Marmaris Hakkında Bilgiler, Marmaris Resimleri, Marmaris Fotoğrafları

+ Yorum Gönder
Tatil Mekanları ve Türkiye Tatil Yerleri Bölümünden Marmaris Hakkında Bilgiler, Marmaris Resimleri, Marmaris Fotoğrafları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Marmaris Hakkında Bilgiler, Marmaris Resimleri, Marmaris Fotoğrafları

  Reklam  Marmaris Hakkında Bilgiler, Marmaris Resimleri, Marmaris Fotoğrafları

  Forum Alev
  Ege kıyısında yeşilin ve mavinin tadını çıkarabileceğiniz Marmaris tatil mekanları içerisinde üst sıralarda tercih edilen bir tatil beldesidir. Marmaris otelleri pek çok gelir grubuna hitap eden alternatifleri ile, Marmaris limanı turizme elverişli yapısı ile yerli yabancı her tabakadan ziyaretçiye güzel bir Marmaris tatil tecrübesi yaşatma konusunda iddialıdır. Körfezin uygun yapısı, su sporları için uygun ortam hazırlamakta, beldeyi çepeçevre saran ağaç dolu ormanlar yeşil örtüyü oluşturmaktadır. Diğer tatil mekanları ile bağlantı içinde olması ve onlara giden yollara yakın olması, ikliminin yumuşaklığı Marmaris'i tercih edilir bir tatil yeri kılmaktadır.


  Marmaris HakkındaEge kıyısında yeşilin ve mavinin tadını çıkarabileceğiniz Marmaris tatil mekanları içerisinde üst sıralarda tercih edilen bir tatil beldesidir. Marmaris otelleri pek çok gelir grubuna hitap eden alternatifleri ile, Marmaris limanı turizme elverişli yapısı ile yerli yabancı her tabakadan ziyaretçiye güzel bir Marmaris tatil tecrübesi yaşatma konusunda iddialıdır. Körfezin uygun yapısı, su sporları için uygun ortam hazırlamakta, beldeyi çepeçevre saran ağaç dolu ormanlar yeşil örtüyü oluşturmaktadır. Diğer tatil mekanları ile bağlantı içinde olması ve onlara giden yollara yakın olması, ikliminin yumuşaklığı Marmaris'i tercih edilir bir tatil yeri kılmaktadır.

  Marmaris tatil cennetinde ilginizi çekebilecek başlıca eserler ya da bölgeler şunlardır: Marmaris Kalesi, Taşhan ve Kemerli Köprü, Physkos, Loryma (Bozukkale), Amos, Cedrae, Hydas, Erine, Castabus (Pazarlık), Saranda (Söğüt), Bybassios, Euthenna (Altınsivrisi), Sarıana Türbesi, İbrahim Ağa Cami, Cennet Adası, Fosforlu Mağara, İçmeler, Turunç, Kumlubük, Çiftlik, Günnücek, Yalancı Boğaz, Turgut (Şelale), Bozburun, Marmaris Müzesi.


  Marmaris Ege Bölgesinin en güzel turistik beldelerinden ve önde gelen yatçılık merkezlerinden birisidir. Sahip olduğu çam ormanları nedeniyle halk arasında "Yeşil Marmaris" olarak bilinir. Marmaris, doğal olarak çok iyi korunmuş bir liman ve iskele ile dünyanın her tarafından gelecek yatlara hizmet verebilecek yüzlerce yat kapasiteli marinalara sahiptir.
  Sahip olduğu doğal güzellikler yanında Marmaris turistlere birçok modern tesisler sunar. Ayrıca Marmaris halkı yerli ve yabancı ziyaretçileri her zaman sevgiyle kucaklar.
  Deniz kenarındaki veya Marmaris içerisindeki lokantalarda yenilen bir akşam yemeğinden sonra, gecenin kalan kısmını Barlar Sokağında yer alan hareketli barlarda,diskolarda veya gece kulüplerinde geçirebilirsiniz.
  Marmaris'e yaptığınız ziyareti birçok seçenekleri bulunan çevre gezileriyle tamamlayabilirsiniz.bunlar yarım veya tam günlük, kano turları ,at gezintisi ,doğa yürüyüşleri yat turları ,köy gezileri,cip safari ve Efes, Pamukkale,Dalyan ve Kaunos gibi bölgeleri ziyaretler şeklinde geniş bir yelpaze sunulmuştur.
  Marmaris ve dolayları güzel bir dantel gibi grift kıyılar ve körfezlere sahip olmakla övünür.


  marmaris resimleri.jpg

  Gökyüzünün ve denizin mavisi çam ormanlarının yeşili birbirleriyle kucaklaşırlar. Doğa, gözün görebileceği birbirinden harukalede resimler sergiler. Doğal güzellikler yalnızca birkaç ay için değil doğayı seven yerli yabancı herkese bütün bir yıl boyunca kucak açar.
  Marmaris ve dolayları muhteşem ve güzel doğasıyla ,geçmişe ışık tutan etkileyici arkeolojik yapısı bakımından çok zengindir. Bölgenin doğal güzelliği yanında tarihi Karya ve sayısız antik şehirler bizi cezp etmekte asırlık mirası günümüze taşımaktadır. Marmaris'ten günü birlik gidiş gelişlerle ziyaret edilebilen antik şehirler Anadolu'nun kültürel mirasını Ege ve Akdeniz'de yansıtır.


  Marmaris Ve Çevresindeki Marinalar
  Dünyadaki benzerleriye mukayese edilebilir dünya sınıfı marinalar Ege Kıyısı boyunca yer alır. Beklenebilecek her türlü imkan ve araçlar 5 yıldızlı otel konforunu aratmayacak tuvalet ve banyolarla donatılmışlardır. Marinaların çevresinde şahane Türk mutfağının sunulduğu restoranlar ve barlar,alış veriş müptelalarının kendilerine terapi uygulayabilecekleri dükkan ve butikler yer almaktadır. Marmaris ve çevresindeki Marinalardan bazıları :

  1- Setur Kuşadası Marina
  Kapasite denizde 450,Karada 100,Uluslararası Havaalanı 50 km
  2- Port Bodrum Yalıkavak
  Kapasite denizde 550,Karada 100,Uluslararası Havaalanı 52 km
  3- Bodrum D-Marin Turgutreis Marina
  Kapasite denizde 475,Karada 50,Uluslararası Havaalanı 30 km
  4- Milta Bodrum Marina
  Kapasite denizde 350,Karada 100,Uluslararası Havaalanı 120 km
  5- Marmaris Martı Marina
  Kapasite denizde 720,Karada 180,Uluslararası Havaalanı 100 km
  6- Marmaris Netsel Marina
  Kapasite denizde 600,Karada 800,Uluslararası Havaalanı 97 km
  7- Marmaris Yacht Marina
  Kapasite denizde 205,Karada ,Uluslararası Havaalanı 26 km
  8- Göcek İltur Club Marina
  Kapasite denizde 400,Karada 180,Uluslararası Havaalanı 22 km
  9- Port Göcek Marina
  Kapasite denizde 85,Karada,Uluslararası Havaalanı 20 km
  10- Göcek Skopea Marina
  Kapasite denizde 400, Uluslararası Havaalanı 55 km

  Kalesi : Marmaris Kalesi Kemeraltı mahallesinde ,deniz kıyısında yüksekçe bir tepenin üzerinde kurulmuştur.herodotos tarihi ilk kalenin İyonya'lılar tarafından MÖ 334 yılında yapıldığını yazar. Kaleyi fetheden İskender bu önemli kaleyi onartmıştır. Yılların ve çeşitli olayların tahribatıyla yıpranan kale Menteşe Beyi İbrahim Bey zamanında, daha sonra da Marmaris hakimi Gazi Ahmet Bey tarafından limanıyla birlikte onarılmıştır. Kare planlı zarif bir yapıdır.
  Marmaris Müzesi : 1991 yılından bu yana hizmet veren Marmaris Müzesi eski kentin merkezinde yer alan kalede bulunmaktadır. Aslında kale ,mimari yapısının özelliğiyle de bir müze niteliğindedir. Eserler iki kapalı mekanda ve bahçede,açık alandadır. Kapalı salonların ikisinde ve bahçede sergilenen arkeolojik eserler bölgeden toplanmıştır. Bunlar Helen,Roma ve Bizans çağlarına ait amforalar ,toprak kandiller,cam eserler ,silahlar,ok uçları,paralar ve süs eşyalarıdır. Etnografya salonunda ise Osmanlıların son dönemlerinde kullanılan mobilya,halı,kilim,kap-kacak ve çeşitli mutfak eşyaları sergilenmektedir. Diğer kapalı mekanlar ise sanat galerisi,büro ve depo olarak kullanılmaktadır.
  Çarşı Market :Gezinti yerinin kalbinde yuvalanmış ,Osmanlı Kalesinin gölgesinde yer alan Eski Çarşı Market şehir dışındaki kapalı çarşı yerlerine en uygun alternatiftir. Eski kapalı çarşı yer alan sergilerde orijinal ,mükemmel kalite ve uygun fiyata her şeyi bulabilirsiniz. Bit pazarının da dahil olduğu 200'den fazla dükkanın çalıştığı Pazar günleri en işlek günlerdir. Hafta içinde 11.00 ve 16.00 saatleri arasında marketteki çeşitli dükkanlar daha sakin, öyle saatlerinde genç kalabalığı cezp eder. Bakır ve ahşap dekorasyon malzemeleri mücevherat ve bölgesel desenli elbiseler liman boyunca sıralanmış dükkanlarda ve kale içinde satılır. Meşhur marmelat ve bal almak için en uygun yer şehrin batısındaki su tarafına yalın Cuma Pazarıdır.
  Perşembe Pazarı(meşhur Cuma Pazarı): Marmaris Köy Marketinde meyve,sebze,dokumalar ve kadın,erkek ve çocuk kıyafetleri ,moda kıyafetlerden taklit tasarım eşyalara ve geçmiş sezonundan kaçırılmayacaklara kadar her şey satılmaktadır. Spor kıyafetler, yatak örtüleri ,masa örtüleri ve ev tekstili de önemli yer tutar. Çarşı G.Mustafa Muğlalı Caddesi ve civarında yer alır. Perşembe günleri 09.00-18.00 saatleri arasında açıktır., en uygun ziyaret saati öyleden sonra geç vakittir. Türkiye tekstil ürünleri ,cam eşyalar,deri,halı,çömlek,fıstık ve elbette baklava ve lokumuyla meşhurdur. Mahalli nakışlar ve elişleri de pazarın dikkate değer ürünleridir.
  Halıcılık : Halıcılık özellikle çok meşhur olup bütün dünyaya ihraç edilmektedir. Halılar köy kadınları ve kızları tarafından elde dokunmaktadır. Güzel renkler elde etmek için doğal boyalar kullanılmakta ve her halı kendine has bir hikaye anlatır. Her bölgenin kendine has bir motifi vardır. Bir halıyı dokumak bazen 5 yıl sürebilir. Kilimler,sumaklar,ipek halılar ve yün halılar arasında seçiminizi yapabilirsiniz.ipek halılar tablo gibidirler küçükleri duvara asılabilir. İpek halılar büyüleyicidir ışığa doğru tuttuğunuz zaman renkler doğunun sihrini yansıtırcasına değişir. Fiyatlar büyüklüğüne ve metrekareye düşen düğüm sayısına göre değişir. Halılar evinizi değerlendirir ve özel bir tatilin şahane bir anısı olur. 2. 2
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam  Marmaris Resimleri

  marmaris resimleri 1.jpg

  marmaris-resimleri-3.jpg

  marmaris resimleri 2.jpg

  marmaris resimleri 0.jpg
 3. 3
  sagocu_kız
  Bayan Üye
  Marmaris...
  Resimler ve bilgiler için teşekkkürler ;) 4. 4
  rehbermarmar
  Yeni Üye
  GEZİLECEK YERLER

  Marmaris'te gezilecek yerler olarak bir çok adresler bulunmakta olup Sedir Adasi'ndan Taslica'ya, Çiftlik Koyundan Yalanci Bogaza kadar muhtesem yerleri vardır..

  MARMARİS KÖYLERİ

  Marmaris Köyleri, muhtesem güzellikleri ve özellikle bir çogunun denize kıyısı olmasından dolayı taze deniz ürünlerinden lezzetler tatmanızı tavsiye ederiz.
  NASIL GİDİLİR

  Marmaris'e gerek kara yolu gerek deniz yolu ulasım imkani olup, en yakın havaalanı Dalaman Havaalanı'dır. Milas-Bodrum Havaalanı 2. havaalanı olarak alternatif durumundadır.

  NEREDE KALINIR

  Marmaris'te konaklama olarak hesaplı oteller, pansiyonlar ve apartlar bulunmaktadır. Marmaris merkezde ve çevre köylerinde kaliteli ve ucuz konaklama adresleri her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır.

  MARMARİS GECE HAYATI

  Marmaris Gece Hayatı her zaman renkli olarak yaşanmaktadır. Barlar Sokağından Uzun Yalı mevkiindeki adreslere kadar bir çok kaliteli eğlence adresleri bulunmaktadır.

  MARMARİS TEKNE TURLARI

  Marmaris Tekne Turları, yaz ayları içerisinde her gün yapılmakta olup bir çok acente günlük turlar düzenlemektedir.. Bu turlara katılmanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

 5. 5
  selimiyeotel
  Yeni Üye
  Selimiye Köyü, aynı adı taşıyan koyun kenarında kurulmuş şirin bir balıkçı köyüdür. Köyün küçük bir meydanı ve ufak bir marinası vardır. Yakın zamana dek ulaşım sadece deniz yolu ile sağlanmakta idi. Bu yüzden oldukça temiz ve el değmemiş bir doğası vardır. Güney Ege’nin en temiz denizlerinden biri Selimiye Koyu’dur. Halkı oldukça cana yakın ve tok gözlüdür. Geçimlerini koydan tuttukları balıkları satarak karşılarlar. Selimiye Köyü güvenlik probleminin neredeyse olmadığı bir köydür. Köyde hırsızlık ve asayiş olayları görülmez. Günün veya gecenin herhangi bir saatinde köyiçinde istediğiniz gibi dolaşabilirsiniz.
  Selimiye Köyü hareketli bir tatilden ziyade, büyük şehirlerin karmaşasından yorulmuş, gürültü ve kirlilikten kaçan insanların tatil yapmaktan hoşlanacağı sakin bir köydür. Çocuklu aileler içinde oldukça uygundur. Selimiye Köyü’nde gün horozların ötüşü ile başlar. Burası gelişmekte olan, henüz kalabalıklardan ve kirlilikten etkilenmemiş, koyunu, keçisi ile tipik bir Ege-Anadolu köyüdür. Köyde ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız marketler, sağlık ocağı, doktor, ebe-hemşire, 24 saat hizmet veren bir ambulans vardır.
  Köyümüzde sahil şeridinin bir kısmı yerleşim alanları içerisinde, bir kısmı ise dışındadır. Yüzme bilenler her yerden denize girebilirler.
  Köyün dağlarından toplanan adaçayı, kekik ve pek çok şifalı otlar köyün kadınlarından temin edilebilir.

+ Yorum Gönder
söğüt marmaris
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi