Vanessa Mae Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Bayan Sanatçı Biyografileri Bölümünden Vanessa Mae Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Vanessa Mae Kimdir?

  Reklam  Vanessa Mae Kimdir?

  Forum Alev
  Asıl adı Vanessa-Mae Vanakorn Nicholson olan genç müzisyenin hayatı tam bir başarı öyküsü. Dünya onu Vanessa - Mae olarak tanıdı ve sevdi. Vanessa, 27 Ekim 1978'de, Singapur'da doğdu. Tam 196 yıl önce, aynı tarihte bir başka büyük müzisyen; Paganini doğmuştu. Ne tuhaf rastlantı, değil mi? Vanessa'nın annesi Çinli, babası Taylandlı. Vanessa 3 yaşında piyano dersi almaya başladı. Annesiyle babası boşanınca, daha 4 yaşındayken İngiltere'ye taşındı ve İngiliz vatandaşı oldu. Annesi Pamela bir avukatla; Graham Nicholson ile evlendi. Yarı-profesyonel bir piyanist olan Pamela çocuğundaki büyük yeteneğin ilk kaşifi oldu. Vanessa 1985 yılında, henüz beş yaşındayken keman çalmaya başladı. Kemanla tanışmasında üvey babasının payı büyük. Graham Nicholson da hobi olarak keman çalıyordu. Vanessa'nın altı yaşındayken tanıştığı bir piyano hocası, onun çarpıcı yeteneğine hayran kalmıştı. Vanessa 8 yaşında Çin'e gitti ve orada Devlet Konservatuarı'na kaydoldu. 1989'da on yaşındayken ilk kez bir orkestrayla birlikte konser verme fırsatını elde etti. 12 yaşında geldiğinde bir ilk uluslararası turnesine çıktı ve bütün dünyaya ne denli yetenekli bir müzisyen olduğunu kanıtladı.

  Dünyanın en güzel insanlarından biri

  Annesi, kızının daha fazla ünlü olmasını ve daha iyi şartlarda çalışmasını arzuluyordu. Bu nedenle sıkı bir menajer arayışına girdi ve sonunda menajer Mel Bush ile tanıştı. 13 yaşında Vanessa ve menajeri Mel Bush, EMI Plak Şirketi'yle görkemli bir anlaşma imzaladı. Bugün Britanya'nın en fazla para kazanan kadın sanatçıları listesinde en üst sıralarda. Dünyanın en popüler enstrümantistlerinden biri olduğu da bir gerçek. Jean Paul Gaultier'in 1999 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu tanıtmak için Paris'te ünlü mankenlerle birlikte podyuma çıktı. People dergisi onu dünyanın en güzel insanlarından biri olarak ilan etti. Yani sadece yeteneği değil, güzelliği ve karizmasıyla da o bir dünya starı.
  Vanessa'nın popüler müzik kariyerini incelemeye devam edersek, onun 1991'de çıkardığı Violin adlı albümden söz etmemiz bir zorunluluk. Bu albümün gelirini bir hayır kurumuna bağışlayan sanatçı, 1992'de elektro keman çalmaya başladı. EMI ile anlaşma imzaladıktan sonra, dünya pop müzik piyasasına "techno acoustic fusion" tarzının öncülerinden biri olarak tanıtıldı. EMI destekli albüm "The Violin Player", piyasaya sürülmesinden çok kısa bir süre sonra onlarca ülkede liste başına çıkıverdi. 1996'da Vanessa-Mae, En İyi Kadın Sanatçı dalında Brit Ödülleri'ne aday oldu. Popüler müzik dünyası, klasik müzik tedrisatından gelen, bu disiplinli ve yaratıcı kadını benimsemişti artık. Vanessa zorlu bir kulvarda en önde koşmayı başarmıştı. Brit Ödülleri'nde bu kulvarda aday gösterilen gelmiş geçmiş yegane klasik müzik sanatçısı ve enstrümantalist Vanessa -Mae 'ydi. Vanessa, klasik müzik konusundaki iddiasından hiç vazgeçmedi, popüler albüm çalışmalarının yanında "The Classical Album" gibi serilerle eğitimini aldığı dalda da üretkenliğini gösterdi.
  16 Temmuz'da White Bird adlı yepyeni single'ı ile hayranlarını selamlıyor.
 2. 2
  MÜCEN
  Bayan Üye

  Cevap: Vanessa Mae Kimdir?

  Reklam  yarı çinli yarı taylandlı keman sanatçısıdır kemanı ile klasik şarkılara ve pop dahil diğer farklı tüm müzik çeşitlerini çalması ile ünlü sanatçı akustik ve elektro kemal çalmaktadır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi