NEFRET TOHUMU Greg Iles Roman Özeti

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ücretsiz E-Kitaplar Bölümünden NEFRET TOHUMU Greg Iles Roman Özeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hakan
  Administratör
  Reklam

  NEFRET TOHUMU Greg Iles Roman Özeti

  Reklam  NEFRET TOHUMU Greg Iles Roman Özeti

  Forum Alev
  NEFRET TOHUMU Greg Iles

  NEFRET TOHUMU
  Greg Iles

  Artemis Yayınları ilk kitabı Spandau Phoenix ile New York Times çoksatan listesinde uzun süre kalmayı başaran Greg Iles’ın ‘Nefret Tohumu’ adını verdiği romanını okurla buluşturuyor.

  Beklenmedik olaylar ve dehşet verici ayrıntılarla yüklü ‘Nefret Tohumu’, Greg Iles’ın en karmaşık ve unutulmaz romanı.

  Ünlü bir yazar olan Penn Cage’in ağzından anlatılan roman tam bir Güneyli kasabası hikayesi; iğrenç okullar, batmış bir ekonomi ve ırkçılığın yarattığı gerginlik sonucu ölüm döşeğinde olan bir kasabanın resmi bu. Iles, Natchez’i son derece gerçek karakterlerle dolduruyor ve ayrıcalıklı gençlerin artık yalıtılmış hayatlar sürmediğinin altını çiziyor.

  Penn Cage, Kate Townsend cinayetinin arkasındaki sarsıcı gerçeği meydana çıkardığında artık sessiz Güneyli kasabası hiçbir zaman eskisi gibi olmayacaktır.

  ‘Nefret Tohumu’, yazar Greg Iles’in uzun süredir beklenen kahramanı Penn Cage’i yeniden karşımıza çıkarıyor. Romanın yeni karakteri ise gençlik dönemlerinde bir kaza sırasında Penn’in hayatını kurtaran saygın doktor Drew Elliott.

  Natchez’in önde gelen iki vatandaşı Drew ve Penn, mezun oldukları okul St. Stephen Prep’in idari kurulundadırlar.. Mississippi Nehri yakınlarında genç bir kız öğrencinin çıplak cesedi bulununca bütün topluluk adeta şoka girer. Ancak hiçbiri Penn’den daha şaşkın değildir çünkü kısa bir süre sonra en yakın arkadaşının, bu kızla tutkulu bir ilişkisi olduğunu öğrenecektir.

  Greg Iles (Yazar)
  Greg Iles 1960, Almanya doğumlu. Gençliğini Natchez, Mississippi’de geçirdi ve 1983 yılında Mississippi Üniversitesi’nden mezun oldu. Yıllarca ‘Frankly Scarlet’ adlı müzik grubunda çaldı.

  Greg’in romanları on ikiden fazla dile çevrildi ve dünya çapında yirmiden fazla ülkede yayımlandı.

  Yazar boş vaktinin çoğunu hâlâ müzik yaparak geçiriyor. Efsanevi grup The Rock Bottom Remainders’ın bir üyesi. Bu grupta da Dave Barry, Ridley Pearson, Stephen King, Scott Turow, Mitch Albom, Roy Blount Jr. ve James McBride gibi yazarlar da yer alıyor.

  Greg şu sıralar eşi ve iki çocuğuyla birlikte Mississippi’nin Natchez kentinde oturuyor. Bloody Mary adlı romanı Şubat 2005’te basıldı ve New York Times çok satanlar listesine sekiz numaradan giriş yaptı.

  Nefret Tohumu
  Artemis Yayınları, 643 sf.
  Çeviren: Demet Altınyeleklioğlu
  Tür: Roman 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: NEFRET TOHUMU Greg Iles Roman Özeti

  Reklam  roman türündeki eserin çevirisini yapan kişi Demet Altınyeleklioğlu dur kitap Artemis Yayınları tarafından yayınlanmış olup 643 sayfadan oluşmaktadır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi