Chris Brown Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Erkek Sanatçı Biyografileri Bölümünden Chris Brown Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Chris Brown Kimdir?

  Reklam  Chris Brown Kimdir?

  Forum Alev
  Chris Brown  1988 doğumlu Christopher Maurice Brown, Def Jam Records’dan Tina Davis’in desteğini alarak New York’daki bir müzik yarışmasına katılıp burada müzik konusundaki yeteneğini gösterdi. Küçük yaştayken Michael Jackson, Stevie Wonder ve Sam Cooke gibi sanatçılarla beslenen Brown, 2004 senesinde Jive Records ile ilk albümü için anlaşmaya vardı. Albümün kayıtlarında Scott Storch, The Underdogs, Dre And Vidal, Bryan Cox, Bow Wow ve Jermanine Dupri gibi isimlerle işbirliği yapan genç rapçi, 2005 ortalalarında çıkaracağı ilk albümünden, ilk single olarak “Run It!”i piyasaya sürdü.

  Amerika listelerinde beş hafta 1 numara olan single ile iyi bir çıkış yakalayan Chris Brown, Kasım 2005’de “Chris Brown” adlı ilk albümünü çıkardı. İlk haftada 155,000 kopya satan albüm, Amerika listelerinde 2 numaraya yerleşirken, Brown bu albümle tüm dünyada şu ana dek 3 milyon satmayı başardı. Albümden çıkan diğer single’lardan “Yo”, Amerika listelerinde 7 numara olarak yine sanatçıyı listelerde önemli bir yere getirdi ve albüm Amerika’da platin plak kazandı. 2006 senesinde “Chris Brown’s Journey” adlı bir DVD piyasaya süren rapçi, bu DVD’de kendi hayatıyla ilgili görüntüleri hayranlarına ulaştırdı.

  2007 senesinde 2. albümü "Exclusive"i çıkartan Chris Brown, müzik kariyerinin yanısıra oyunculuğa da soyunarak aynı sene gösterime giren “Stomp The Yard” filminde rol aldı. On sekizinci yaş günü için gerçekleştirdiği muazzam kutlamayı MTV'nin hit programı "My Super Sweet 16" ile ekrana taşıyan Brown albüm ve film çalışmalarına hızla devam ediyor.

 2. 2
  MÜCEN
  Bayan Üye

  Cevap: Chris Brown Kimdir?

  Reklam  1989 doğumlu olmasına rağmen yani oldukça genç olan Chris Brown amerika birleşik devletlerinde kamet ediyor ve şarkıcı, söz yazarı, rapçi, dansçı ve oyunculuk yapmaktadır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi