3 Boyutlu Ay Haritası

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Uzay Bölümünden 3 Boyutlu Ay Haritası ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sagocu_kız
  Bayan Üye
  Reklam

  3 Boyutlu Ay Haritası

  Reklam  3 Boyutlu Ay Haritası

  Forum Alev
  3 Boyutlu Ay Haritası


  Çin, 3 boyutlu yüksek çözünürlükte Ay haritası çıkardı. Şinhua ajansı, Çinli uzmanların “dünyanın en kapsamlı” ve ayrıntıların görülebildiği 3 boyutlu ay yüzeyi haritasını tamamladıklarını duyurdu.

  Ay yüzeyinin tamamını kapsayan haritanın fotoğraf ve videolarının “Çang-ı 1″ adlı ay araştırma mekiğinde bulunan kamera tarafından çekildiği bildirildi.
  Çin Harita ve Ölçeklendirme Akademisi öğretim üyelerinden olan ve çalışmayı yapan uzman ekibin lideri Liu Şienlin, harita sayesinde ayın oluşumu, ay jeolojisi ve ayın gelişimi hakkında daha derinlemesine çalışmalar yapılabileceğini belirterek, “Bu çalışma, ay araştırmalarında yapılacak yeni çalışmalar için kilometre taşı niteliğindedir” dedi.
  Ay’ın yüzeyine 500 metre mesafeden aldığı kayıtlarla net görüş imkanı sağladığı belirtilen mekik, Çin tarafından Ekim 2007′de gönderilmişti.
 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: 3 Boyutlu Ay Haritası

  Reklam  çin aklımıza gelince her şeyi taklit yaptığı için çok bilimsel şeyler sahte gibi algılanıyor fakat ayın 3 boyutlu halini çıkarmak için tüm ay yüzeyinin taranması gerekiyor bunu başarmıştır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi