Karpuzbaşı Şelaleleri (Kayseri)

+ Yorum Gönder
Tatil Mekanları ve Türkiye Tatil Yerleri Bölümünden Karpuzbaşı Şelaleleri (Kayseri) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Karpuzbaşı Şelaleleri (Kayseri)

  Reklam  Karpuzbaşı Şelaleleri (Kayseri)

  Forum Alev


  Deniz seviyesinden 2000 m. yükseklikteki yörede Yedigöller ve Kapuzbaşı Şelaleleri görülüyor. Aladağlar'a yürüyerek çıkış dört, iniş iki saat sürse de Yedigöller ve Şelale çevresinde kamp yapan birçok gezgine rastlanıyor. Kayseri ili ilçesine 76 km. mesafede Kapuzbaşı Köyü yakınlarında 7 şelale olarak bulunan Kapuzbaşı Şelaleler bölgesi doğal sit alanı...
  ALADAĞLAR

  Kayalar arasında yer yer 70 m. yükseklikten coşkuyla akıp çevreye uçuşan su zerrecikleriyle serinlik saçan görkemli şelale Aladağ ve Aksu çayı sularıyla birlikte Zamantı Irmağına karışarak Seyhan Nehrine akıyor. Şelale dökülüşü sırasında çıkardığı ürpertici sesler ve görüntüsü nedeniyle ziyaretçilerini etkileyip beyin yorgunluğu ve düşüncelerden çarçabuk kurtararak, şaşkınlık içinde bırakıyor. Dağcılık, avcılık, akarsu balıkçılığı için uygun ortamların bulunduğu bölgede bağlı 3 km. uzaklıkta Yeşilköy ve 10 km. uzaklıkta Derebağ Şelaleleri bulunuyor.

  Kapuzbaşı Şelaleler Bölgesinde yemek yenecek bazı kır lokantaları ve kafeler var. Şelale suyunun oluşturduğu nehir kıyısında kurulu ağaç evler ve masalar kamp alanlarında odun ateşinde pişirilmiş pul biber soslu, süper lezzetli doğal alabalıkları yufka ekmek ve bahçeden henüz koparılmış domateslerden yapılan salatayı yeme imkanınız var.

  Kayseri'den geçiyorsanız şehir merkezindeki İskender kebapçısında yoğurtlu, tereyağlı iskender kebabının yanısıra buğusu, kokusu, dumanı üzerinde fırında pişirilmiş kağıtta pastırma bir başka denemeye değer yöresel tatlardan.

  Kapuzbaşı Şelaleleri nehir kenarında bazı ağaç evler var. (Robinson hayatı severlere) ve organize turlarla şelale yakınına veya Aladağ yedi göllere çadırlarla gelip kamp kurmak, uyku tulumunda yatmakta mümkün. Doğal bal, keçi peyniri, köy yumurtası, bahçe domatesi, yufka ekmekli sabah kahvaltısı ise özlenen lezzette.


  Kayseri'nin ilçesinde bulunan Kapuzbaşı Şelalelerine ulaşmak için yola çıkanları hiç de kolay olmayan toprak, inişli, çıkışlı, virajlı, zor koşullarda açılmış bir güzergah bekliyor.
 2. 2
  |¨MaD qİrL¨|
  Usta Üye

  --->: Karpuzbaşı Şelaleleri (Kayseri)

  Reklam  Harika Bir Yere Benziyorr
  Gezip Görmek Lazım...
  SağoL Sevinç AbLa..
 3. 3
  CaRaMeLa
  Bayan Üye
  Karpuzbaşı Şelaleleri

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi