İstanbul Bilgi Üniversitesi

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Üniversiteler Bölümünden İstanbul Bilgi Üniversitesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Princess
  Üye
  Reklam

  İstanbul Bilgi Üniversitesi

  Reklam  İstanbul Bilgi Üniversitesi

  Forum Alev
  Genel Bilgiler
  Bilgi Üniversitesi 1996 yılında kurulmuş bir vakıf üniversitesi. Bugüne kadar tanınmış birçok simayı bünyesine dahil etmekle dikkatleri üzerine topladı. Böylece eğitim kalitesini de üst seviyelere getirdi.
  İstanbul Bilgi Üniversitesi bir kent üniversitesi niteliğini taşıyor. Kuştepe ve Dolapdere olmak üzere kent merkezinde 2 kampüste eğitimler veriliyor ve şehir dışında bulunmayı tercih eden pek çok üniversiteden bu noktada ayrılıyor.
  Üniversite’de öğrenci ve akademisyenler ‘birlikte öğrenme süreci’ne kendilerini dahil etmiş durumda. Böylece uluslar arası kalite ve standartlarda en üst noktalara ulaşmak mümkün. Öğrencilerin iyi bir formasyona sahip, çok boyutlu düşünebilen, becerileri yüksek bireyler olarak yetiştirilmesi hedefleniyor.
  Barınma
  Bilgi’de bir erkek yurdu ve iki kız yurdu bulunuyor. Yurtlarda donanımlı mutfak, internet, etüd - TV odaları, çamaşır yıkama, kurutma ve ütü mekanları bulunuyor. Yurtlar shuttle servislerden faydalanabiliyor.


  Beslenme
  Kampüslerde fast-food, sıcak yemek, pastane gibi hizmetler veriliyor.


  Teknoloji
  Bilgi’de laboratuar, kütüphane, internet kafeler, akademik ve idari personel kullanımında toplam 2000 bilgisayar mevcut. Bunun dışında müzik stüdyoları, Bilgi TV, Radyo Bilgi gibi olanaklar da var. Ayrıca Bilgi Üniversitesi öğrencisi olduğunuz takdirde bir de @bilgi.edu.tr e-postanız oluyor.

  Sağlık
  Kampüslerde revir, görevli doktor ve hemşire bulunuyor. Hafta içi her gün Kuştepe ve Dolapdere kampüslerinde 09:00-17:30 arasında, öğrencilere sağlık hizmeti veriliyor. Daha ciddi hastalıklar için Şişli Etfal Hastanesi’nde öncelik hakkı ve Osmanoğlu Kliniği ile indirim konusunda ortak çalışılıyor.

  Ulaşım
  Kuştepe ve Dolapdere kampüsleri arasında düzenli olarak servisler yapılıyor. Yurtlardan ve Mecidiyeköy merkezden de düzenli servisler yapılıyor.
  Burslar
  Bilgi Üniversitesi’nde lisans programlarının hepsinde burslu kontenjan var. Burslu öğrenciler öğrenim ücreti ödemez. Burslar öğrenim boyunca devam eder, ortalama veya ders geçmeye göre kesintiye uğramaz. Bilgi’de üniversitelilerin %20’si burslu. Hazırlık sınıfı da burs programının dahilinde. 2. 2
  NURCANGEL
  Üye

  --->: İstanbul Bilgi Üniversitesi

  Reklam  güzel bilgin için teşekkür ederizzz 3. 3
  İsmail
  Üye
  tanıtım ve bilgiler için sağul üniversiteyi görmüştüm güel bir yer:)+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi