB media özelliğini kullanırsanız Harici disk ve ya Flash belleklerinizden hd 3D filmlerinizi herhangi bir oynatıcıya gerek kalmadan oynatabilirsiniz. Bu özellik LG tv'lerde de var yanlız LG tv'lerde DTS ses codec desteği yok. yani USB üzerinden filmlerinizi oynatmak istediğinizde görüntü olur ama sesi alamazsınız.

  Benim size tavsiye Samsung 40D6500 modeli. Üzerinde Wifi; web browser; ve Hd uydu alıcısıda mevcut.

  Eğer LG marka tv istiyorsanız. Arkadaşlarında dediği gibi 42LW4500 işinizi görecektir.

  Sevgiyle.

  Evet gülşah10 bir bakıma haklısın ama bu durumu daha çok SD yayınlarda yaşarsın. Çünkü SD yayınların çözünürlük oranı düşük olduğu için TV'den daha çok pixel boşluğu olacağı için üzerine birde parlak panel olduğunda bahsettiğin durumla karşılaşabilirsin.Yanlız HD görüntülerde bu durum avantaja dönüşebilir ;).

  Haticeasln; sizin sorununuza gelecek olursak Samsung active shutter gözlüklerin elektromanyetik dalgalar ile çelıştığı doğrudur bu sayede 3D alırsınız. Göz yorma baş ağrısı problemi ise kişiden kişiye değişiyor yani göreceli. Sizi düşündüren şarj problemi ise bunu dert etmenize gerek yok. USB üzerinde kısa sürede şarj olabilir ve rahatlıkla tek şarj ile 5 film izleyebilirsiniz. Dediğim gibi polarize gözlük daha rahat diyorsanız LG'den başka bir seçeneğiniz yok şu an için tabi ki :)

  zişann; Haklısın .

 10. 10
  MaviAdam
  Özel Üye
  Lcd led plazma ne olursa olsun samsung tan şaşmamalısınız samsung,un oynatamadıgı dosya biçimi yok kaliteside ortada ben samsung led aldım dedigim gibi her dosyayı usb,den açıyor digerleri illaki kendi destekledigi formatları istiyor.

  Ama 3d derseniz panasonic yada lg derim yalnız dedigim gibi format olayı bu markalarda kendi formatlarını istiyor yani samsun,a ne formatta video dosyası koyarsanız koyun oynatır diger markalar kendi çözünürlügünde kendi ses formatında kendi boyutunda video dosyası ister bir filmin en az 700 mb oldugunu düşünürsek filmin formatını izlemek istediginiz yv,ye göre ayaralaması en az 20-30 dk sürer

 11. 11
  sawyer_34
  Yeni Üye

  Cevap: Hangi 3d tv yi önerirsiniz

  Reklam  Arkadaş televizyonu aldımı bilmiyorum ama benim kendi alacağım 3d tv yi tavsiye ederim. Kesinlikle pişman olmazsın. Lg nin lw5500 modelini satın almayı düşünüyorum 40 veya 42 inç boyutu yeterli. Fazlası gözüme zarar. :) Bunu almamdaki sebep ise fpr gözlüğün kullanım rahatlığı, Göz sağlığını düşündüğüm içinde seçiyorum tabi ki. :)

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi