Şükriye Tutkun Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Bayan Sanatçı Biyografileri Bölümünden Şükriye Tutkun Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Şükriye Tutkun Kimdir?

  Reklam  Şükriye Tutkun Kimdir?

  Forum Alev
  1965 yılında doğdu. Liseyi bitirdiği yıl Konservatuvar Opera-Şan bölümünü kazanmasına rağmen, zorunluluklar nedeniyle okul yerine işe gitmeye başladı. Çalışırken, bir taraftan da TRT Gençlik Korosu, İstanbul Operası Gençlik Korosu, St. Antoine Kilisesi Korosu´nda şarkı söylüyordu.

  Konservatuavar sınavına tekrer girip, birincilikle kazandı. Öğreniminin devam ettiği süre boyunca çocuk yuvalarında müzik öğretmenliği yaparak, çocuk koroları çalıştırarak iş yaşamına da devam etti. Konservatuvar eğitimi Şükriye Tutkun için teknik açıdan geliştiriciydi. Her gün yeni aryalar öğreniyor, küçük okul dinletilerinde onları seslendirerek beğeni topluyordu. Ancak, içinde bir eksiklik duygusu vardı, aryaları söylerken duygulanamıyordu. Şan hocasıyla türkü çalışmaya başladığında eksikliğin ne olduğunu keşfetti. Sesinin ve duygularının türkülerle var olduğunu, türkülerde kendini ve duygularını bulduğunu, mutlu olduğunu farketti. Albüm yapmak gündeme geldiğinde hiç düşünmeden 'Ben Türkü söyleyeceğim' diyen Şükriye Tutkun´un, albümün adı 'Sevin Gayrı'.

  DİSKOGRAFİ
  Sevin Gayrı
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Şükriye Tutkun Kimdir?

  Reklam  Opera bölümünü bitirdiği halde sevdiği bölümle ilgilenirken çalışmak zorunda kalmış şarkı söylemeyi çok sevdiği için bu alanda birincilikleri ve başarıları bulunmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi