Soner Gerçeker Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Erkek Sanatçı Biyografileri Bölümünden Soner Gerçeker Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Soner Gerçeker Kimdir?

  Reklam  Soner Gerçeker Kimdir?

  Forum Alev
  1979 Yılının 23 Mayıs’ında Adana ‘da dünyaya geldi.O zamanlar bile şimdi de olduğu gibi huysuz olmayan,ne verirsen mutlu olabilen ve zahmetsiz bir bebeklik geçirdi…Tabii ki yaş ilerledikçe,bu özellikleri her şeyden mutlu olabilen özelliği dışında az da olsa değişti.Okula başlama çağı geldiğinde, ev ortamına fazla alışkın olduğundan,okula gitmemek için çeşitli bahaneler yaratmaya başladı.Çoğu zaman kendine,okula giderken çamura düşme süsü verdi; ama bu okula gitmesini engelleyemedi. Müziğe 8 yaşında başladı.Okulun düzenlediği yıl sonu müsamerelerinde görev aldı.İlk sahne deneyimini Türk sanat müziği yorumlayarak,Adana ordu evinde gerçekleştirdi.Belki de oradaki büyüklerinin çatal bıçaklarını bir anda bırakıp,onu pür dikkat izlemeleri onu bu mesleği seçmeye itti.Ardından orta öğretim ve lise dönemi başladı.Artık müzik vazgeçilmezdi onun için.Bulunduğu her ortamda şarkı söylemesi istendi kendisinden.İlk klavye eğitimi başladı,ardından özel gitar dersleri.Hocaları sesinin güzelliğini fark ettiklerinde,gitar eğitimi yarıda kaldı ve ses eğitimi dersleri ağırlık kazandı.Uzun yıllar şan eğitimi ve nota-solfej dersleri aldı.Bir süre Adana musiki cemiyetine devam etti fakat asıl tarzı batı müziği olduğu için bu yönde geliştirdi kendini.Vakıf konserleri,yıl sonlarındaki resitaller ve sadece tercih ettiği bar programları yaptı.Birçok radyo programına davet edildi.

  Müzikte en verimli olduğu sene 2000 senesiydi.En sevilen bestelerini bu senelerde yaptı.2001’de diksiyon dersleri aldı ve Kanal A televizyonunda kendisinin hazırlayıp sunduğu bir canlı performans programı olan Müzik Ekstra’yı yaptı.Kısa zamanda çok tercih edilen bir program oldu ve birçok ünlü ismi programına konuk etti.İstanbul’a gelmesi için teklifler aldı ama onun için henüz zamanı değildi.Aynı sene halkla ilişkiler bölümünü kazandı.İdealindeki diğer meslek de buydu.2003 onun için belki de en zor geçen yıldı.Hayatındaki en özel insanı kaybetti,annesini…Böyle bir acının ardından Pop star yarışmasının ilk serisine katıldı,Deniz Seki desteğiyle İstanbul’a davet edildi.İddialı isimler arasında olsa da yanlış şarkı seçimi elenmesine sebep oldu.O sıralar çok üzüldü; ama daha sonra elenmenin mutluluğunu yaşadı.Belki de kazanmış olsaydı,isminin başındaki o yarışmacı sıfatını asla silemeyecekti. Aynı sene Çukurova Ses Yarışması'nda 2.oldu ve ardından 2004’de Çukurova tv'de Soner’le Performans adlı programını yaptı.


  2005 yazında bir arkadaşının isteği üzerine 'Haketmedim Seni' şarkısı amatör bir kayıtla internete verildi.O bu duruma çok sinirlendi: ama o şarkı,Türkiye’de ve hatta dünyanın birçok ülkesindeki dinleyicilerle buluştu ve çok sevildi.  Soner şimdi kendisine gelen projeleri değerlendiriyor.Dinleyicilerini memnun edebilecek iyi işlerde bulunmak tek amacı.Samimi duruşu, mükemmelliyetçiliği ve en önemlisi müziğe ve sevenlerine olan saygısı hep takdir edildi.Hayat felsefesi edindiği bir sözü var:”Herkes tarafından sevilen,yalancı bir insan olmaktansa ; sevilmeyen doğru bir insan olmayı tercih ederim.

  Soner'in amacı bugüne kadarki müzik birikimini, güzel bir albümle siz sevenleriyle buluşturmak…
 2. 2
  ZİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Soner Gerçeker Kimdir?

  Reklam  Davranışları ile hayat çizgisiyle örnek alınacak biridir. Müzik yapmak beste yazmak onun en büyük idealidir. Bunu gerçekleştirmiş ve besteleri bir çok ülkede sevilmiştir.+ Yorum Gönder
soner gerçeker kimdir,  soner gerçeker kim
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi