Boyalı Kuş (Jerzy Kosinski) Özeti

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ücretsiz E-Kitaplar Bölümünden Boyalı Kuş (Jerzy Kosinski) Özeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Boyalı Kuş (Jerzy Kosinski) Özeti

  Reklam  Boyalı Kuş (Jerzy Kosinski) Özeti

  Forum Alev  Boyalı Kuş, bir çocuğun 2. Dünya Savaşı esnasında başına gelen korkunç olayların romanı. Birçok ailenin yaptığı gibi annesi ve babası, para karşılığında çocuğa bakması için bir aile bulur. Ancak bu girişim başarılı olmaz... Esmer olması sebebiyle halk tarafından "Çingene ve Yahudi" olarak nitelendirilen kahramanımız, o köyden bu köye kaçar durur. Çingenelik ve Yahudiliktir onun boyası. Yer yer kendisinin kötü bir ruh olduğuna inanır çocuk. Makro savaş, çocuk ruhunda mikrolaşır.

  "Ne kadar çok insandan nefret ediyordum ben de. Bir gün geri dönüp evlerini ateşe vermeye, çocuklarıyla hayvanlarını zehirlemeyi, onları dipsiz bataklıklara çekmeyi kaç kere düşledim. İblislerin adamı olmuş, onlarla anlaşma yapmıştım." der kahramanımız.

  Yaşadıklarını çocuk kalbiyle anlamlandırmaya çalışır; "Buldum"der . "Her şeyin nedenini anlıyorum şimdi. Tanrının neden yakarışlarıma kulak asmadığını, neden Garbos'un beni tavana asıp dövdüğünü, neden dilsiz olduğumu, hepsini anlıyorum. Bütün bunlar kalmuklar gibi kara gözlü, kara saçlı olduğumdandı. Bilinmeyen bir iblisin isteğiyle bu vahşi soydan gelmiştim, bağışlanmama imkân yoktu..."

  Boyalı Kuş, Jerzy Kosinski, e Yayınları, Roman, 239 sayfa.
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Boyalı Kuş (Jerzy Kosinski) Özeti

  Reklam  şiddet unsurları barındıran roman Jerzy Kosinski'nin 1965 yılında yazdığı tartışmalı romanıdır. II. Dünya Savaşı sırasında Doğu Avrupa'da dolaşan bir çocuğun hikâyesini anlatmaktadır+ Yorum Gönder
boyalı kuş-jerzy kosinski özeti,  boyalı kuş kitap özeti,  boyalı kuş özet,  boyalı kuş özeti,  boyalı kuş kitabı özeti
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi