Modifiye nedir

+ Yorum Gönder
Modifiye Bölümü ve Tuning Bölümünden Modifiye nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ÇAKIR
  Üye
  Reklam

  Modifiye nedir

  Reklam  Modifiye nedir

  Forum Alev
  Motorun Gücünü artırmak, fren sistemini güçlendirmek, kabinde ve karoserde bir takım değişiklikler yapmak,aracın daha agresif görünümü ile dikkat çeken bir otomobil haline getirmek için yapılan değişikliklerdir. Otomobil modifiyesinin en heyecan verici ve en çok adrenalin sağlayan kısmı motor gücünü arttırmaktır.

  Motora güç kazandırmanın en etkin yollan ise pistonlarla oynayıp dereceli eksantirik uygulamaktır. Bunlara ek olarak elektronik beynin tekrar programlanması(hp ve nm artırımına yönelik) ve yanmış gazın daha iyı dışarıya atılması için egzoz sisteminin elden geçirilmesi işlemidir. Aşırı beslemeli motorlarda ise bunlara ek olarak turbo valfinin basıncının arttırılması,daha verimli yanma için daha çok havanın motora girmesi adına intercooleri büyüterek güç artırımı sağlanabilir. Otomobillerde yapılan bu teknik güç artırımına yönelik değişliliklerin yani sıra gerek frenaj gerekse yol tutuş adına da bazı değişikliklerin yapılması kaçınılmaz aksi halde birçok kazaya sebebiyet vereceği kesin, bu konuda da konusunda uzman ve kaliteli markaların seçimi kadar bu uygulamaların nerede yapılacağı da büyük bir önem arz etmektedir. Ülkemizde çok değil birkaç sene önce başlayan ve hızla gelişmekte olan bu sektörde otomobillerin dış aksesuar ve teknik değişiklikleri kadar iç modifikasyonları da büyük önem taşımaktadır. Bir çoğumuzun sadece motorsporlarında gördüğü fakat günümüzde bir çok modifiyeli otomobilde rastladığımız yarış koltukları, karbonfiber kaplamalı yağ.benzin ve hararet da bu zevki tadabilmektir.
 2. 2
  sercınho
  Yeni Üye
  Reklam  teşekkürler emeğine sağlık 3. 3
  y.s05
  Yeni Üye
  lütfen konu başlıklarını daha belirgin biçimde ayarlarsanız daha ii olur 4. 4
  ÇAKIR
  Üye
  Alıntı y.s05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  lütfen konu başlıklarını daha belirgin biçimde ayarlarsanız daha ii olur
  sanırım konu başlığında anlasılmayacak bişey yok

 5. 5
  veysell
  Üye
  Modifiye işlemleri araç motorlarında güç ve devir sayılarında artışlara neden olur.Ancak motor imalat hesaplamaları yapılırken motoru oluşturan parçaların aşınmadan uzun süre hizmet vermesi problem çıkarmamaları göz önüne alınır.Sizler modifiye yapıyoruz diye bazı parçalarda değişiklik yaptığınızda güvenlik sınırları dışına çıkar hızlı aşınmalara neden olursunuz.
  Özetle motorum uzun süre aşınmadan ,masraf çıkarmadan hizmet versin diye düşünüyorsanız modifiye yaptırmamalısınız.

 6. 6
  nzh
  Yeni Üye
  ulkemde modifiye demek sahin gorunumlu dogan demek yada her neyse :D
  daha cok yol war :)

 7. 7
  undergrand
  Üye
  bunları öğrendiğim ii olsuu paylaşımın için saoll!!!!

 8. 8
  PUNTO
  Yeni Üye
  wawww cokk guzel konuu

 9. 9
  alperyldrm42
  Yeni Üye
  Paylaşım için tşkler bilgiler sağlam ve iyi....

 10. 10
  yakuz@
  Emekli
  paylaşımın için teşekkür ederim

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi