Albay Kuş Oyunu Tanıtımı

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Tiyatro Bölümünden Albay Kuş Oyunu Tanıtımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Albay Kuş Oyunu Tanıtımı

  Reklam  Albay Kuş Oyunu Tanıtımı

  Forum Alev
  Geçtiğimiz sezon Fatih Koyunoğlu'na "Çingene" rolündeki performansıyla Lions Tiyatro Ödülleri'nde Yardımcı Rolde En Başarılı Erkek Oyuncu Ödülü'nü kazandıran, Boytchev'in bu bol ödüllü oyunu son birkaç yıldır değişik ülkelerde de sıkça sahnelenmiş ve kapalı gişe oynamış.

  Oyun, savaş sırasında, Balkan Dağları'nda, hiçbir şeyin -ne ilaç, ne yatak çarşafı, ne doğru dürüst giyecek, yiyecek hiçbir şeyin- olmadığı, manastırdan bozma bir psikiyatri kliniğinde geçiyor. Kaderlerine terkedilmiş ve donmamak için aynı odada birlikte kalmak zorunda olan ilginç ama zararsız altı deli ve yine onlar kadar ilginç bir doktorun yaşamının bir sabah manastırın bahçesine gökten düşen bir sandıkla nasıl değiştiğini konu alıyor.

  İç içe geçmiş halkların, birbiri içine dal budak salmış kültürlerin vatanı Balkan Yarımadası'nda akıl sahiplerinin başaramadığı bir arada yaşayabilme durumunun, delilerce başarılmasının, insanın, büyük bir hayal hatta paranoya da olsa "o harika dünyayı" arayışının trajikomik öyküsünü anlatan oyun, akıllı-deli kavramlarını yeniden düşünmemiz gerektiğini, her büyük hayalin, her büyük girişimin bir paranoya olduğunu ve sonucu ne olursa olsun hayallerimizin peşinden gitmemiz gerektiğini hatırlatıyor bizlere.


 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Albay Kuş Oyunu Tanıtımı

  Reklam  Albay Kuş Hristo Boytchev tarafından yazımış 2 perdelik tiyatro oyunudur . Oyun Türkiye'de ilk kez 2001/2002 Sezonunda İstanbul Şehir Tiyatrosu'nca sahnelenmiştir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi