Travian'da Saldırı ve Savunma için Taktikler

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve Travian Bölümünden Travian'da Saldırı ve Savunma için Taktikler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  IIMyErenII
  Özel Üye
  Reklam

  Travian'da Saldırı ve Savunma için Taktikler

  Reklam  Travian'da Saldırı ve Savunma için Taktikler

  Forum Alev
  Bu konumda da size savunma ve saldırıyla ilgili,mancınıktan yağmalamaya kadar her taktiği vericeğim.Şu ana kadar kullandığım bütün taktiker bunlardır.Bazıları gerçeten de işe yarıyor..
  Savunma(Yağmalama)

  Roma'ysanız;

  a.Sığınak geliştirin.Süerkli,sürekli ve sürekli sığınak geliştirin.Saldıran taraf en sonunda saldırıp hammadde alamadığı için başka köylere yönelecektir.

  b.Hammaddenizi harcayın.Ne yaparsanız yapın,hammaddenizi sürekli harcayın.Tavsiyem Pretoryan basın(Eğer geliştirmediyseniz lejyoner).Saldıran taraf artık hem hammadde alamayıp hem (az da olsa) asker kaybecektir.Zarara uğradığı için saldırılar kesilecektir.

  Galya'ysanız;

  a.Yine genel yağmalamaya engel binamız olan sıpınak geliştirin.Saldıran taraf hammadde alamadığı için bir daha saldırmayacaktır.

  b.Tuzakçı ve phalanax basın.Yağmalama olduğu için askerlerini kaybedecektir.Phlanaxlar ise daha sonra tuzakçıdaki askerleri kurtarmak için yapılan normal saldırıda yine işinize yarayacaktır.

  c.Romadaki gibi hammaddenizi harcayın.Her zaman işe yarar (:

  Cermen'seniz;

  a.Her zamanki gibi sığınağımızı geliştiriyoruz.Saldıran taraf kısa sürede saldırıları kesecektir.

  b.Sürekli,yapabildiğiniz kadar tokmak sallayan basın.Ucuz ve eğitimi kısa süreli olduğu için hızlı bir şekilde (güçsüz de olsa) savunma ordunuz olur.Unutmayın;tokmak sallayan yaparken bütün hammaddenizi harcadınız.Bu sayede size saldıran hem asker kaybedecek hem de hammadde alamayacaktır.Ve saldırılar kesilecektir.

  Savunma(Mancınık)

  Tüm Irklar;

  a.Amacımız mancınıkların savunmada yakalamak.Bunun için sürekli online olmalısınız.Eğer mancınık saldırıları çok hasar vermiyorsa sürekli Emperyan basın.Bastığınız Emperyanları yakınınızdaki bir tanıdığınıza ve ya birliğinizdeki birine,eğer olmuyorsa da çok uzakta tanımadığınız birine destek yollayın.Emperyanlar destek yolladığımız köyde birikince geri çekin.Baktınız saldırı geliyor.Hemen zamanı hesaplayarak Emperyanları bir köye gönderiyoruz.Emperyanların köyünüze gelmesi.Mancınıkların köyünüzden çıkması ile yakın zamanlı olmalıdır.Emperyanlar köyünüze ulaşınca hemen size saldıran köye saldırıyoruz.Mancınıkları kendi köylerinde savunmasız bir şekilde harap ediyoruz (:

  b.Eğer saldırılar fazla ölümcül değilse Sürekli savunma askeri basın.Yavaş yavaş mancınıkları yok olacaktır.Gittikçe güçlenen savunmanız karşısında gittikçe zayıflayan saldırı ordusunun hiç şansı olamaz.

  c.Eğer ölümcül saldırılar alıyorsanız birliğinizden yardım isteyin.Birliğiniz yoksa da hemen birlik bulun.Eğer birliğinizden yardım istemezseniz birliğin ne anlamı kalır??

  Anladık mı?Anladık.Şimdi saldırıya geçelim (:

  Saldırı aşşağıdan geliyor...
  Yanlış anlamayın xD 2. 2
  IIMyErenII
  Özel Üye

  --->: Travian'da Saldırı ve Savunma için Taktikler

  Reklam  Saldırı(Yağmalama)

  Tüm ırklar

  a.İkili Saldırma
  Eğer saldıracağınız kişiye ilk defa saldırıyorsanız ve askerlerinden emin değilseniz.Kendinize iki tane ordu ayarlayın(düşünerek).Bunlardan biri asıl saldırı gücüdür.Yani karşı tarafın askerlerini yok edeceğiniz ordudur.Bu orduyla Normal Saldırı yapıyoruz ve saldırcağımız köye yolluyoruz.Sonra yağmalama bölüğümüzü alıp hemen arkasından saldırıyoruz.Birinci ordu köyü dağıtır,ikincisi ise hammaddeleri alır.
  Not:Eğer karşı tarafın askeri yoksa yine siz karlısınız.Eğer karşı tarafın,sizin yeneceğiniz kadar ordusu varsa yukarıdaki taktik işe yarayacak ve yine siz karlısınız.Eğer karşı tarafın askerleri sizden güçlüyse yandınız =)
  Not:Köyünüzde savunma bırakmanız sizin için iyi olacaktır.


  b.Öncü yollama
  En bilinen taktiktir.Hatta burda kullanıcağımız asker sırf bunun için üretilmiştir.Önce casusumuzu yapıyoruz.Sonra casusu saldıracağımız köye yolluyoruz.Köydeki askerleri görüyoruz.Küçük bir hesap makinesi kullanıp köydeki savunma gücünü hesaplıyoruz(Sağolsun oyun yönergesi).Sonra çıkan sayıdan fazla saldırı gücüne sahip bir ordu hazırlayıp cumbo karides gibi karşı köyü yiyoruz x)


  c.İki Farklı Köye Yağma
  Bu taktikte amacımız hammadde almaktır.İki ordu hazırlıyoruz ve iki farklı hedef (köy) belirliyoruz.Örneğin 100 Toyton'unuz varsa 50-50 ayırıp iki farklı köye yolluyoruz.Bu sayede daha fazla hammadde alıp daha fazla yerde hüküm sürüyoruz
  Not:Bu saldırı asker sayısına göre 3-4 veya fazla köye yapılabilir.Önemli olan tek bir köye düşen taşıma gücünün yeterli olmasıdır.

  Saldırı(Mancınık)

  Tüm Irklar

  a.Vur,Kır,Parçala
  Önce mancınığımız olması gerek =).Sonra bir hedef (köy) belirliyoruz.Şimdi;diğelim ki 5 mancınığınız,50 emperyanınız,20 pretoryanınız ve 100 Eqiutis İmparatorisiniz var.iz önce 100 Eİ ve 20 Emperyan ile saldırcağımız köye Normal saldırıyoruz.Hemen arkasından mancınıkları ve 25 emperyanımızı yolluyoruz(Normal).20 Pretoryan köyümüzü koruyor.Önce ilk gönderdiğimiz "Vurma-Kırma" ekibimiz köydeki askerleri harcıyor(öldürüyor),sonra "Parçalama" ekibimiz olan mancınıklı ekip köyü paralıyor(yıkıyor).Mancınıkların yanındaki 25 emperyan "ne olur ne olmaz" kısmıdır.
  Not:Bu biraz riskli bir saldırıdır.Saldırınızın başarısını garantiye almak için "Bak" ekibimizi yani casuslarımızı yolluyoruz.O zmana da taktiğimizin adı "Bak,Vur,Kır,Parçala" oluyor x) 3. 3
  Ziyaretçi
  çok amatörce bir yazı olmuş , teşekkür ederim:) 4. 4
  Ziyaretçi
  5 mancınıkla yıkım :) bunu yazan travian oyuncusuysa ben kimim acaba

 5. 5
  Ziyaretçi
  böyle taktik mi olur salak cermen sıgınak bassa nolur basmasa nolur

 6. 6
  Ziyaretçi
  çok güzel bir site

 7. 7
  Ziyaretçi
  eger sen travian oynuosan bende ingilizim salakca bi taktik adam ne
  romadan ne galyadan nede cermenden anlıo roma saldırı savunma eşit bi ırk tır galya savunma agırlıklı
  bi ırk cermen ise tam tersi saldırı agırlıklı bi ırk tır oyunun başında roma duvar sıgınak ve lejyoner basar galya phlanax ve tuzakcı savunma yapacaksa cermende bunları yapamassın tokmak basar mapında askeri olan herkei kesersin yağmadan gelen madde ile asker basar köyü geliştirirsin işi bilmiosan biliyo gibi yazma ...!

+ Yorum Gönder
travian mancınık saldırısı,  travian saldırı taktikleri,  travian savaş taktikleri,  travian taktikleri,  travian mancınığa karşı savunma
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi