İlker İnanoğlu Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Erkek Sanatçı Biyografileri Bölümünden İlker İnanoğlu Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  İlker İnanoğlu Kimdir?

  Reklam  İlker İnanoğlu Kimdir?

  Forum Alev
  ilker inanoglu.jpg

  1965 yılında İstanbul’da doğdu. Annesi Filiz Akın, babası yönetmen – yapımcı Türker İnanoğlu olan küçük İlker yürümeye ve konuşmaya başlayınca soluğu setlerde aldı.

  Türk sinemasının ünlüleri İlker’in rn yakın dostları oldu, onların kucağında büyüdü.

  Sinemamıza İlker İnanoğlu adında yeni bir çocuk yıldız kazandıran Yumurcak filmi, Türk sinemasında bir çığır açmıştır… Daha önceki yıllarda Zeynep Değirmencioğlu (Ayşecik), Parla Şenol gibi kız çocuklarının kahraman oldukları filmler büyük ilgi toplamışlardı. İlker İnanoğlu’nun oynadığı Yumurcak filmi ise, Türk sinemasına ilk kez bir erkek çocuk yıldız kazandırmıştır.

  Antalya Film Festivalinde “En iyi Çocuk Oyuncu” ödülünü kazandı.

  Yumurcak filmleriyle ünlenen İlker İnanoğlu’nu daha sonra ülkede artan terör eylemleri üzerine babası İsviçre’nin Cenevre şehrindeki Leman Koleji’ne kaydettirdi.

  1986 yılında, Türkiye’ye gelen ve babasıyla çalışmaya başlayan İlker, Biricik adlı bir kızla tanıştı. Uzun bir flört döneminden sonra Biricik ile evlendi.ama mutluluğu uzun sürmedi.1986 yılında evlendiği eşinden 1988’de ayrıldı.

  İlker İnanoğlu Amerika’da sinema mastırını yapmak için gittiği LosAngelas’ta tanışıp evlendiği Amerikalı eşi Chloe’den bir oğlu oldu. Adını amcasının adını “Berker” koydular.

  Daha sonra çeşitli televizyon yapımlarında rol aldı.

  2006 yılında Yeşil Salkım’la evlendi.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: İlker İnanoğlu (İlker İnanoğlu Kimdir?

  Reklam  İlker İnanoğlu şu anda Arka Sokaklar adlı televizyon dizisinde bir polisi canlandırmaktadır.+ Yorum Gönder
sezer inanoğlu ve ilker inanoğlu kardeş mi,  sezer inanoğlu ilker inanoğlu kardeş mi,  ilker inanoğlu ve sezer inanoğlu kardeş mi,  ilker inanoğlu sezer inanoğlu kardeş mi,  ilker inanoğlu
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi