Josh Duhamel Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Erkek Sanatçı Biyografileri Bölümünden Josh Duhamel Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Josh Duhamel Kimdir?

  Reklam  Josh Duhamel Kimdir?

  Forum Alev
  Josh Duhamel


  josh-duhamel.jpg

  Josh Duhamel, asıl adı Joshua David Duhamel, ABD'li sinema ve televizyon oyuncusu. 14 Kasım 1972'de Kuzey Dakota'da doğan Duhamel, dişçi olma hayalleriyle Minot Üniversitesi'ne başladı. New York'taki bir mankenlik ajansı tarafından keşfedilmesiyle kaderi yön değiştirdi.

  Biyografi

  Ünlü aktörün sinema macerası İngiliz yazar Oscar Wilde'ın "Dorian Gray'in Portresi" adlı eserinin sinema uyarlamasıyla başladı. Fakat bu film sinemalarda gösterime girmedi. Daha sonra "All My Children" adlı televizyon dizisinde "Leo Du Pres" karakterine hayat verdi. Bu rolle dikkatleri üzerine çeken aktör defalarca en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Emmy'ye aday gösterildi ve 2002 yılında bu ödülün sahibi oldu. Bu diziden ayrılmasının ardından NBC'nin ünlü dizisi "Las Vegas"ta "Danny McCoy" ile rol almaya başladı.("Las Vegas" dizisi, ülkemizde de CNBC-E adlı kanalda gösterilmektedir.) Diziye devam ederken sinemaya da ara vermedi ve "Win a Date With Tad Hamilton" adlı sinema filminde Topher Grace, Kate Bosworth gibi ünlü isimlerle rol aldı. 2004 yılında "People" dergisi tarafından "En Güzel 50" listesine seçildi. Bu arada sinemadaki çalışmalarına devam etti. "Turistas" adlı korku filminde "Alex" adlı karaktere hayat verdi. 2007 yılında vizyona giren "Transformers" adlı sinema filminde "Captain Lenox" adlı karaktere hayat verdi.

  Filmler

  • Transformers 2 2009 - Oyuncu
  • Whem in Rome 2009 - Oyuncu
  • Transformers 2007 - Oyuncu
  • Paradise Lost 2006 - Oyuncu
  • Hollywood'da Randevu 2004 - Oyuncu
  • Las Vegas Sezon 1 2003 - Oyuncu
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Josh Duhamel (Josh Duhamel Kimdir?

  Reklam  Transformers filmi ile adını duyuran genç ve yakışıklı aktör daha sonra bazı fillerde de rol almasına rağmen çok tutulduğu için filmin devam serilerini çektiler.+ Yorum Gönder
josh duhamel
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi