Güldüren uzay hayalleri!

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Uzay Bölümünden Güldüren uzay hayalleri! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Güldüren uzay hayalleri!

  Reklam  Güldüren uzay hayalleri!

  Forum Alev
  Eski uzay hayalleri güldürüyor...

  Bundan yıllar önce geleceğin nasıl olacağını tahmin etmeye çalışanların gülümseten hayalleri.


  İnsanoğlu'nun en büyük meraklarından biri gelecekteki yaşamın nasıl olacağına dairdir. Bugün bile hala 50 yıl sonra dünyanın nasıl bir yer olacağını tahmin etmeye çalıştığımızı düşününce, bundan yıllar önce yaşamış olanların bugünümüz için hayal güçlerini zorlamalarına şaşırmak yanlış olur. Fakat bundan 90 yıl öncesinin ön görüleri hedefi biraz ıskalamış gibi görünüyor.


  Yukarıdaki resim 1918 yılında, zamanı için son derece ileri görüşlü bir düşünür tarafından hazırlanmış. Tek amacı insanların uzayı fethedebileceği zamanları ön görmek olan düşünür, tüm iyi niyeti ve olanca hayal gücüyle uzay yolcuğunu çağdaşları için tasvir etmeyi denemiş. Onun ön görüsüne göre uzaya çıkacak araçlar dakikada tam 2 mil hızla gidebileceklerdi. Yani yaklaşık olarak saatte 190 km hızdan bahsediyor. Günümüzde pek çok araç yörüngeden çıkmadan bu hıza ulaşabiliyor.
  Bundan 90 yıl sonra bizim bugünkü hayallerimizin de aşılıp aşılmayacağını merak etmemek mümkün değil...
 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Güldüren uzay hayalleri!

  Reklam  eski bir devlet başkanı 1700 yılında 100 yıl sonra dünyanın halini çok görmek isterim demişti yani 1800 yılını kimbilir 2000 li yılları hayal bile edemezdi yukarıdaki 1900 'lü yılların başında bu hayal şimdi bize gülünç geliyor kimbilir 100-200 yıl sonra bizim hayallerimiz başkalarına gülünç gelecek+ Yorum Gönder
uzay ile ilgili hayaller
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi