Minton Yazılım Yükleme işlemleri

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Uydu Alıcıları Frekanslar Bölümünden Minton Yazılım Yükleme işlemleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Federal Ajan
  Üye
  Reklam

  Minton Yazılım Yükleme işlemleri

  Reklam  Minton Yazılım Yükleme işlemleri

  Forum Alev
  Yazılım güncelleme işlemleri

  1. Aktarım kablosunun uygun ucunu resimdeki gibi bilgisayarın seri portuna (RS-232) takınız. Seri port bios tan aktif edilmiş olmalıdır.Seri portu kullanan başka bir cihaz (fax/modem v.b.) olmamalıdır.

  2. Aktarım kablosunun diğer ucunu resimdeki gibi uydu alıcısının arka tarafındaki RS-232 portuna takınız. Bu işlem sırasında uydu alıcısı kapalı durumda ve elektrik fişi prizden çekili konumda olmalıdır.

  3. Uydu alıcısını yazılım yükleme duruma getirmek için aşağıdaki işlemleri yapınız. Önce elektrik fişini prize tekrar takınız.

  MSR 5821 Ön paneldeki "OK" tuşu basılı tutularak "Power" tuşuna basılmalıdır.
  MSR 5860AC
  MSR 5860 BC Ön paneldeki "OK" ve "Power" tuşları basılı tutularak arka paneldeki "on/off" düğmesi "on" konumuna getirilir.
  MSR 5860 C
  MSR 5860 D
  MSR 5860 E Ön paneldeki "Power" ve "ch" tuşları basılı tutularak arka paneldeki "on/off" düğmesi "on" konumuna getirilir.
  MSR 5860 F
  MSR 5860 G Arka paneldeki "on/off" düğmesi "on" konumuna getirilir.

  4. Uydu alıcısının ekranında resimdeki gibi " LOAD " yazısını gördüğünüzde, uydu alıcısı yazılım yükleme için hazır konuma gelmiş demektir.

  5. Bilgisayar üzerinde, yüklemiş olduğunuz todvb programını çalıştırınız. Program zip dosya formatındadır. Bu formatı açabilmek için sisteminizde winzip [ www.winzip.com ] v.b. programların yüklü olması gereklidir. Microsoft Windows XP' ye sahipseniz bu özellik hazır olarak gelmektedir. todvb programını herhangi bir klasöre açıp, çalıştırınız.

  6. todvb programındaki " HEX " butonuna basınız . indirmiş olduğunuz uydu alıcınızın modeline göre, uygun yazılımı yüklemiş olduğunuz klasörden, resimdeki gibi bulup, resimdeki gibi " OPEN " butonuna basınız. Yazılım dosyasının uzantısı mutlaka " .hex " formatında olmalıdır, dikkat ediniz.

  7 todvb programı üzerinde seri port seçim ekranından, arabirim kablosunu takmış olduğunuz seri port numarasını seçiniz.

  8. todvb programında resimdeki gibi "sağa doğru ok" butonuna basınız. Bu işlem sonrasında yeni yazılım aktarılmaya başlanacaktır.

  9. Aktarma sonucunda bilgisayarınızda bir uyarı mesajı çıkacaktır.

  10. Aktarma sonucunda uydu alıcısının ekranında da resimdeki gibi " OK " yazısı olmalıdır . Uydu alıcısının ekranında "OK" yazısını görmeden 11. adıma geçmeyiniz.

  11. Bu mesaj sonrasında uydu alıcınızı power düğmesinden açıp - kapatarak yeni yazılımı kullanmaya başlayabilirsiniz. 2. 2
  Dj_Gogo
  Yeni Üye

  --->: Minton Yazılım Yükleme işlemleri

  Reklam  Arkadaşlar merhaba.. Öncelikle çom faydalı ve güzel bir site ve bu nedenle tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
  Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Bilgisayarıma format attırdım ve modemi tanıtmak için de minton msdl-209 cd sini evde kaybetmişim.Bu cd nin işlevini görebilecek programı arıyorum.
  Teşekkürler.. 3. 3
  ROBİN
  Usta Üye
  Alıntı Dj_Gogo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Arkadaşlar merhaba.. Öncelikle çom faydalı ve güzel bir site ve bu nedenle tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
  Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Bilgisayarıma format attırdım ve modemi tanıtmak için de minton msdl-209 cd sini evde kaybetmişim.Bu cd nin işlevini görebilecek programı arıyorum.
  Teşekkürler..

  burası uydu bölümü dür sorununu bu linkte yazarmisin...http://www.yudumla.com/forum/program...iniz-f284.html 4. 4
  fruehling
  Yeni Üye
  todvb nereden bulacağız?

 5. 5
  ustam1785
  Yeni Üye
  benim msr5860e cihazım var ama yeni yazılım yok diğer markalar gidiyor aya bizim minton kaldı yaya

 6. 6
  kejj
  Yeni Üye
  slm arkadaslar bende de mınton msr 5860 ac cıhazı var ama bı işe yaramıyor.yazılım kablosu falan var pc de yapıorum ama bı turlu yazılımı yuklemıyor.şifreli kanalları bı turlu kıramıyorum yapabılen varmı acaba yada nasıl olacak

 7. 7
  şahin çocuko
  Yeni Üye
  selam arkadaşlar bende minton msr 5860bc modeline yazılım atacam lütfen yaılımı nasıl atacağımı ve programı gönderirmisiniz teşekkürler.

+ Yorum Gönder
minton msr 5821,  minton msr 5860 e,  minton msr 5821 kanal listesi,  minton yazılım gubcelleme
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi