Solange Knowles Kimdir

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Bayan Sanatçı Biyografileri Bölümünden Solange Knowles Kimdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Solange Knowles Kimdir

  Reklam  Solange Knowles Kimdir

  Forum Alev
  Solange Knowles, Houston, Teksas'ta Matthew ve Tina Knowles'ın kızı olarak dünyaya gelmiştir. Babası Afro Amerikan ve annesi Creole (Afro Amerikan, Kızılderili ve Fransız) kökenlidir.Ayrıca, söz yazarı Angela Beyincé'nin kuzenidir
  Solange Knowles, 2001 yılında
  Destiny's Child'ın tatil albümü 8 Days of Christmas'da yer aldı. Albümdeki "Little Drummer Boy" ve "Proud Family" parçalarının geri vokallerinde yer aldı. Sonraki yıl Lil Romeo'nun Game Time adlı ikinci stüdyo albümüne konuk oldu. Ayrıca aynı yıl Kelly Rowland'ın Simply Deep albümünde söz yazarı ve prodüktör olarak yer aldı.
  Solange aynı zamanda ilk stüdyo albümü için çalışıyordu. Albümün prodüktörlüğünü Jermaine Dupri,
  The Neptunes, Linda Perry ve Timbaland gibi isimler üstlendi. Solange, albümü için on bir parça kaydetti ve albümün ismi Solo Star olarak belirlendi. Albümün ilk single'ı, Damon Elliott prodüktörlüğünde "Feelin' You (Part II)" parçası oldu. Şarkı, Billboard Hot 100 listesine girememekle birlikte, Hot R&B/Hip-Hop Singles Sales listesinde 3 numaraya ulaştı.Solo Star, Amerika Birleşik Devletleri'nde 21 Ocak 2003'te yayımlandı. Albüm, 112,000 adetlik satış rakamı elde ederek Billboard 200'de 49 numara ve Top R&B/Hip-Hop Albums'de 23 numara oldu.
  Solange sonraki yıl Destiny's Child, Rowland,
  Michelle Williams, Trin-I-Tee 5:7 ve Beyoncé'nin şarkılarına katkıda bulundu. Ayrıca 2005 yılında Destiny's Child'ın "Soldier" adlı videosunda yer aldı ve o yıl Solange, oğlu Daniel'a hamileydi.
  2007 sonunda Solange,
  Geffen Records ile anlaştıktan sonra yeni albümü için çalışmalara başladı.Albümün prodüksiyonunda Cee-Lo Green, Soulshock & Karlin, Polow da Don ve Mark Ronson göre alırken, vokallerde Q-Tip, Lil Wayne, Estelle ve Bilal yer aldı.
  Solange, Sol-Angel and the Hadley St. Dreams adını taşıyan albümünün kayıtlarını 2008'de tamamladı. Albümün ilk single'ı, prodüktörlüğünü
  The Neptunes'un üstlendiği "I Decided" parçasına seçildi. Şarkının videoklibi Nisan 2008'de çekildi ve tanıtımı BET kanalında 4 Haziran2008'de yapıldı. Single, Billboard Hot Dance Singles Sales listesinde ve Hot R&B/Hip-Hop Singles Sales listelerinde 1 numaraya ulaştı. Solange, "I Decided"ın Avrupa ve İngiltere sürümünde daha önce Beyoncé ve Kelly Rowland parçalarını remixleyen Freemasons ile çalıştı ve bu sürümün adı "I Decided Part II" oldu. Parçanın bu sürümü 11 Ağustos'ta piyasaya çıktı.
  Knowles, Şubat 2004'te futbolcu Daniel Smith ile evlenmiştir ve
  18 Ekim 2004'te Daniel Julez Smith Jr. adındaki oğlunu dünyaya getirmiştir.
  Ekim 2007'de Solange, Essence dergisine verdiği bir röportajda Daniel Smith ile boşandığını açıklamıştır.


 2. 2
  MÜCEN
  Bayan Üye

  Cevap: Solange Knowles Kimdir

  Reklam  ünlü şarkıcı boyencenin kız kardeşidir çok yönlü bir sanatçıdır şarkıcı ,dansçı , aktris ,söz yazarı gibi pek çok özelliği yapısında barındırmaktadır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi