Hülya Avşar Kimdir

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Bayan Sanatçı Biyografileri Bölümünden Hülya Avşar Kimdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  g_gizem
  Üye
  Reklam

  Hülya Avşar Kimdir

  Reklam  Hülya Avşar Kimdir

  Forum Alev
  1963 yılında Edremit’te doğdu. Bir gazetenin (Bulvar) güzellik yarışması
  sonucu sinemaya geçti (1982). Haram adlı filmle oyunculuğa başladı (1983).

  Önemli filmleri: Yarın Yarın (Sami Güçlü), Uzun Bir Gece (Süreyya Duru),
  Fatmagül'ün Suçu Ne (Süreyya Duru), Çil Horoz (Süreyya Duru), Benim
  Sinemalarım (Füruzan, Gülsün Karamustafa).

 2. 2
  aybuke
  Usta Üye

  --->: Hülya Avşar (1963)

  Reklam  Emral ve Celal Avşar'ın ilk çocuğu olarak Edremit-Balıkesir'de dünyaya geldi. Ailesi tarafından "malakan curri" diye çağırılırdı. Sarışın anlamına gelir. Anne tarafından Balıkesir'li olan Avşar'ın baba tarafı Ardahan/Hasköy'lüdür. Hülya Avşar, Avşar-Pirebat Kürt aşiretine mensuptur. Rivayete göre, bu aşiretin yüzyıllar önce Bingöl'den Ardahan'ın Hasköy ilçesine yerleştiğide söylenir. Babası Celal Kürt ve annesi Emral ise Türk kökenli bir aileye mensuptur.
  Bulvar Gazetesi'nin düzenlediği Kâinat Güzellik Yarışmasında birinci seçildi (1982), fakat evlendiği ortaya çıkınca tacı geri alındı. 1983 yılı Avşar'ın yaşamında dönüm noktasıydı. Fikret Hakan ve Salih Güney ile başrolü paylaştığı "Haram" filmi ile kariyerine başladı.
  Kariyerine müzik eğitimi aldıktan sonra müzikaller, altı albüm ve bir single ile devam etti. 2000 yılında Kral TV tarafından düzenlenen yılın müzik ödüllerinde en iyi kadın şarkıcı ödülüne layık görüldü. Medyapım tarafından talk show formatında yayınlanan programının yönetmenliğini Birkan Uz ve Uğur Aksay yaptı. Hülya Avşar, Günaydın'da köşe yazarlığı yaptıktan sonra, Show TV'de Hülya Avşar Show'u yaptı. Avşar Show aynı zamanda Türkiye'de ilk defa Uğur Aksay tarafından uygulanan 16/9 mm sinematografik formattaki dijital rejili seti ile çekilen show programı olma özelliğini taşımaktadır.
  Bu TV şovuyla aynı anda sergilediği tek kişilik tiyatro oyunundan başka, reklam filmlerinde oynadı ve hâlâ "Hülya" adlı aylık derginin editörlüğünü yapmaktadır.
  Kaya Çilingiroğlu ile olan evliliğinden Zehra isminde bir kız çocuğu sahibidir. Çift, 2005 yılında boşandı. Beşiktaş taraftarıdır.
  Kaya Çilingiroğlu'ndan boşandıktan beri iş adamı Sadettin Saran ile beraber yaşamaktadır.
  Annesi Emral Avşar 4 Şubat 2009da kanserden hayatını kaybetmiştir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi