Süper Beyin Noetik Paradigma - Mustafa Karnas kitap tanıtımı - kitap özeti

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ücretsiz E-Kitaplar Bölümünden Süper Beyin Noetik Paradigma - Mustafa Karnas kitap tanıtımı - kitap özeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye
  Reklam

  Süper Beyin Noetik Paradigma - Mustafa Karnas kitap tanıtımı - kitap özeti

  Reklam  Süper Beyin Noetik Paradigma - Mustafa Karnas kitap tanıtımı - kitap özeti

  Forum Alev
  Süper Beyin Noetik Paradigma - Mustafa Karnas kitap tanıtımı - kitap özeti

  Kitabın künyesi
  Süper Beyin Noetik Paradigma
  Mustafa Karnas

  Truva Yayınları / Güncel-Alternatif Dizisi

  184 sayfa, 2. hamur, ISBN: 9786055638276; Boyut: 14 x 20 cm; Baskı Tarihi: Mart 2010


  Kitap hakkında

  Noetik, Eski Yunancada "algılamak", "anlamak" ya da "kavramak" anlamına gelen "noetikos"tan (nottos) türetilmiş bir sözcüktür. İlkçağ Yunan felsefesinde, sadece duyular ya da deneyle değil de aynı zamanda akıl yoluyla kavranılan bilgi türü için kullanılan genel bir kavramdır. Duyumdan ve deneyimden bağımsız, salt düşüncenin ürünü olan kavramların genel bir ifadesi için de kullanılır.

  Mustafa Karnas, geleceğin bilim dalının yolunda giderek, Noetik bilimin şifrelerini ortaya koyuyor. Uzmanlık ile sınırlanmış, Panoptic disiplinleri bir yetersizlik içinde olan bilgi kategorileri, beynin düşmanıdır ve resmin bütününün görülmesini engeller.
  Bu durumda, aynı anda tüm bilimleri merkezine alan bir bilime ihtiyacımız vardır. Bu da "Noetik Omnoloji"dir. Resmin bütününü görme sanatına "Noetik Omnoloji" diyebiliriz. Gelecekte, düşüncenin önündeki engelleri aşmanın yolu bu bilim dalı olacak. Eğer bir insan antik Mısır bilgeliği, mistizm ve günümüz sembollerini bir birleşik bütünün parçaları olduğunu görebilseydi, hayatın "Hakikat" bilgisine kolayca sahip olabilirdi.

  İşte Noetik düşünme sanatı, bu bilginin peşinde giden yeni bir bilim dalıdır. Amacı, aklın sırlarını çözmektir. Matematik ve kimya gibi bilim dalları ile mistizm ve okultizmin aynı kazanda kaynamasıdır. Bilgelerin akademisinde, geleceğin bilgilerine akıllarını nasıl kullanacaklarını öğreten bir disiplindir. Yazar, Noetik bilimin kapıları ilk kez Türk okurlarına açıyor. Aklın sınırları, evrenin sınırlarına ve tarihin gizemlerine ulaşıyor.

  Kitap kapağı  ..
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Süper Beyin Noetik Paradigma - Mustafa Karnas kitap tanıtımı - kitap özeti

  Reklam  noetikos algılamak vaya anlamak anlamlarına gelmektedir Truva Yayınları tarafından kaleme alınan yazı 184 sayfadan oluşup basım Tarihi Mart 2010 yılıdır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi