Berci Kristin Çöp Masalları (Latife Tekin) Özeti

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ücretsiz E-Kitaplar Bölümünden Berci Kristin Çöp Masalları (Latife Tekin) Özeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Berci Kristin Çöp Masalları (Latife Tekin) Özeti

  Reklam  Berci Kristin Çöp Masalları (Latife Tekin) Özeti

  Forum Alev
  Latif Tekin // Berci Kristin Çöp Masalları


  Berci Kristin Çöp Masalları, bir doğuş, bir kuruluş, bir türeyiş öyküsüdür. Kentin kıyısında, çöplükte, fabrika atıklarının ortasında doğan bir hayatın öyküsü. Kentin çöpünden, yabancı oldukları kültürün artıklarından, paslı tenekeden, kartondan, naylondan, muşambadan, plastikten, bir yandan da cenk hikâyeleri, maniler, tekerlemeler ve ağıtların dilinden yaratılmış gecekondunun masalı.

  Hep bir ses duyulur sayfalardan; rüzgârın uğultusu, martı çığlıkları, bağrışmalar, küfürler, fabrika gürültüleri ya da silah sesleri. Sesin ağır bastığı bu roman, geleneksel seslerden yararlanarak bestelenmiş bir senfoniye benzer.

  İnsan, daima ilksel haliyle, başlangıcıyla kendini oluştururken vardır bu anlatı içinde. O yüzden mağara resimlerini andırır bu anlatım özelliği. O resimlerin yalın olduğu kadar sarp, plastik olduğu kadar da doğal estetiğine ulaşmış, bu özelliği modern edebiyatın ortamına çevirebilmiş bir yazarın başarısıdır.

  Yunancadan Farsçaya, Almancadan Hollandacaya kadar pek çok dile aktarılan Berci Kristin Çöp Masalları, çevrildiği her dilde büyük heyecanla karşılanmıştır.


  (Arka Kapak)
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Berci Kristin Çöp Masalları (Latife Tekin) Özeti

  Reklam  İlk Yayınlanma Tarihi: 1984 yılıdır Berci Kristin çöp masalları roman Latife Tekin tarafından yazılan romandır Latife Tekin, 1980 dönemi ve sonrası Türk Romanı için oldukça özgün ve önemlidir+ Yorum Gönder
berci kristin çöp masalları özet,  berci kristin çöp masalları özeti,  atıklar ve fabrikalar,  latife tekin berci kristin çöp masalları özeti,  berci kristin çöp masalları konusu
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi